Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честотен преобразувател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Честотен преобразувател

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Защо да не ти харесва?
    Бръмчи безобразно! Това е причината да търся какви ли не космически техники, за да не заприлича къщата на дъскорезница.

    Коментар


    • #17
      От: Честотен преобразувател

      Значи ти трябва бустер помпа ако все пак има някакво налягане на входа. Не знам защо казваш, че са с въздушно охлаждане. Имам предвид нещо такова

      Тихи са и вършат работа.

      Коментар


      • #18
        От: Честотен преобразувател

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        ...Междувременно ще си потърся инвертор от някой сервиз за климатици. Имам желание да си поиграя.
        Тиристорния също си го сглобих на майтап, а го ползвам за какво ли не.
        В климатиците които съм виждал инверторът не е отделен модул който можеш да отделиш и да си управляваш както ти хареса. Обикновено е PFC, силова част и някакво управление с контролер, който си чака някакви команди, някакви състояния на датчиците и съответните стойности на токовете и напреженията. Не че е невъзможно да се симулира, но ще е интересно и занимателно начинание...
        Моят съвет е да помислиш за друг вариант...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #19
          От: Честотен преобразувател

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Значи ти трябва бустер помпа ако все пак има някакво налягане на входа. Не знам защо казваш, че са с въздушно охлаждане. Имам предвид нещо такова.
          Проверих в няколко фирми, гледат ме като че казах "здрасти" на китайски! Фирми, дето само с това се занимават. Един дори ми разправя, че не е възможно, 20 г. опит имал, пък после си сглобих хидрофор и стана възможно!
          В Профитерм беше единствения бустер, с поръчка, но с възд. охлаждане. В Бриколаж и Практикер - няма!
          Ако някой знае къде се продават - ще черпя!
          Последно редактирано от Rabin; 27-12-11, 19:03.

          Коментар


          • #20
            Да съживя темата. Няма да се вадят пари. Хоби е. Три фази ток нямам. Имам трифазен ел. мотор 1.5кв. Подкарах го с кондензаторите тръгва и работи прекрасно без натоварване. Сложих ремъка който предава въртящ момент през лагерно тяло -преден шенкел от рено лагуна- на работно колело Ф200 около 7кг. и не тръгва. Като вдигна мотора да освободи ремъка и го включа да се развърти и го натегна плавно след кратко приплъзване се завърта. За мене това не е вариант... Таа...търся честотен инвертор с вход една фаза 220в. и изход три фази 2.2кв. с възможност да регулира оборотите без никаква прецизност но без да сваля драстично мощността от 40- .50 до 90-100процента от номинала. Никакви други екстри не ми трябват. За седмица ще работи 2-5часа а 1час непрекъсната работа едва ли. Идеи. Благодаря.

            Коментар


            • #21
              Единственото смислено е да си прекараш трифазен ток или да си купиш необходимия монофазен двигатвл.

              Дори да си намериш инвертор, ще трябва да пренавиеш мотора за 230v, вместо за 380.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                Спарки, това с което ме обзаведохте с Другмена си върши работа перфектно😀 незнам дали на 1/ 4 или 1/2 му е мощноста, но си ви споменавама 3-4-5 пъти месечно☕ ( в зависимост от работата ) а питащия ако иска да дойде да види на моето "стругче" как работи

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Sparky нещо не разбирам.....човека иска да управлява трифазен мотор с трифазен инвертор.....

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Деди, работи, но с намалена мощност. В твоя случай върши работа, в друг случай (например компресор, помпа или нещо подобно, с голям начален товар), може и да не върши и дори изобщо да не тръгне. Всъщност никак не помня твоя мотор как беше навит и как го връзвахме.

                Като имаш инвертор с монофазен вход 220V, на изхода между фазите имаш същите 220V, щото повече няма от къде да се вземат. Съответно мотор, правен за нормално трифазно с 380V между фазите (каквито са практически почти всичките) ще тръгне, но с намалена мощност, в случая с нещо като 500-600 вата, вместо киловат и половина.

                Какво по-точно е неясното? Това са прости бакалски сметки.
                Последно редактирано от sparkybg; 22-03-23, 22:44.

            • #22
              Ако свърже двигателя на "звезда" би трябвало да стане работата...

              Редакция:
              А евтин инвертор може да се закупи или китайски, или втора употреба, марков.
              Новите маркови имат нехуманни цени...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ако свърже двигателя на "звезда" би трябвало да стане работата.....
                Той на звезда е по подразбиране и е на 380V. Искаш да кажеш да се свърже на триъгълник и тогава става на 220V.

