Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външна мазилка - вид и цени?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Външна мазилка - вид и цени?!

    Ами, сигурно това има предвид колегата. Аз досега теракол не съм шкурил, но все пак трябва да се поизравни някак...
    Колкото и добре да се шпаклова стиропора, ако не се претегли с алуминиев мастар на кръст, все ще се вижда кофти после на слънце. Може да е гладко колкото щеш...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Външна мазилка - вид и цени?!

      Аз сложих фибран 10см и е под нивел!Отгоре има две ръце теракол сравнително гладко и равно е вече,но на места има по-малко неравности!Като ги чукна с мистрията падат и остават малки шупли,които според мен с теракол последно нанасяне само на шуплите,ще стане перфектно?!....и отгоре мисля да врътна 1-2 ръце фасаген и мисля,че ще ми хареса!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #33
        От: Външна мазилка - вид и цени?!

        Ако те притесняват неравностите при косо слънчево огряване, би могъл да потърсиш релефен фасаген..или самата мазилка разредена и нанесена с релефно мече.

        Коментар


        • #34
          От: Външна мазилка - вид и цени?!

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Сигурно звучи смешно,но да питам:С какво се шлайфа(шкурка??) тераколът,който съм нанесал?Претендирам,че сравнително добре съм направил шпакловката,особенно втората ръка,но определено има още какво да се желае!
          По принцип това се мисли, преди 2-я пласт лепило с фибри.При добра обработка, няма нужда от шлайфане.Сега, постфактум се шлайфат с шкурка разни зазъбвания и пр.Едрината се определя на практика,с проби според материала ,ако имаш опит може и с виброшлайф, но внимателно , щото може още дупки да си направиш.Ако не-ръчно.Още нещо-ако си спестиш мазилката, избери си еластична фасадна боя.

          Коментар


          • #35
            От: Външна мазилка - вид и цени?!

            Е аз затова питам ...да не продължа с грешките!Ще ги тръкна малко,където ме дразни и ще "китна" по-едрите дупки!Благодаря за съветът за фасадната боя,не знаех,че и там има специфика!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #36
              От: Външна мазилка - вид и цени?!

              Една идея и от мене , шпакловате една ръка с Angrо fibro white , след като дръпне напълно шпакловате втора ръка и малко преди да дръпне се глади с гъба и вода . Става перфектна основа за взякакъв вид мазилки или фасаген .

              Коментар


              • #37
                От: Външна мазилка - вид и цени?!

                Първоначално публикуван от lost_boy Преглед на мнение
                ...........след като дръпне напълно шпакловате втора ръка и малко преди да дръпне се глади с гъба и вода ............
                Губи се цимента от шпакловката и става по мека . Това е практика при която не се мори шпакловчкика да го прави равно , а го прави гладко . По нашию край му викаме гъбиране . Ако искаш втория слой шпакловка може и да го минеш с валяка и директно получаваш релефна стена .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #38
                  От: Външна мазилка - вид и цени?!

                  http://www.jung.bg/Resources/FCK/Ima.../56.045.01.JPG

                  С маламашка тип гъба се заглажда повърхността не си играйте със шкурки и прахоляци

                  Коментар


                  • #39
                    От: Външна мазилка - вид и цени?!

                    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                    Губи се цимента от шпакловката и става по мека . Това е практика при която не се мори шпакловчкика да го прави равно , а го прави гладко .
                    Зависи с какъв матерял се работи при шпакловка с фибри този риск го няма , ако се работи с теракол тогава да отнема се но не е кой знае колко

                    Коментар


                    • #40
                      От: Външна мазилка - вид и цени?!

                      Първоначално публикуван от lost_boy Преглед на мнение
                      С маламашка тип гъба се заглажда повърхността не си играйте със шкурки и прахоляци
                      А-ма преди да стегне. Човекът, който пита, отдавна е шпакловал.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Външна мазилка - вид и цени?!

                        Аз лично бих направил 3 та ръка с по рядък матерял , и след това гъба .
                        Занимавам се с топлоизолации от 4 год , гъба ползвам само за къщи , става доста по бързо и по лесно , а и мазилката става уникално .

                        http://media.snimka.bg/9520/025296028.jpg?r=0

                        http://media.snimka.bg/9520/025296032.jpg?r=0

                        Коментар


                        • #42
                          От: Външна мазилка - вид и цени?!

                          Това добре!Само ме притеснява,че не казвате нищо за цени!
                          Идеята ми е следната....Минал съм къщата с две ръце теракол,за да я запечатам и да почна да си правя сметка,какво да направя като финал с фасадата и колко ще ми излезне,за да си правя сметката понеже не ми остава само това по къщичката!
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Външна мазилка - вид и цени?!

                            Първоначално публикуван от lost_boy Преглед на мнение
                            Аз лично бих направил 3 та ръка с по рядък матерял , и след това гъба .
                            Занимавам се с топлоизолации от 4 год , гъба ползвам само за къщи , става доста по бързо и по лесно , а и мазилката става уникално .

                            http://media.snimka.bg/9520/025296028.jpg?r=0

                            http://media.snimka.bg/9520/025296032.jpg?r=0
                            Светни това с гъбата, моля те!
                            Като на колега .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Външна мазилка - вид и цени?!

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Светни това с гъбата, моля те!
                              Като на колега .
                              Предполагам че колегата с тази гъба www.jung.bg/Resources/FCK/Image/Products/Werkzeuge/Mauerwerkzeuge/Glaettekellen/56.045.01.JPG само предава релеф на последната ръка без да върти и движи .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Външна мазилка - вид и цени?!

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                Предполагам че колегата с тази гъба www.jung.bg/Resources/FCK/Image/Products/Werkzeuge/Mauerwerkzeuge/Glaettekellen/56.045.01.JPG само предава релеф на последната ръка без да върти и движи .
                                Точно така с гъбата и вода заглаждам последната ръка малко преди да дръпне напълно , по този начин мустаците от маламашката както и другите дефекти се заличават , става гладка основа и мазилката се нанася доста по добре , става и за фасаген .

                                Колега това с теракола не е много добре за основа ,понеже няма фибри и рано или късно ще се напука.


                                Цената за труд /мазилка е между 4-6 лв на кв .


                                Разхода : ако е от сухата - една торба покрива 7-8 кв .

                                В бака вече зависи от дадения тип мазилка както и от марката , това вече в магазина ще се пресметне

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X