Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честотен преобразувател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честотен преобразувател

    Колеги, интересувам се къде може да се ремонтира честотен инвертор Siemens Micro Master 2,2 KW.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

  • #2
    Re: Честотен преобразувател

    Филкаб в Пловдив ги продават, обади им се да ги питаш.

    Тоя тип техника като цяло не се ремонтира, а се подменя.
    Ако не успееш да го оправиш и решиш да го сменяш с нов, ми пиши едно ЛС.
    LZ1NDI
    DR650SE K8

    Коментар


    • #3
      От: Честотен преобразувател

      Ако не си решил проблема, мога да го видя.
      Ремонтирали сме такива, само че на други фирми.
      А точно такива сме пуснали стотици. Нали се занимавам с промишлена автоматизация все пак.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #4
        От: Честотен преобразувател

        Не ми се отваря тема. Дайте идея за евтин монофазен синусоидален инвертор до около 400 вата. В мой стил мислех да търся от повреден климатик, но те май са трифазни. Всъщност може да се ползва едната фаза. Трябва ми за помпа да и смъквам оборотите.
        Имам проблем с налягането на водата - има и booster-чета за тази цел, но обиколих в София и не намерих такава без да се охлажда въздушно. За капак на гадостта ще работи в банята. Май неизвестните станаха много.

        Коментар


        • #5
          От: Честотен преобразувател

          Я разкажи казуса мисля, че няма нужда да регулираш оборотите на помпата. Още повече ще е екзотично, къпейки се да настройваш инвертор.
          Мисля, че прост хидрофор (търпи и модификации) ще ти реши проблема.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            Re: Честотен преобразувател

            http://www.ops-ecat.schneider-electr...1218ZD&frm=pdf


            върти до 600 вата монофазен мотор.
            146лв с ДДС плюс няколко кинта за кутиика
            LZ1NDI
            DR650SE K8

            Коментар


            • #7
              От: Re: Честотен преобразувател

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Я разкажи казуса мисля, че няма нужда да регулираш оборотите на помпата. Още повече ще е екзотично, къпейки се да настройваш инвертор.
              Мисля, че прост хидрофор (търпи и модификации) ще ти реши проблема.
              Хидрофор си сглобих от водопроводни части и работИ към 2 г. Обаче заема много място в малката ми баня, цапа се, иска поддръжка и има голям хистерезис на пресостата. Ръчках по пластините и пак не мога да го смъкна. 100 кинта за електронен не давам!

              Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
              http://www.ops-ecat.schneider-electr...1218ZD&frm=pdf


              върти до 600 вата монофазен мотор.
              146лв с ДДС плюс няколко кинта за кутиика
              Подозирам, че е тиристорен. Имам 9 киловата регулатор, но не е като честотния преобразувател.

              Инвертор ми трябва и за вентилатора. Вентилатор може да се регулира с реостат (имам 200 ватов), но този вентилатор има някаква много твърда характеристика.

              Коментар


              • #8
                От: Честотен преобразувател

                Центробежна помпа и вентилатор могат да се регулират чрез дроселиране откъм нагнетателната страна. С тия инвертори може да се закучи работата неприятно.

                Коментар


                • #9
                  От: Честотен преобразувател

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Центробежна помпа и вентилатор могат да се регулират чрез дроселиране откъм нагнетателната страна. С тия инвертори може да се закучи работата неприятно.
                  Явно ще вадя хидрофора от мазата. Все пак имах желание да възкресявам някой изгорял климатик или да си купя евтин инвертор. Ама евтин май няма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Честотен преобразувател

                    евтин инвертор имам, ама е с трифазен изход.
                    LZ1NDI
                    DR650SE K8

                    Коментар


                    • #11
                      От: Честотен преобразувател

                      За каква мощност?
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Честотен преобразувател

                        Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                        евтин инвертор имам, ама е с трифазен изход.
                        Дай малко повече данни и цена. Пресполагам ще може да работи само едната фаза. Ако ми излезе по-евтино от нова помпа с колекторен двигател (те могат да се регулират тиристорно)- ще вземам. Ако има притеснения от Правилата - дай на ЛС.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Честотен преобразувател

                          имам един Altivar08 екипирана версия (IP55) на Шнайдер, лошото е, доколкото знам, че ако не му е вързана някоя от фазите си мисли че има авария и спира.
                          0.75 киловата е.
                          нов е, работил е 4-5 часа на демонстрационен стенд на пловдивския панаир.
                          ако мислиш че ще ти свърши работа пиши ЛС да се разберем за цена.
                          LZ1NDI
                          DR650SE K8

                          Коментар


                          • #14
                            От: Честотен преобразувател

                            С няколко думи ще напиша какви ги измислих.
                            Паджеровод даде решението, което най ме устройва. Колкото и да не ми харесва. Дроселиране.
                            С четотните преобразуватели - nii наистина предлага ценово приемлив вариант, но с еднофазен мотор работата се закучва. Имало инвертори за монофазен, но цените са убийствени.
                            Изрових и една платка с PIC 12C508 - ще си сглобя някое програматорче и ще го накарам да ми прецъква по време, по подобие на термостата на фурната.
                            Междувременно ще си потърся инвертор от някой сервиз за климатици. Имам желание да си поиграя.
                            Тиристорния също си го сглобих на майтап, а го ползвам за какво ли не.
                            Последно редактирано от Rabin; 26-12-11, 09:48.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Честотен преобразувател

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Колкото и да не ми харесва. Дроселиране.
                              Защо да не ти харесва? Това си е единственият начин за регулиране на центробежни помпи доскоро. Само че дроселирането трябва да е откъм нагнетателната страна, ако е на входа се получава кавитация поради разреждането.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X