Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инверторен климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Инверторен климатик

    Колеги решил съм да сложа голям климатик в коридора, а от там да топля и другите части от апартамента. имам вече една 14 в едната стая.
    Не ми се къртят другите стаи, писна ми от ремонти и ремонтни дейности.
    Коридора е 7-8 м2, ако има значение, определено е мястото за външното и вътрешното тяло.
    Та сега на въпроса какъв да бъде климатика, марка модел и т.н.
    Някои ми предлага да си взема рециклиран за което съм малко скептичен, някой ако има опит или се е парил от климатици втора ръка да пише от кои да вземам от кои не. Коя фирма предлагате и т.н.
    Варианта за нов също е на дневен ред-марка,модел, фирма и т.н.
    Под голям климатик имам предвид 20 и/или 24-ка или нещо от сорта.
    Предварително благодаря
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    От: Инверторен климатик

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=33114&highlight=%EA%EB%E8%EC%E0%F2%E8%EA+%E8%ED%E2%E5%F0%F2%EE%F0

    и

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F2%E8%F6%E8

    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Инверторен климатик

      Мерси колега.
      Въпреки че темите са отпреди 2 години.
      Засега и аз се замислям около Мицубиши,Дайкин, нещо ги хвалят и Фуджитсу.
      Абе и в двата случая ще се дават пари.
      Последно редактирано от _Константин_; 06-10-11, 17:46.
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Инверторен климатик

        Аз съм с 3 бр. Хайер вече 5та година и нямам проблеми, за сега.
        Само малко странно, от топлотехническа гледна точка, ми се струва избора на място за монтаж.

        Коментар


        • #5
          От: Инверторен климатик

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Аз съм с 3 бр. Хайер вече 5та година и нямам проблеми, за сега.
          Само малко странно, от топлотехническа гледна точка, ми се струва избора на място за монтаж.
          Зимата най-студената част от едно жилище е коридора, а в него се стои доста време (по-скоро преминава доста често) и има доста сервизни помещеня там-баня, тоалетна, перално, килер, които не се отопляват, както и кухнята и една отдругите стаи. Та ако сложа там един голям климатик и стаите са отворени ще се отопляват без проблем.
          Последно редактирано от _Константин_; 06-10-11, 17:47. Причина: допълнение.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Инверторен климатик

            Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
            Зимата най-студената част от едно жилище е коридора, а в него се стои доста време (по-скоро преминава доста често) и има доста сервизни помещеня там-баня, тоалетна, перално, килер, които не се отопляват, както и кухнята и една отдругите стаи. Та ако сложа там един голям климатик и стаите са отворени ще се отопляват без проблем.
            И аз от много специалисти съм чувал,че не е най-удачно един климатик монтиран в едно помещение да топли няколко помещения.Най-ефикасно било с отделни климатици а уж се спестявало и електроенергия.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              От: Инверторен климатик

              Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
              И аз от много специалисти съм чувал,че не е най-удачно един климатик монтиран в едно помещение да топли няколко помещения.Най-ефикасно било с отделни климатици а уж се спестявало и електроенергия.
              И аз това се опитвам да кажа.

              Коментар


              • #8
                От: Инверторен климатик

                Личният опит на една роднина показва, че на практика, ако две помещенията са отдалечени, например разделени с 7-8 м. коридор е невъзможно да се топлят и двете с един климатик.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #9
                  От: Инверторен климатик

                  Всяка стая с индивидуален климатик.

                  Ако е за охлаждане ще има някакъв ефект с един климатик в коридора. Ако е И за отопление... мисия невъзможна.
                  Ако е за 2 стаи - евентуално вътрешното тяло да е насочено директно към другата, но пак няма да имаме 100% ефект.
                  Както всички знаем, топлия въздух е по-лек и се изкачва по тавана. Над вратите имаме преграда за него и е трудно да я преодолее, ча да започне и да топли и стаите...
                  Климатика трябва да работи постоянно и да подържа температура в няколко помещения .. немога да кажа доколко е ефективно това отопление.