                Коментар


                • #24
                  Да, благодаря за корекцията. Трябва да се свърже в "триъгълник".
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #25
                    Както и да го върже, 380V между фазите, за които е правен нормален трифазен мотор, няма как да се случат.

                    Звезда-триъгълник се ползва за поплавен старт. На звезда е с по-малка мощност от номинала - върху всяка намотка има 220V, в триъгълник върху всяка намотка има 380. При монофазен инвертор при звезда върху всяка намотка ще има 127V, а при триъгълник 220.

                    Тоест ако мотора е правен да работи в звезда, а го пуснеш през инвертора в триъгълник, хавата може и да се получи, но иначе не.

                    Признавам си без бой, не знам какър процент от трифазните мотори са направени да работят в звезда. В цехът, в който често се подвизавам, 10 от 10 машини работят основно на триъгълник, от които 3 имат таймер и развъртат на звезда, 2 имат превключвател, през който това се прави ръчно, останалите 5 тръгват директно на триъгълник, като струга с 10 киловатовия мотор буквално гаси лампите при старт.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #26
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...Звезда-триъгълник се ползва за поплавен старт. На звезда е с по-малка мощност от номинала - върху всяка намотка има 220V, в триъгълник върху всяка намотка има 380. При монофазен инвертор при звезда върху всяка намотка ще има 127V, а при триъгълник 220...
                      Трифазно напрежение:
                      всяка фаза спрямо нула = 220V
                      междуфазно = 380V
                      Или да ти подскажа на кар аудио-език - можеш ли при захранване 12V върху високоговорителя да имаш 24V (идеализирано)?

                      На друго място са тънкостите при инвертора, и това обикновено са настройките му. Трябва четене, мислене, а и малко опит не е излишен...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #27
                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        можеш ли при захранване 12V върху високоговорителя да имаш 24V (идеализирано)?
                        Не, не можеш. Можеш да имаш идеализирани правоъгълни 12V AC. (24v p-p), или синусоидални 8,48V (пак 24v p-p).
                        За нещо повече от това трябва повишаващо захранване.

                        Дали има честотни инвертори с повишаващо стъпало - логично е да има, ама на такова не съм попадал. Логично е да има и двойно повишаващи с кондензатори на входа, но и на такова не съм попадал.

                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #28
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Не, не можеш. Можеш да имаш идеализирани правоъгълни 12V AC. (24v p-p), или синусоидални 8,48V (пак 24v p-p)...
                          Ами питах точно за изходна амплитуда два пъти по-голяма от захранващото напрежение. Тоест Vpp.
                          Както вече се изясни - все пак мога да имам такава? А защо тогава инверторчето играейки си с дефазиране на фазите да не може да има?
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #29
                            При връзване "триъгълник" всяка намотка на двигателя е на линейно напрежение. При масовите двигатели това е 220V.
                            При връзване "звезда" - 2 по 2 намотки се явяват последователно свързани към линейно напрежение. При тази схема има средна точка "центъра на звездата" която теоретично е с нулев потенциал поради дефазираното на 120 гр. захранване на 3-те намотки. Т. е. при това връзване всяка намотка е отново на 220V.

                            При нашата мрежа, се предпочита свързване "звезда" на двигателите за линейно напрежение 380V, защото са по-евтини.
                            Съответно имаме и "бонус" при свързване на такъв двигател на "триъгълник" може да работи с линейно напрежение 220V, което му се осигурява от инвертор.

                            Коментар


                            • #30
                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Ами питах точно за изходна амплитуда два пъти по-голяма от захранващото напрежение. Тоест Vpp.
                              Както вече се изясни - все пак мога да имам такава? А защо тогава инверторчето играейки си с дефазиране на фазите да не може да има?
                              Както и да дефазираш синусоиди, получени от едно и също 300V DC (220V AC или 600V p-p), не можеш да докараш 380V AC (1100V p-p). Сам каза че трябва да се мисли - ми позамисли се.

                              Имаш 3 пълни моста вързани към едно и също входно 300V DC - айде да ми обясниш как точно ще получиш 1100V p-p между кои да е от 6-те извода на трите пълни моста, че аз нещо тая математика не мога да я измисля.
                              Последно редактирано от sparkybg; 23-03-23, 10:13.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X