Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на стара или нова кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поддръжка на стара или нова кола

    Темата произхожда от тук

    Добре де и какво излиза по тая логика? 80% от българите да ходят да се гръмнат, щото нямат вариант за нова кола? Или джипката на скраб, оттам в на поза Г в най-близката банка и на другия ден - горд собственик на Тико(примерно)? Вярно, че за никакъв чеп не става, но пък нова и вече е във фирмения сервиз?
    Е, не.

    Винаги ще има много хора, които не могат или не искат или нямат време да си оправят колите и винаги ще има нужда от сервизи. И ако се чудите как разни сервизи и сервизчета, които правят повече бела, отколкото ремонт все още оцеляват, истината е, че другите, които могат и вършат работа са твърде малко, а колите - твърде много. Другото е, че хората поначало са си идиоти.
    Пример: единия от чичовците ми си купува кола. След известно време, съвсем закономерно, идва време за смяна на накладки и човека, воден от принципа "само най-доброто е достатъчно добро", отива в прословутия фирмен сервиз на марката. Резултата: нови накладки и счупен датчик на АБС-а.
    Последствията: нерви, обикаляне, викане, нерви, нов датчик, още пари, пак нерви.
    Следващата смяна: отива в СЪЩИЯ сервиз, щото бил фирмен!?! Е това вече не го разбирам, честно.

    Мога да изпиша няколко страници с такива примери, при това има и далеч по-фрапантни, доказателства за няколко от тях пазя специално за невярващи.

    като стана дума за нови коли и фирмени сервизи, да споменавам ли за интересната ценова политика на някои от тях? Личните ми "сблъсъци" с подобни институции са изключително редки, по причина, че сам се оправям доста по-добре, но дори и на мен ми се е случвало да мъкна служебни коли насам-натам. Преди 4-5 години в СФА като ми треснаха цена за четки на генератора на служебното пежо 150 кинта (без труда) и срок от 45 дена, щото нямало в наличност ... а познайте дали не им теглих една дълга и кръшна и дали не купих от съседния магазин четки за 2.50 и дали колата и до ден днешен не върви прекрасно с тях.
    Или местния "гений" на Пежо, известен с псевдонима "аз от 30 години само Пежо правя, ти ли ще ми даваш акъл"? И как кола излязла преди 16 килемтра(!) от сервиза, остава на сред пътя с полуразпаднала се скоростна кутия? И как при последвалото обаждане по телефона, вместо съдействие или поне извинение, получавам отговор: "Ми то като легнеш отдолу, има едни щанги, закачи ги и си готов"?
    Да де, аз МОГА да си ги закача, мога да си оправя и цялата шибана кола, но какъв е смисъла от даването на 2500 лева за ремонт?

    А честито на печелившите и пак ходете по 100 пъти където ви го вкарват квадратен, пък после се оплаквайте на арменския поп....
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-10-11, 16:10.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: За спецификите на ремонтите в София

    Щеше да е много хубаво, ако новите коли (усреднено) имаха по-малко технически проблеми от старите. Или пък на фирмените сервизи единственият им недостатък беше цената, а иначе работеха като вълшебници, особено по гаранционните коли. А и двете неща не са точно така, иначе, парите се изкарват.

    Коментар


    • #3
      От: За спецификите на ремонтите в София

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Щеше да е много хубаво, ако новите коли (усреднено) имаха по-малко технически проблеми от старите. Или пък на фирмените сервизи единственият им недостатък беше цената, а иначе работеха като вълшебници, особено по гаранционните коли. А и двете неща не са точно така, иначе, парите се изкарват.
      Това е факт Новите коли имат по-малко проблеми от старите! Макар и да са общо взето по-зле направени и да имат повече проблеми от старите когато са били Нови
      Факт е и че новите имат много трески за дялане и ми се е налагало нееднократно да ходя за дреболии по ЧИСТО НОВА кола.
      Факт е и че фирмените сервизи не са Оазиси сред пустинята. Не - и там работят Обикновени "Майстори" и там са ми връщали колата с откачени кабели - пречили им да завият болта/гайката.
      НО Новата кола е в Гаранция! И във фирмения сервиз за тяхна сметка Сменят Детайла (Проблемният) с Нов, а не мислят как с чук и тел да Приспособят нещо или какъв Подобен "Става", което и от своя страна Ускорява процеса по ремонта - ако същото се прави със старата кола и там ремонтите ще са Далеч по-безпроблемни, ама как да дадеш една торба пари за кола, която струва "5 лв.". На този принцип докато карах Нива-та така и не и купих хубави Гуми, защото те струваха Сериозен Процент от Цената и като Нова

