Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 59

Тема: Външна мазилка - вид и цени?!

Място
    София
    Публикации
    943
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране Външна мазилка - вид и цени?!

Здравейте колеги!Направих си къщичка в гората(около гр.Трън) предимно с евтини и втора употреба материали!Като цяло от нищо-нещо и се получи много уютно и приятно къще,за каквото мечтаех!
    Стигнах до фазата,в която съм положил външната изолация и съм измазал къщата с две ръце теракол!
    Мислих,какво да правя с фасадата на къщата и прецених да не се стискам -да мина само с фасаген,а да направя една минерална мазилка отвън!Тук идва и неяснотата ми в тази насока!...Квадратурата,която трябва да покрия е 90кв.м.!
    Знам,че ми трябва първо грунд като основа,който засега от различни производители цената си е 100лв,с която се примирявам.
    Минералната мазилка на баки или на чували да я купя?(всеки казва-баки,ама не казва защо и какви са плюсовете)
    Препоръчайте ми вид и марка и ако може ориентировъчни цени-колко би ми излезнало това удоволствие?
    Знам,че са едра и дребна и смятам,ако разликата в цената не е голяма-да сложа по едра!Не търся супер лукс и марка,просто искам максимално рационално да разкрася къщата си!...Цветът,който търся е обикновен бял!
    Предварително Ви благодаря за мненията и съветите!

Място
    Варна
    Публикации
    1,259
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Външна мазилка - вид и цени?!

Цитат Мнение на CrAzY_eMo Преглед на публикациите
    Здравейте колеги!Направих си къщичка в гората(около гр.Трън) предимно с евтини и втора употреба материали!Като цяло от нищо-нещо и се получи много уютно и приятно къще,за каквото мечтаех!
    Стигнах до фазата,в която съм положил външната изолация и съм измазал къщата с две ръце теракол!
    Мислих,какво да правя с фасадата на къщата и прецених да не се стискам -да мина само с фасаген,а да направя една минерална мазилка отвън!Тук идва и неяснотата ми в тази насока!...Квадратурата,която трябва да покрия е 90кв.м.!
    Знам,че ми трябва първо грунд като основа,който засега от различни производители цената си е 100лв,с която се примирявам.
    Минералната мазилка на баки или на чували да я купя?(всеки казва-баки,ама не казва защо и какви са плюсовете)
    Препоръчайте ми вид и марка и ако може ориентировъчни цени-колко би ми излезнало това удоволствие?
    Знам,че са едра и дребна и смятам,ако разликата в цената не е голяма-да сложа по едра!Не търся супер лукс и марка,просто искам максимално рационално да разкрася къщата си!...Цветът,който търся е обикновен бял!
    Предварително Ви благодаря за мненията и съветите!
    Купуваш мазилката на чували суха, сам си я бъркаш с дрелка и после се нанася с маламашка и после се пердаши в зависимост от това дали искаш някакви фигури, камъчетата да са нагоре надолу. Най лесно е да се прави с въртеливи движения.
    Една торба с мазилка 2мм е около 18-20 лв. в заисимост от производителя и покрива около 8кв2, една бака е около 50-100 лв в зависимост от цвят производител и т.н.
    Сложи по ситнана около 2-2.5 мм е най добре-един вид универсална.
    Отгоре след като изстхне спокойно можеш да я боядисаш с фасаген в желания от тебе цвят.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD
    Suzuki Vitara 1.6 Cabrio

Място
    Пловдив
    Публикации
    4,685
    Точки (при гласуване)
    18

Аз пък си купих някаква в баки която се нанася с дунапренен валяк. Става лесно, ефтина е и до сега, вече 4 години не е паднала, не се е налюпила... бе нямам ядове с нея. Нанася се върху шпакловката на изолацията директно след грунда.
    Господи, пази ме от приятели..
    Росен: -Разтегливото въже е голяма работа. С него можеш и с велосипед дънер да извадиш.
    Никога не е късно да станеш за резил. Вальо. О888 557Ч7Ч

