Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външна мазилка - вид и цени?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Външна мазилка - вид и цени?!

    Здравейте колеги!Направих си къщичка в гората(около гр.Трън) предимно с евтини и втора употреба материали!Като цяло от нищо-нещо и се получи много уютно и приятно къще,за каквото мечтаех!
    Стигнах до фазата,в която съм положил външната изолация и съм измазал къщата с две ръце теракол!
    Мислих,какво да правя с фасадата на къщата и прецених да не се стискам -да мина само с фасаген,а да направя една минерална мазилка отвън!Тук идва и неяснотата ми в тази насока!...Квадратурата,която трябва да покрия е 90кв.м.!
    Знам,че ми трябва първо грунд като основа,който засега от различни производители цената си е 100лв,с която се примирявам.
    Минералната мазилка на баки или на чували да я купя?(всеки казва-баки,ама не казва защо и какви са плюсовете)
    Препоръчайте ми вид и марка и ако може ориентировъчни цени-колко би ми излезнало това удоволствие?
    Знам,че са едра и дребна и смятам,ако разликата в цената не е голяма-да сложа по едра!Не търся супер лукс и марка,просто искам максимално рационално да разкрася къщата си!...Цветът,който търся е обикновен бял!
    Предварително Ви благодаря за мненията и съветите!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: Външна мазилка - вид и цени?!

    Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
    Здравейте колеги!Направих си къщичка в гората(около гр.Трън) предимно с евтини и втора употреба материали!Като цяло от нищо-нещо и се получи много уютно и приятно къще,за каквото мечтаех!
    Стигнах до фазата,в която съм положил външната изолация и съм измазал къщата с две ръце теракол!
    Мислих,какво да правя с фасадата на къщата и прецених да не се стискам -да мина само с фасаген,а да направя една минерална мазилка отвън!Тук идва и неяснотата ми в тази насока!...Квадратурата,която трябва да покрия е 90кв.м.!
    Знам,че ми трябва първо грунд като основа,който засега от различни производители цената си е 100лв,с която се примирявам.
    Минералната мазилка на баки или на чували да я купя?(всеки казва-баки,ама не казва защо и какви са плюсовете)
    Препоръчайте ми вид и марка и ако може ориентировъчни цени-колко би ми излезнало това удоволствие?
    Знам,че са едра и дребна и смятам,ако разликата в цената не е голяма-да сложа по едра!Не търся супер лукс и марка,просто искам максимално рационално да разкрася къщата си!...Цветът,който търся е обикновен бял!
    Предварително Ви благодаря за мненията и съветите!
    Купуваш мазилката на чували суха, сам си я бъркаш с дрелка и после се нанася с маламашка и после се пердаши в зависимост от това дали искаш някакви фигури, камъчетата да са нагоре надолу. Най лесно е да се прави с въртеливи движения.
    Една торба с мазилка 2мм е около 18-20 лв. в заисимост от производителя и покрива около 8кв2, една бака е около 50-100 лв в зависимост от цвят производител и т.н.
    Сложи по ситнана около 2-2.5 мм е най добре-един вид универсална.
    Отгоре след като изстхне спокойно можеш да я боядисаш с фасаген в желания от тебе цвят.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Външна мазилка - вид и цени?!

      Аз пък си купих някаква в баки която се нанася с дунапренен валяк. Става лесно, ефтина е и до сега, вече 4 години не е паднала, не се е налюпила... бе нямам ядове с нея. Нанася се върху шпакловката на изолацията директно след грунда.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Външна мазилка - вид и цени?!

        Вземете си минерална мазилка на Терезит в баки. Цената е 55 - 60 лв. По едра от 2 мм не Ви трябва. Грунда също го купувате от тях. Предния ден нанасяте грунда с валяк, на другия ден нанасяте мазилката. На цяла бака слагате около 100 -150 гр. вода, разбърквате я добре с електрическа бъркалка /дрелка или друг ел. уред/ . Посоката на въртене да е такава, че да издига материала от дъното нагоре. Ако, нямате реверсен ел. уред, в Алати има да се продават бъркалки /предполагам и на други места/, които при въртене изхвърлят материала нагоре. Нанася се равномерно със шпакла, като започвате от ръб и завършвате на ръб. Изчаквате около 20 - 30 мин., в зависимост от температурата на въздуха, материала леко да засъхне и започвате равномерно да изтегляте. Най - добре се получава когато се работи отгоре - надолу. Не Ви препоръчвам да правите разни фигури, или кръстосани издърпвания, а само вертикални - така по-малко прах се наслагва и след това с водна струя се мие лесно. За да свикнете и придобиете опит, започнете с най - малката по площ стена. При изтеглянето, полепналият материал по шпаклата връщате в баката, ако отдолу сложете чисти найлони, падналия материал също може да оберете и съберете в отделен съд. Него може да използвате като го оцветите, или на второстепенни места.

        Коментар


        • #5
          От: Външна мазилка - вид и цени?!