      И далеч не на последно място, Да новите пак се развалят (макар и да не би трябвало, ама пусто поевтиняване и Консуматорско отношение...), но проблемите са Поскърцване, потракване и т.н. - Дразнещо, Но не фатално. Старите от своя страна си потракват и поскърцват, но това вече никого не тревожи, виж като се чупят го правят като Хората - Кормилна кутия (например), Глава (Гарнитура) и все в този порядък

      Пак повтарям - не агитирам никого, просто човек трябва да си Установи Приоритетите - Новата струва СКЪПО, но се поддържа Евтино (поне в гаранцията), Старата Струва малко, но парите отиват в поддръжката, за Загубеното време Въобще не ми се говори... Но Всеки според Възможностите си и Желанията си
      Успех

      Коментар


      • #4
        От: За спецификите на ремонтите в София

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        ...И далеч не на последно място, Да новите пак се развалят (макар и да не би трябвало, ама пусто поевтиняване и Консуматорско отношение...), но проблемите са Поскърцване, потракване и т.н. - Дразнещо, Но не фатално. Старите от своя страна си потракват и поскърцват, но това вече никого не тревожи, виж като се чупят го правят като Хората - Кормилна кутия (например), Глава (Гарнитура) и все в този порядък

        Пак повтарям - не агитирам никого, просто човек трябва да си Установи Приоритетите - Новата струва СКЪПО, но се поддържа Евтино (поне в гаранцията), Старата Струва малко, но парите отиват в поддръжката, за Загубеното време Въобще не ми се говори... Но Всеки според Възможностите си и Желанията си
        Успех
        За мицака си намерих записките:
        Самия автомобил:2000лв, Мицубиши Лансер, 94та, единствено неработещо нещо - моторчето на предно ляво стъкло. За мен лично, това е много повече кола от Дачия, та била и нова от магазина, примерно.
        По нататък:
        Съединител комплект: 240
        Спирачни дискове: 2*25 + 2*70 = 190
        Жило ръчна: 40
        Антифриз: 25
        гуми зимни: 4*75 = 300
        Гуми летни: 2*120 = 240
        Ремъци, ролки: 2*75 = 150
        Ремък генератор: 15
        лагер, предно дляво - 75
        газова уредба: 260

        До тук: 1535 лева, с все консумативите и ремонтите и с гумите барабар! Колата изкара 80 000км, от които 75000 на газ при среден разход 8/100.
        Можеше и още доста, но стана бела, несвързана нито с марката, нито с годината и я разкарах.
        С все колата: три бона и половина. Смех...
        Не виждам как да стане да си купя нова Дачия или Тата или някой загубен Фиат Сиеченто, за 7-10 пъти повече пари, да дам за консумативи поне толкова, да не говорим, че и половината екстри няма да ги има и така нататък и така нататък.

        ОК, който може да си позволи нова кола, каквато му харесва (а не за каквато му стигат стотинките) - жив и здрав и искрено пожелание никога да не му се налага да минава на стар автомобил. Но да е последната измишльотина, само и само да е ново - не го разбирам.
        Въпрос на вкус, но все пак не го разбирам.

        А на всичко отгоре, темата беше за сервизите

        хайде със здраве и повече късмет!
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          ...Новата струва СКЪПО, но се поддържа Евтино (поне в гаранцията), Старата Струва малко, но парите отиват в поддръжката, ...
          Човече за 60 бона ще си купя десет хайлукса като моята и ще ги сменям като носни кърпички. Или да кажем ще си купя пет, ще ги напрявя всичките истребители и ще се чудя какво точно да прявя с останалите четири.

          Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
          В цялата история има един същесвен въпрос - 2000 лв. за кола дето струва 5000 лв. - дали не е разумно да купиш една ударена за още толкова и да носиш агрегатите на майсторите - май ще е по-евтино.
          В смисъл - да избегнем лъжливите смени.
          Тони, каква е гаранцията, че агрегатите от друга кола на старо ще се по-читави или, да кажем, просто читави?
          Моята сметка беше (и все още е) че като купя колата горе-долу още толкова пари ще литнат по правенето й докато стане надеждна.
          Единствено ме е яд че нямах късмет и случих на мошенници (и/или некадърници) и потроших при тях грешни пари, а най-вече време.
          Иначе смятам че съм избрал правилния алгоритъм на действие.
          Последно редактирано от alex_markov; 02-10-11, 22:13.
          Нас мало, но мы в тельняшках!

          Коментар


          • #6
            От: За спецификите на ремонтите в София

            Един от факторите, старата кола да е по-читава от новата е това, че времето е отсяло техническите и пазарните недоразумения. Когато си купиш кола на 10 години, тя, освен амортизирана за тези 10 години е и проверена - щом досега не е стигнала до моргата, сигурно няма ярки недомислици в нея. Има цели моделни редове, които не доживяват 10 или 15 години експлоатация. С времето, освен това, един по един се изчистват и производствените дефекти на конкретните екземпляри.

