Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Харманли - Морето (моренце с моторче 1)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Харманли - Морето (моренце с моторче 1)

    Пичове, върнахме се от морето освежени и поотпочинали. Ориентирането през Странджа-Сакар не се оказа проста работа, тъй като много от черните пътища, които бяха на картите ни вече не съществуват, а тези които ги има са по-лоши от едвам забележима следа, така че се наложи да импровизираме и добре, че беше GPS-a за да гледаме предварително набелязаните села от маршрута и да търсим посоката към тях.
    Колкото и безводен да казват, че е този район, той е изпъстрен с дъбови гори, тръни ,а сега след дъждовете висока трева, в която тук таме се крият големи камъни, така че предвижването без черен път ставаше бавно. Към морето пък растителността е още по-гъста и минахме 300 км от Харманли до Царево за един ден, но за скромните 12 часа, пукайки 3 пъти гуми, 2-3 падания и други технически спирания. Така от 12 часа трип имаме 7 часа полезно каране, като средната скорост беше 42,5 км/ч, но тя се дължи на дългата отсечка асфалт, която ползвахме накрая, когато се стъмни, макар че тогава карахме бавно, тъй като екскортирахме моторите без фарове!
    Сега, когато всичко приключи съм много доволен от предприетото пътуване, тъй като всяко такова мероприятие те обогатява с нещо и научаваш нещо ново, както за навигацията, така и за себе си, а и опознаваш нови кътчета от Родината!
    Спахме в чудесно комплексче в Царево, за което искаме да благодарим на Илийката от Хасково, че уреди малко преди полунощ.
    В събота и неделя имахме свободни занимания по групи. Crazy job реши да тренира по дюните на ММЦ-то, не толкова за Мароко, колкото за кушия на летовниците по плажа и успя, а Митака от Димитровград, Николай от Пловдив и нашият френд Митков тръгнаха да покарат из Странджа, която Митака "чудесно познаваше" и към 15.30 Николай ми звънна да се обадя на спасителни служби, но за това ще оставя на Митков да разкаже, тъй като благодарение на тях се наложи да покараме и в събота и неделя истински off road през лонгоза и трънаците на Странджа ...
    Последно редактирано от mitkov; 28-03-07, 11:21.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Газ, газ и Жоро пак ме задмина с 8 минути ....... при пускането на новата тема Мноого има да се уча значи.
    Наистина пътуването мина добре само дето всички черни пътища по Сакар са изчезнали , ама то е нормално щото просто никой не минава по тях - няма хора.
    Малка поправка за случките от ден втори. Из баирите около Царево тръгнахме 4 човека - Митко Драганов, Митков, Николай и моя милост. По едно време ги изгубих щото с криво кормило и навехната китка се кара малко по-бавно. И добре че ги изгубих щото се върнах до Царево и си направих плажа, а нашите хора уж щяха да ходят на някъв плаж да бръмчат, а те се завряли по деретата.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #3
      Гледам, че Митков все още го няма и сигурно дава интервю за известното харманлийско списание "Travel & Adventure", така че аз ще продължа с нашата версия от Спасителната акция.
      ... като споменах на Кокера, Жасмин и Данчо за обаждането на Николай, тяхната реакция беше: "Остави ги тия п...., лигавят се!" и продължиха да ровят пякъка по дюните, а Жасмин понеже е много добър плувец си "плуваше" с поясче, което взе на заем от едни мадами. Тогава Николай се обади за втори път и ни помоли да ги потъсим, защото са заебали моторите и са тръгнали пеш, но не знаят къде се намират, а Митака от Димитровград също ни звънна и каза, че не могли да изкарат моторите от едно дере и работата е сериозна. Ние също заебахме мадамите с пояса и "останалите фенки" и отидохме до бунгалата да се облечем. Междувременно Митака пак се обади и каза, че е излязал от дерето с мотора и ни чака до Лозенец. Отидохме екипирани до срещата и като видяхме Митака как изглежда стана ясно, че работата е сериозна! Той изглеждаше опърпан, все едно че мечка го бе газила! Цели парчета от фанелката му висяха разпрани, а отдолу кожата бе издрана яко. Питахме Николай какво вижда наоколо и по описанието тръгнахме да го търсим. Нахакахме се в гъстите гори и за наше щастие срещнахма Пагане! (девойка на кон), която след като ориентирахме къде искаме да отидем само каза да караме след нея и в добро темпо препусна през гората към желаното място. Ориентирането се оказа абсолютно точно и видяхме Николай как се радва на появата ни на отсрещния склон!
      Пследва кратко, но затрогващо приятелско ръкостискане все едно, че не се бяхме виждали от век и съкращаване на акцията с 50%, тъй като Митков се обади от мегданя на село Велика и каза, че е излезнал там и ни чака.
      Така и така бяхме екипирани аз, Митака и Жасмин решихме да потърсим и моторите, като се нахакахме пак в храсталаците, но след като един клон прекара Митака през устата и му раздра джуките и носа, а междувременно и се стъмни се върнахма, отлагайки моторите за другия ден.
      Вечерта приключението беше полято с питиета, както му се полага, а Митака се закъхари как ще целува с тези разпрани джуки, но ние с Жасмин го успокоихме, че ние ще вършим тая работа, пък той само ще е... ! След като и този кардинален проблем бе решен, тръгнахме да спим, за да можем "рано" на другият ден да търсим моторите.
      Неделя сутринта докато се наклатим и съберем слънцето се вдигна високо и стана доста горещо, а ние бяхме курдисани с якета за да можем да се провираме през трънаците с по-малко поражения. Митков се качи при мен,а Николай при Данчо и тръгнахме по пъя, по който Митака беше се "спасил" предишният ден. След около час провирания из драките намерихме дерето и двата мотора, полегнали на склона. Митковият беше почти изкаран на добра позиция, а WR-а на Николай така си "лежеше" на дъното на дерето. Митков сам си изкара бръмкалото, а Ямахата теглехме с въже по 70 градусов наклон от 10-ина метра докато излезе по-нагоре, където вече нямаше проблем.
      Бяхме изпотени от главата до петите, но щастливо поехме към морето и аз в движение се разсъблякох както майка ме е родила да се бухна в хладната вода, докато другите п ...те лочеха бира на близкото къпанче.
      Искам да благодаря специално на подгрупата на Митков, че не ни остави да скучаем в събота и неделя!
      Снимки от трипа ще кача тази вечер, че снощи ми се заформи "културно-масова" дейност и не смогнах!
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Dimitar
        Газ, газ и Жоро пак ме задмина с 8 минути ....... при пускането на новата тема Мноого има да се уча значи.
        Наистина пътуването мина добре само дето всички черни пътища по Сакар са изчезнали , ама то е нормално щото просто никой не минава по тях - няма хора.
        Малка поправка за случките от ден втори. Из баирите около Царево тръгнахме 4 човека - Митко Драганов, Митков, Николай и моя милост. По едно време ги изгубих щото с криво кормило и навехната китка се кара малко по-бавно. И добре че ги изгубих щото се върнах до Царево и си направих плажа, а нашите хора уж щяха да ходят на някъв плаж да бръмчат, а те се завряли по деретата.
        Сори, Митак, но нали съм и пресаташе на София, та трябваше да снеса пресни NEWS навреме, за какво съм пратен там иначе!
        А бе, много Митковци се събрахте, та докато ви оправя всичките ...
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
          .....много Митковци се събрахте, та докато ви оправя всичките ...
          Добре, че Митко Драганов е от Димитровград, щото ако аз бях от там щях да се водя Димитър Димитров от Димитровград