                  В момента ми идва на ум, че с канална машина с въздуховодна инсталация може да разпределяш количеството въздух в различните помещения. Този вариант изисква място за тези въздуховоди.
                  Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                  Mercedes w212 E350 4matic
                  Ducati Monster 600
                  O888795575

                  Коментар


                  • #10
                    От: Инверторен климатик

                    ЧЕЗ ще се постарае с няколко токови удара, които ги прави около полунощ, почти всяка вечер, да ти гръмне платката на инвертора! А тя е горе-долу цялата цена на климатика..

                    Сещаш се, че на ЧЕЗ капата няма да наклониш, защото цялата държава се бори да им наклони едно друго нещо, но засега напълно неуспешно!

                    Едно време инверторите вървяха, но и тока си течеше.. Сега е като "Теория на вероятностите"!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Инверторен климатик

                      В едната стая има една 14,а в другата има радиатор от тия плоските адакс.
                      Идеята е в преходното помещение, какво да сложа, защото то е по студено и от там изстиват и стаите.
                      Май ще се спря накрая на едно мицубиши/ 14 или по голямо.
                      Някой ползвал ли е от тия рециклираните или да не се занимавам с глупости.
                      Някой спомена и хайер, като гледам цените им са доста народни.
                      Някой да предложи някоя фирма във Варна дето да е читава, щото аз знам 2 ама те не са читави.
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Инверторен климатик

                        Без да съм специалист по ОВиК също смятам, че ще си вкараш автогол с такъв монтаж и напролет ще тръгнеш да го местиш. По-добре с цената на малко повече разходи си сложи една мулти система (въпреки, че и тя си има недостатъци), отколкото да трябва да търпиш постоянно отворени врати в цялото жилище. Лично аз не съм възхитен от мисълта да спя с широко отворена врата на спалнята, а някой рано-рано да се разхожда из коридора и да ми свети лампата в очите или пък цялата миризма на готвено да се носи из всички помещения.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Инверторен климатик

                          Сложи си климатика в стаята , която най-много желаеш да ти е топла, пък от нея и от другата, в която имаш климатик, ще поотваряш да се топли коридора, а не обратно, все пак само се минава и в движение не е чак толкова студено, стига да не се шматкаш гол пред банята .
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Инверторен климатик

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            ЧЕЗ ще се постарае с няколко токови удара, които ги прави около полунощ, почти всяка вечер, да ти гръмне платката на инвертора! А тя е горе-долу цялата цена на климатика..

                            Сещаш се, че на ЧЕЗ капата няма да наклониш, защото цялата държава се бори да им наклони едно друго нещо, но засега напълно неуспешно!

                            Едно време инверторите вървяха, но и тока си течеше.. Сега е като "Теория на вероятностите"!
                            То тогава трябва да си разпродадем електроуредите и да не ползваме никакви електроуреди,то токовите удари не вредят само на климатиците,а на всички електроуреди които са включени към електрозахранването.
                            0885719173-Красимир

                            Коментар


                            • #15
                              От: Инверторен климатик

                              Когато ми бяха малки децата топлих с "чудо" в единия край и акумулираща в другия на къщата. Вратите затворени и като се случи да минат бежешком през коридора, на другия ден сополите висяха По едно време сложих подово в една от стаите, но след месец кихане от прахоляка - отрязах му кабелите

                              Един ден наринах няколко врати, вкарах една печка, тип камина, между две стаи в стената и сложих климатик на мястото на 3,5-киловатовата печка. Коридора стана като част от стаите, малко студено навсякъде, но пък без резки разлики и спряхме с антибиотиците. Проблем са трегерите над вратите - под тях топлия въздух не минава.

                              А това:
                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              ... Лично аз не съм възхитен от мисълта да спя с широко отворена врата на спалнята, а някой рано-рано да се разхожда из коридора и да ми свети лампата в очите или пък цялата миризма на готвено да се носи из всички помещения.
                              решихме със затваряне на останалите врати винаги, когато някой стане за нещо - първо затваря внимателно, после си шляпа с чехлите на воля. Иначе му чуваха ушите едни работи. В коридора лампата си светеше непрекъснато - мижаво, колкото да не се спънеш.

                              Климатика е инверторен, хитачи. Имам проблеми с е-он, но до сега не са успели да го скапят Първия беше осака, "нискотемпературен", но топлеше повече себе си.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X