          И аз искам да питам тук в темата.
          Каква е разликата на минералната мазилка,тази в баки и в чували.И защо има такава разлика в цената.
          Цени в Шумен на Фирма Билмат.
          Баки около 70лв за 30 кг.
          чували около 10лв за чувал 25кг.

          Коментар


          • #6
            От: Външна мазилка - вид и цени?!

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            .....
            Минералната мазилка на баки или на чували да я купя?(всеки казва-баки,ама не казва защо и какви са плюсовете)
            Препоръчайте ми вид и марка и ако може ориентировъчни цени-колко би ми излезнало това удоволствие?
            ....
            Основната разлика е, че сухата мазилка (която се продава в чували и се разтваря с вода) е на циментова основа - това което я лепи е бял цимент - останалото са камъчета и т.н.
            Тази "в баките" не е на циментова основа а камъчетата са разтворени в полимерно или силиконово лепило.
            Разликите:
            1. Полимерните и силиконовите мазилки са много по еластични от циментовите.
            2. Полимерните и силиконовите мазилки са хидрофобни - не се мокрят а отблъскват водата на капки. Циментовите не се повреждат от водата, но се мокрят и стават на петна докато изсъхнат.
            3. Полимерните и силиконовите мазилки винаги изискват използването на подходящ грунд - циментовите не задължително, защото и шпакловката е на циментова основа и адхезията е достатъчно добра.
            4. Полимерните и силиконовите мазилки са 4-5 пъти по-скъпи от циментовите.

            Моят съвет би бил, ако си правиш къщичката за теб, а не да се хвалиш с нея използвай спокойно суха циментова мазилка. Ще върши същата работа, и както се казва баба ти само полимерни мазилки е имала на къщата
            Ако държиш да си върха на сладоледа си всеми полимерна или силиконова на Weber или Baumit, но тогава ще е хубаво да намериш и кой да ти я сложи за да не я озяниш
            Ако имаш въпроси - питай.

            П.С. Надявам се двете ръце теракол включват и армираща мрежа!
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: Външна мазилка - вид и цени?!

              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
              И аз искам да питам тук в темата.
              Каква е разликата на минералната мазилка,тази в баки и в чували.И защо има такава разлика в цената.
              Цени в Шумен на Фирма Билмат.
              Баки около 70лв за 30 кг.
              чували около 10лв за чувал 25кг.
              Разликата е че тази във чувалите седи спрямо тази във баките като обикновена блажна боя спрямо металик

              Коментар


              • #8
                От: Външна мазилка - вид и цени?!

                с две ръце за силиконовата мазилка, дават й гаранция 10г при добра основа и е на баки. Покривната площ си зависи от майстора все пак .
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Външна мазилка - вид и цени?!

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Основната разлика е,
                  Много точно описание.
                  Освен ако не искаш да я миеш с водоструйката,на практика върши добра работа циментовата мазилка.Не е желателно да е друг цвят освен бял,щото може да има отклонения-това е дискретна лична препоръка на производителите.Търпи и последващ фасаген след време.По частичните фасадни изолации е именно циментова мазилка.Личат си известно време мокрите петна след дъжд и толкова.Масовите продукти са от Денел и особено Ангро напоследък.Но грунд на производителя е задължителен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Външна мазилка - вид и цени?!

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    ............ особено Ангро напоследък............
                    Работих с бяла циментова шпакловка АНГРО е по- голям боклук не бях случвал . Не задължавам никой с мнението си само споделям . Така че имайте едно на ум .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Външна мазилка - вид и цени?!

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      Работих с бяла циментова шпакловка АНГРО е по- голям боклук не бях случвал . Не задължавам никой с мнението си само споделям . Така че имайте едно на ум .

                      Ми той човекът си го е написал: "Масовите продукти..." - което аз поне разбирам като деликатен израз за "непрепоръчителни".
                      А тези Ангро, напоследък пускат какви ли не материали под собствената си марка. По мое мнение - нито един не става за нищо (освен за примамка на клиенти с ниски цени).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Външна мазилка - вид и цени?!

                        Недейте обобщава така, щото това никога не е на хубаво. Както в много случаи получаваш това за което плащаш. Продуктите на Ангро са в най-ниския ценови клас, а цените им са още по-ниски Така, че, ако ги сравнявате с нещо, нека да е на същата цена... Не им правя реклама, защото никакви не са ми (освен, че съм клиент), но склада е отлично организиран и работя с тях от както са го открили. Под работя имам предвид ежедневно... За няколко години са се "дънили" с каквото и да било 2-3 пъти и винаги са се отнасяли изключително отговорно към рекламациите.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Външна мазилка - вид и цени?!

                          Като търговци нямат грешка - съгласен съм.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Външна мазилка - вид и цени?!

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Като търговци нямат грешка - съгласен съм.
                            Като търговКи още повече, нали
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              От: Външна мазилка - вид и цени?!

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Като търговци нямат грешка - съгласен съм.
                              Ако и аз бях търговец може би и аз щях да съм доволен от печалбата ама като ми се налага да полагам купеното от чорбаджията ще псувам до десето коляно който го произвежда и още повече този който го купува !
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X