          Искам да се извиня публично на групата, че ви напуснах в събота вечерта. Нещо се бях сдухал и ме боляха ребрата и китката дето вдигнах прахоляк предния ден.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            Митак, казва се "Слизах да бера цветя"
            И Кокера го болят ребрата дето те прегази по време на "брането"
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              здравейте и от мене
              докато ме нямало в аптеката се събрали един куп неща за оправяне та досега не ми остана време да се включа в разговора
              1-во искам специално да кажа нещо що се отнася до Жоро и крейзи джоб групата
              честно казано досега с Жоро не се познавахме много много и ту ми се струваше че е готин пич ту ми се струваше че май май не е баш така след последните прекарани заедно с крейзи джоб дни обаче вече се напълно се убедих че тия пичове са много готини момчета
              радвам се че има такива хора в българия
              между другото ако не беше жоро с ГПС-А и Митака от димитровград да "стяга" редиците из пътя щяхме да се разпилеем като пилци още нейде из средата на прехода
              да не забравя и данчо кото също като грижовен баща си гледа децата ни следеше кой кво прай и организираше цялата група.
              а от организиране имаше нужда щото ний ама точно като малки деца се държахме през по голямата част от времето
              славаБогу че не се стигна и до по сериозни инциденти през тия дни щото предпоставки за такива имаше в нееевееррроояятно изобилие