Място
    гр.Варна
    Публикации
    465
    Точки (при гласуване)
    8

Вземете си минерална мазилка на Терезит в баки. Цената е 55 - 60 лв. По едра от 2 мм не Ви трябва. Грунда също го купувате от тях. Предния ден нанасяте грунда с валяк, на другия ден нанасяте мазилката. На цяла бака слагате около 100 -150 гр. вода, разбърквате я добре с електрическа бъркалка /дрелка или друг ел. уред/ . Посоката на въртене да е такава, че да издига материала от дъното нагоре. Ако, нямате реверсен ел. уред, в Алати има да се продават бъркалки /предполагам и на други места/, които при въртене изхвърлят материала нагоре. Нанася се равномерно със шпакла, като започвате от ръб и завършвате на ръб. Изчаквате около 20 - 30 мин., в зависимост от температурата на въздуха, материала леко да засъхне и започвате равномерно да изтегляте. Най - добре се получава когато се работи отгоре - надолу. Не Ви препоръчвам да правите разни фигури, или кръстосани издърпвания, а само вертикални - така по-малко прах се наслагва и след това с водна струя се мие лесно. За да свикнете и придобиете опит, започнете с най - малката по площ стена. При изтеглянето, полепналият материал по шпаклата връщате в баката, ако отдолу сложете чисти найлони, падналия материал също може да оберете и съберете в отделен съд. Него може да използвате като го оцветите, или на второстепенни места.

Публикации
    342
    Точки (при гласуване)
    6

И аз искам да питам тук в темата.
    Каква е разликата на минералната мазилка,тази в баки и в чували.И защо има такава разлика в цената.
    Цени в Шумен на Фирма Билмат.
    Баки около 70лв за 30 кг.
    чували около 10лв за чувал 25кг.

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София, Люлин, бл.343, ап.28
    Публикации
    2,235
    Точки (при гласуване)
    24

.....
    ....
    Основната разлика е, че сухата мазилка (която се продава в чували и се разтваря с вода) е на циментова основа - това което я лепи е бял цимент - останалото са камъчета и т.н.
    Тази "в баките" не е на циментова основа а камъчетата са разтворени в полимерно или силиконово лепило.
    Разликите:
    1. Полимерните и силиконовите мазилки са много по еластични от циментовите.
    2. Полимерните и силиконовите мазилки са хидрофобни - не се мокрят а отблъскват водата на капки. Циментовите не се повреждат от водата, но се мокрят и стават на петна докато изсъхнат.
    3. Полимерните и силиконовите мазилки винаги изискват използването на подходящ грунд - циментовите не задължително, защото и шпакловката е на циментова основа и адхезията е достатъчно добра.
    4. Полимерните и силиконовите мазилки са 4-5 пъти по-скъпи от циментовите.

Моят съвет би бил, ако си правиш къщичката за теб, а не да се хвалиш с нея използвай спокойно суха циментова мазилка. Ще върши същата работа, и както се казва баба ти само полимерни мазилки е имала на къщата
    Ако държиш да си върха на сладоледа си всеми полимерна или силиконова на Weber или Baumit, но тогава ще е хубаво да намериш и кой да ти я сложи за да не я озяниш
    Ако имаш въпроси - питай.

П.С. Надявам се двете ръце теракол включват и армираща мрежа!
    Александър Манушев
    GSM: + 359 897 802 302; (24/7)
    LZ 1 ICE

Място
    Перник
    Публикации
    180
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Rosen-shumen Преглед на публикациите
    И аз искам да питам тук в темата.
    Каква е разликата на минералната мазилка,тази в баки и в чували.И защо има такава разлика в цената.
    Цени в Шумен на Фирма Билмат.
    Баки около 70лв за 30 кг.
    чували около 10лв за чувал 25кг.
    Разликата е че тази във чувалите седи спрямо тази във баките като обикновена блажна боя спрямо металик

Място
    София
    Публикации
    616
    Точки (при гласуване)
    5

с две ръце за силиконовата мазилка, дават й гаранция 10г при добра основа и е на баки. Покривната площ си зависи от майстора все пак .
    Глупакът не може да научи нищо от мъдреца, но мъдрецът може да научи много от глупака. Човешкият ум е ограничен,но човешката глупост не е [!]
    Бизнеса е проста работа ама не е за прости хора

Място
    София
    Публикации
    909
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    Основната разлика е,
    Много точно описание.
    Освен ако не искаш да я миеш с водоструйката,на практика върши добра работа циментовата мазилка.Не е желателно да е друг цвят освен бял,щото може да има отклонения-това е дискретна лична препоръка на производителите.Търпи и последващ фасаген след време.По частичните фасадни изолации е именно циментова мазилка.Личат си известно време мокрите петна след дъжд и толкова.Масовите продукти са от Денел и особено Ангро напоследък.Но грунд на производителя е задължителен.

Място
    Г.Оряховица - Remscheid
    Публикации
    889
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на ALEX_Z Преглед на публикациите
    ............ особено Ангро напоследък............
    Работих с бяла циментова шпакловка АНГРО е по- голям боклук не бях случвал . Не задължавам никой с мнението си само споделям . Така че имайте едно на ум .
    Александър Александров - хубав човек не някой разбран

Място
    Копривщица
    Публикации
    9,090
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    Работих с бяла циментова шпакловка АНГРО е по- голям боклук не бях случвал . Не задължавам никой с мнението си само споделям . Така че имайте едно на ум .

