Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външна мазилка - вид и цени?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Външна мазилка - вид и цени?!

    Благодаря Ви за мненията!....и съжалявам,че не отговарях но бях на вилата!
    Мрежа съм сложил....на това ниво всичко ми е ясно,но със минералните мазилки не бях добре запознат!
    Доколкото разбирам и от вас,явно силиконовата мазилка на баки е най-правилното решение!
    Бихте ли ми казали горе-долу,колко квадратни метра би покрила една бака(примерно 30л),при правилно и хубаво шпаклована къща?! ....отново Благодаря!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #17
      От: Външна мазилка - вид и цени?!

      Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
      Бихте ли ми казали горе-долу,колко квадратни метра би покрила една бака(примерно 30л),при правилно и хубаво шпаклована къща?! ....отново Благодаря!
      10-15 кв. м.
      Ако искаш икономия :
      1. Изчисти стените от прахоляка с метла, четка.
      2. Събирай тази мазилка, която пада долу. За целта застели ЧИСТ найлон.
      И за да залепва по-лесно мазилката добявяй малко вода в баките точно преди работа за да е по-пластична, по-лепкава.
      Във влажно време и хладно (каквото беше днес) имаш до един час за да структурираш мазилката с пластмасова маламашка.
      Ако е слънчево или ветровито това веме е доста по-кратко.
      Успех !

      Коментар


      • #18
        От: Външна мазилка - вид и цени?!

        Еееех, момчета. Тия мазилки сме ги сваляли по цял ден с горелката и шпаклата в Италия. Не знам, какво толкова са се запалили всички по тях... Ще ви питам пак, като започне да се надува на мехури или да се люпи. Че и готини кръпки стават... не е за думане.
        От минералната мазилка , айде нека е с някоя фибра, по-добро и трайно няма.
        Грундираш и боядисваш с фасадна боя, какъвто си искаш цвят. Догодина ако ти омръзне, пак...

        Ама вие си знаете, де...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Външна мазилка - вид и цени?!

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          ...Бихте ли ми казали горе-долу,колко квадратни метра би покрила една бака...

          Това е най-лесната сметка - един милиметър на квадратен метър е литър. Нататък си ти.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Външна мазилка - вид и цени?!

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Ама вие си знаете, де...
            Е аз затова питам!Казвайте спокойно всички позитиви и негативи,за да не се наиграя като лев леген!
            И аз мислех шпакловка и фасаген,ама всички викат,че съм стиснат и щяло да е "селско",та затова реших да направя минерална мазилка!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #21
              От: Външна мазилка - вид и цени?!

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Това е най-лесната сметка - един милиметър на квадратен метър е литър. Нататък си ти.
              хаха! ...аз ще взема три баки а ти ще ми помагаш с микрометъра до мен,да не объркаме сметките!
              ....по твойте думи,ако съм дибър с мазането....три баки по 30л ще ми стигнат за 90кв.м.
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #22
                От: Външна мазилка - вид и цени?!

                Сметките не са мои, намирането на обем на паралелепипед е във възможностите на хората от няколко хиляди години...
                А сериозно (ако всъщност те интересува) - няма начин да положиш слой от милиметър, най-малко два ще са, ако не и повече.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Външна мазилка - вид и цени?!

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  няма начин да положиш слой от милиметър, най-малко два ще са, ако не и повече.
                  така кажи колега,да те разбера! ....само се майтапех,не се засягай,оценявам помощта ти!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Външна мазилка - вид и цени?!

                    Преди 6 години мазача ми приготви и положи 4-6мм "минерална" мазилка от вар,пресят пясък и малко цимент.Цената беше повече от добра.
                    Отгоре боядисах с качествен латекс (Левис))и засега е без забележки (при миене и дъжд не се мокри).Кучето я повреди на някои места, но се поправя лесно.
                    Това е бюджетно решение и е най-доброто за цената си.
                    0+

                    Коментар


                    • #25
                      От: Външна мазилка - вид и цени?!

                      Първоначално публикуван от Emil (0n4o) Преглед на мнение
                      Преди 6 години мазача ми приготви и положи 4-6мм "минерална" мазилка от вар,пресят пясък и малко цимент.Цената беше повече от добра.
                      Това е полезно и интересно решение! ...Благодаря за съвета!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Външна мазилка - вид и цени?!

                        Преди 3г. полагах такава мазилка и понеже бюджета беше на свършване един приятел със склад за строителни материали ми предложи мазилка, мисля, че се правеше в Първомай. Доста евтин вариант, но съм доволен.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Външна мазилка - вид и цени?!

                          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                          Това е полезно и интересно решение! ...Благодаря за съвета!
                          При положение ,че е готова топлоизолационната система,фасагена може да се положи директно върху нея.Основата се шлайфа,ако се търси по-високо оптично ниво на качество,се полага и кит за външна употреба.Недостатъци по основата/без кит/ и с фасаген се виждат при слънчево огряване.
                          Но не виждам смисъл да се хвърлят усилия/пари/ и за мазилка и за фасаген.
                          А ако действително ти харесва варианта-приготвяне на място,трябва да се прецени от изпълнителя цялото необходимо количество готов разтвор и да се мине към технологията от преди 15-на години за бяла пръскана мазилка,сега-влачена или драскана.Но майстора/бригадата/ трябва да е много добър при заготвянето на материала,и своевременното полагане.Смятам, че не си заслужава.Цените на сухите смеси са достатъчно добри, за да се правят импровизации.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Външна мазилка - вид и цени?!

                            Дам!
                            И на мен бюджета ми е на финала,да не кажа,че го пресече отдавна!Мисля да си взема напролет фасаген и да я белна къщичката "временно" ,пък по-натам ако имам излишни пари(всички знаем,че такива не съществуват) да правя някаква мазилка!
                            Къщата ми е в гората и до мен има само две кални къщурки,та смятам че на тяхният фон-моята ще изглежда екстра,ако я мина с фасаген!
                            Дайте тогава препоръки за марка,модел,количество фасаген,та да се подготвям!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Външна мазилка - вид и цени?!

                              Ако ще слагаш мазилка, по-добре я сложи сега, преди фасагена. После ще е все едно да мажеш върху пластмаса. Не се нанася добре, не дърпа...
                              Ако ли не, направи както казва колегата по-горе. Хубаво шпакловане с лепило, шлайфане и фасаген.
                              Има и хубави машинни мазилки на варо-циментова основа, завършващи мазилки.
                              Пердашиш с гъбата накрая и става екстра. После грундираш и фасаген.
                              Аз така правя и не съм имал проблеми досега.
                              В моя град има фирма с много сносни цени и добри като качество материали.
                              Няма да пиша друго, за да не се счете за реклама. Нямам нищо общо с тях.

                              Успех!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Външна мазилка - вид и цени?!

                                Сигурно звучи смешно,но да питам:С какво се шлайфа(шкурка??) тераколът,който съм нанесал?Претендирам,че сравнително добре съм направил шпакловката,особенно втората ръка,но определено има още какво да се желае!
                                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X