              Коментар


              • #8
                И аз смятам, че ендуристите се поопознахме още повече и всички в този трип бяха готини пичове, та затова в ендурото е задружно и готино , както пък приключенията са най-интересната част от него.
                Ще почерпим Миков специално за изказването!
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                  Митак, казва се "Слизах да бера цветя"
                  И Кокера го болят ребрата дето те прегази по време на "брането"
                  Кви цветя в тая суша бе човек? Хората дето са карали зад мене казаха, че изведнъж голям прахоляк се вдигнал, та затова така се изразих
                  Вечерта и Кокера не беше нещо в настроение - сори.
                  Друг път някой като реши да ме изпреварва да внимава че много лошо са фъргам

                  Преди да тръгнем се чудех дали да си сложа нагръдника. Добре че го сложих Носете си тежката и неудобна екипировка ! Всичките й недостатъци изчезват за миг като влезне в употреба
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    А снимките къде са? Всеки път Жоро като пусне нещо обикновено е по-добро на National Geographic та сега нещо се чувствам ощетен...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      Ето и кратка ретроспекция в снимки. Повече от кадрите не са правени от мен и с моят фотоапарат и затова сигурно компресията доста ги е обезобразила, но се постарах малко и с фотошопа да ги вкарам в по-добър вид!


                      Митко Драганов, Тошко и Бучака са готови за тръгване от мегданя на Харманли, но Данчо реши, че трябва да направи още 2-3 неща по Ямахата си в последния момент и съответно му бяха теглени майни!


                      Първата пукната гума! Всички се чудят от де се е взел този пирон там, като жив човек не е минавал по маршрута поне 20 години!


                      Димитър току-що е ходил за цветя след като в прахоляка не е видял вадата, издълбана от пороите. Кокера гледа виновно след като мина през него!


                      Цялата група до граничната бразда. Дълго карахме край нея, тъй като имаше път направен от наблюдаващите патрулни коли. На снимката от ляво на дясно: Димитър, Митков, Бучака, Тошко, Вальо, Ники, Жоро, Жасмин, Данчо, Илийката, Митака Драганов. Кокера снима.


                      Вече сме в ресторантчето на комплекса и докато някои вече се черпят, други се чудеха дали да се къпят или не и още ги няма.


                      Данчо по едно време така се замисли, че заши окото!


                      Ден втори. Crazy job "тренира" на плажа на ММЦ.


                      С Кокера показваме ожулванията си от първият ден. Той от цветобер, а аз от протектор "Семото" под брича!


                      Докато другите тренират, Жасмин се учи да плува, тъй като в карането нямал тайни, но в плуването имал още малко да наваксва! С това поясче прилича на малко момченце, което току-що са пуснали за първи път в морето!


                      А през това време Ники е "берял душа" без вода и надежда да се измъкне от Странджа.


                      Ники е открит благодарение на пратената ни от Тангра девойка Пагане(така я нарекохме, тъй като не и знаехме името)


                      Търсим мястото, където са зарязани моторите.



                      Плувнахме в пот и каталясахме.


                      Решихме да търсим друг подход. Бързаме защото почна да се свечерява и Жасмин ми е направил "снимка" в този момент!


                      Митака току що си отчекна парче от устната, но тук не се вижда и решихме да отложим търсенето за другият ден.


                      Моторът на Миков е намерен полегнал в гората и след като му преляхме "кръв", той сам си го изкара.


                      По-лошо беше местоположението на WR-a на Ники, който "почиваше" на дъното на дерето.


                      Глиганите вечерта сигурно си бяха правили кръгчета с него, тъй като и той нямаше гориво!


                      Ваденето му не бе проста работа и въжето пак влезе в действие!


                      Е, трябваше някой и качествено да снима!


                      Кокера доизкарва WR-а до поляната.


                      Изходът от джандема!


                      Неделя следобед е. Crazy job се готви за връщане със съжаление, че приключенията приключиха
                      Митков, също прави снимки и ако ги изпрати на Dido DR, сигурно ще бъдат качени и те?!
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #12
                        Краси, виж к'во изтърва като не слушаш
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          Жоро, аз мотор много, много не карам ама твоите репортажи ги чета от "игла до конец" Имаш дарба в тая работа, браво!

                          Коментар


                          • #14
                            Алекс, аз не влагам кой занае какво, той самият суров материал си е интересен.
                            А бе, май трябва да се отвори нов форум "Спасителни акции", тъй като има с какво да се пълни
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              здравейте и от мене малко се поизгубих ама тука се натрупали едни купчини рецепти и трябваше да се оправят
                              а и касата пак се "позатъжили" за мене та ходих и до тях да ги видя ко праят

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X