Ми той човекът си го е написал: "Масовите продукти..." - което аз поне разбирам като деликатен израз за "непрепоръчителни".
    А тези Ангро, напоследък пускат какви ли не материали под собствената си марка. По мое мнение - нито един не става за нищо (освен за примамка на клиенти с ниски цени).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

| Модератор |
    Място
    Публикации
    2,235
    Точки (при гласуване)
    24

Недейте обобщава така, щото това никога не е на хубаво. Както в много случаи получаваш това за което плащаш. Продуктите на Ангро са в най-ниския ценови клас, а цените им са още по-ниски Така, че, ако ги сравнявате с нещо, нека да е на същата цена... Не им правя реклама, защото никакви не са ми (освен, че съм клиент), но склада е отлично организиран и работя с тях от както са го открили. Под работя имам предвид ежедневно... За няколко години са се "дънили" с каквото и да било 2-3 пъти и винаги са се отнасяли изключително отговорно към рекламациите.
    Александър Манушев
    LZ 1 ICE

Място
    Копривщица
    Публикации
    9,090
    Точки (при гласуване)
    30

Като търговци нямат грешка - съгласен съм.

| Модератор |
    Място
    Публикации
    2,235
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Като търговКи още повече, нали
    Александър Манушев
    LZ 1 ICE

Място
    Г.Оряховица - Remscheid
    Публикации
    889
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Ако и аз бях търговец може би и аз щях да съм доволен от печалбата ама като ми се налага да полагам купеното от чорбаджията ще псувам до десето коляно който го произвежда и още повече този който го купува !
    Александър Александров - хубав човек не някой разбран

Място
    София
    Публикации
    943
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря Ви за мненията!....и съжалявам,че не отговарях но бях на вилата!
    Мрежа съм сложил....на това ниво всичко ми е ясно,но със минералните мазилки не бях добре запознат!
    Доколкото разбирам и от вас,явно силиконовата мазилка на баки е най-правилното решение!
    Бихте ли ми казали горе-долу,колко квадратни метра би покрила една бака(примерно 30л),при правилно и хубаво шпаклована къща?! ....отново Благодаря!

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Бихте ли ми казали горе-долу,колко квадратни метра би покрила една бака(примерно 30л),при правилно и хубаво шпаклована къща?! ....отново Благодаря!
    10-15 кв. м.
    Ако искаш икономия :
    1. Изчисти стените от прахоляка с метла, четка.
    2. Събирай тази мазилка, която пада долу. За целта застели ЧИСТ найлон.
    И за да залепва по-лесно мазилката добявяй малко вода в баките точно преди работа за да е по-пластична, по-лепкава.
    Във влажно време и хладно (каквото беше днес) имаш до един час за да структурираш мазилката с пластмасова маламашка.
    Ако е слънчево или ветровито това веме е доста по-кратко.
    Успех !

Място
    Дупница
    Публикации
    3,721
    Точки (при гласуване)
    13

Еееех, момчета. Тия мазилки сме ги сваляли по цял ден с горелката и шпаклата в Италия. Не знам, какво толкова са се запалили всички по тях... Ще ви питам пак, като започне да се надува на мехури или да се люпи. Че и готини кръпки стават... не е за думане.
    От минералната мазилка , айде нека е с някоя фибра, по-добро и трайно няма.
    Грундираш и боядисваш с фасадна боя, какъвто си искаш цвят. Догодина ако ти омръзне, пак...

Ама вие си знаете, де...
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    о886/598523 Сашо

Място
    Копривщица
    Публикации
    9,090
    Точки (при гласуване)
    30

...Бихте ли ми казали горе-долу,колко квадратни метра би покрила една бака...

Това е най-лесната сметка - един милиметър на квадратен метър е литър. Нататък си ти.

Място
    София
    Публикации
    943
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на TigerHunter Преглед на публикациите
    Ама вие си знаете, де...
    Е аз затова питам!Казвайте спокойно всички позитиви и негативи,за да не се наиграя като лев леген!
    И аз мислех шпакловка и фасаген,ама всички викат,че съм стиснат и щяло да е "селско",та затова реших да направя минерална мазилка!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Вьншна памет
    От BENZBOSS във форум Персонални компютри, IT
    Отговори: 5
    Последно мнение: 27-11-10, 06:13
  2. свързване на външна помпа
    От трол във форум ISUZU
    Отговори: 6
    Последно мнение: 23-04-10, 17:34
  3. Външна антена
    От dobri1 във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 2
    Последно мнение: 12-10-07, 20:56
  4. Отговори: 6
    Последно мнение: 23-02-07, 17:53

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •