Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дневни( DLR ) светлини, Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дневни( DLR ) светлини, Диско 1

    Здравейте колеги!

    Ето, че идва 01.Ноември и отново ще ни се наложи да "внимаваме" дали сме си пуснали светлините, когато сме излезли на пътя...
    Аз по принцип съм ЗА идеята за постоянно включени светлини (целогодишно ПО ЗАКОН), но това е друга тема.
    Разрових се из нета и попаднах на различни вариянти, но това ме впечатли най-много:
    Устройство (конструирано от колега, съфорумец от Ауди форума, а май и от други форуми...) което поддържа на определени проценти (примерно 50%) късите или дългите светлини, след пуск на двигателя и съответно плавното им загасване след стоп на същия.
    Поръчах си го и още на другия ден беше при мен срещу около 50 лв. (40лв. +доставка)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ustroistvo.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5943240
    На мен ми бяха нужни следните инструменти: ( някой от тях-мултицета- смятам, че ще Ви спестя!)
    1. Мултицет
    2. Отверка с накрайник-N8 - с дълга дръжка, че болтовете ( 2бр.), които държат бушоните са бая навътре...
    3. Поялник,киселина,припой
    5. Скалпел (или макетно ножче)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Instrumenti.jpg
Прегледи:1
Размер:175.3 КБ
ID:5943241

    ВАЖНО! Откачете "-" на акумулатора преди да започнете, че едни "светкавици" се появяват като издърпвате кутията с бушоните...
    След като сте обърнали кутията, търсете тази букса:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buksa_kusi.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5943244
    Издърпвате я и вземате най-левия син кабел, правите байпас за светлините от устройството
    Точно под него има един лилав - от там, пак чрез байпас - вземате постоянен "+"
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buksa kusi_1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5943245
    Остава Ви да вземете само "+" при контакт...
    Жълтото кабелче - правите също байпас.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:buksakont.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5943246
    Връзвате минус на едното болтче.
    Изолирате всички байпаси, завивате двата болта на кутията на бушоните, свързвате акумулатора и вече си имате почти фабрични днени светлини.
    Ето го и крайният резултат:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kraen rezult.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5943247
    Знам, че повечето от вас са като мен и почти не излизат на асфалт, но все си мисля, че така си спестявам една беля(глоба) по-малко на главата...

    Поздрави и много безаварийни км. на всички!!!
    LR Disco I 300tdi
    Nissan Pathfinder
    Honda VF 750
    Suzuki GSXR 750

  • #2
    От: Дневни( DLR ) светлини, Диско 1

    От както промениха закона аз преместих устройството на леката си кола - не затова пиша обаче.

    Като включа габарити на Диското, ако не вкл. на къси (т.е. следващото завъртане на ръчката) след секунда започват да светят и късите, но съвсем леко.
    Това ме навява на мисълта, че сигурно заводски има някакъв модул на нещо като дневни светлини.
    Моят въпрос е:
    Може ли да се регулира силата на тези "заводски" дневни светлини? (естествено, ако отг. е да - моля споделете как...)
    LR Disco I 300tdi
    Nissan Pathfinder
    Honda VF 750
    Suzuki GSXR 750

    Коментар


    • #3
      От: Дневни( DLR ) светлини, Диско 1

      Най-лесния и безопасен вариант: http://www.offroad-bulgaria.com/show...03#post1928103
      После се шегуваме с приятели, че вече Диското има един електронен елемент в себе си.
      Според мен имаш някакъв проблем в инсталацията, а не заводски ДРЛ.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X