            Коментар


            • #7
              От: За спецификите на ремонтите в София

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              С времето, освен това, един по един се изчистват и производствените дефекти на конкретните екземпляри.
              По тая логика лада седмица е дъ ултимейът кар, само дето е тотален кен*ф
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: За спецификите на ремонтите в София

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                По тая логика лада седмица е дъ ултимейът кар, само дето е тотален кен*ф
                Преведи си изречението моля . Аз лично не те разбирам .

                Коментар


                • #9
                  От: За спецификите на ремонтите в София

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  По тая логика лада седмица е дъ ултимейът кар, само дето е тотален кен*ф
                  При ладите производствените дефекти са си записани като "особености на модела" в ремонтното ръководство. Тъй че не попадат под "тая логика".
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За спецификите на ремонтите в София

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    При ладите производствените дефекти са си записани като "особености на модела" в ремонтното ръководство. Тъй че не попадат под "тая логика".
                    Итс нот а бъг итс а фичър?

                    Ахахаха, как не
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      Re: За спецификите на ремонтите в София

                      Първоначално публикуван от punkaromityok Преглед на мнение
                      Човече за 60 бона ще си купя десет хайлукса като моята и ще ги сменям като носни кърпички. Или да кажем ще си купя пет, ще ги напрявя всичките истребители и ще се чудя какво точно да прявя с останалите четири.
                      Май все още не си имал достатъчно проблеми с майстори Аз за 60 бона би си купил точно 1 брой хилукс, ама нов.
                      Ех, ако правеха и нови 80-ки....
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: За спецификите на ремонтите в София

                        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                        Май все още не си имал достатъчно проблеми с майстори Аз за 60 бона би си купил точно 1 брой хилукс, ама нов.
                        Ех, ако правеха и нови 80-ки....
                        Играл съм го това хоро с новите коли. Вярно че на чужд гръб но доста съм наясно. Едно е че робуваш на лизингодателя, ако не си извадил пачката отма, друго е че робуваш на фирмата вносител и не можеш да я обслужваш където ти падне, после робуваш на застрахователя и не на последно място робуваш на самия себе си. Хората с новите коли са много особен тип същества. Пред очите ми и даже с дейно мое участие се разигра тридневна епопея за една двусантиметрова драскотинка на задната броня на една чисто нова баварка клас1. Резултатът беше смазващ: два курса с таксита на обща сума 30 лв до каморците, изгорен бензин на две други коли за около 20 лв, строшени общо в разкарване 6 човекочаса от трима човека и едномесечно чакане и страдание от собственичката. За една, повтарям, двусантиметрова резка на задната БРОНЯ.
                        Нас мало, но мы в тельняшках!

                        Коментар


                        • #13
                          От: За спецификите на ремонтите в София

                          Горните разсъждения за новата и старата кола са в сила когато разполагаш с една кола.
                          Когато имаш кола и джип, джипа в никакъв случай не трябва да е нов а здрав и надежден.
                          Предполага се , че когато една кола с бордови компютър те остави, това ще се случи на асфалт, близо до цивилизацията.
                          Ако ти се развали джип, то това ще е привечер и в планината.
                          Представи си, след целия екшън на другия ден, как ще дотеглиш джипа до сервиз.
                          И ако се окаже, че компютърът е спрял двигателя, защото е преценил, че еърбега нещо не е в ред ?
                          Това често се случва поради разхлабен контакт.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            От: За спецификите на ремонтите в София

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            ... Новата струва СКЪПО, но се поддържа Евтино (поне в гаранцията), Старата Струва малко, но парите отиват в поддръжката, за Загубеното време Въобще не ми се говори...
                            Точно в това не съм много убеден. Колко ти струва една смяна на масло в официалния сервиз, където си задължен да ходиш, за да е валидна гаранцията?
                            За качеството на работата в сервизи от този тип да не говорим. Че там даже няма и шанс да видиш какво правят по колата. И то понякога не си е за гледане. Примерно, на посолско "Волво", току-що излязло от редовната смяна на консумативи в официалния сервиз, въздушният филтър да изглежда като току-що изваден от варела с отпадъци (откъдето и най-вероятно е дошъл за да може новият, който е бил изписан, да отиде другаде, по усмотрение на "майстора"). А ако в резултат на такова "обслужване" стане някоя беля, после може и да те изкарат виновен и да не ти признаят гаранцията.
                            Загубата на време пак си я имаш. Може да не висиш над главите на механиците,но колата ще си отвиси в двора на сервиза, докато първо чака за доставка на части, а след това си чака реда да влезе вътре. Как точно ще бъде монтирана новата част и какво точно ще ти бъде подменено пък си е съвсем отделен въпрос ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: За спецификите на ремонтите в София

                              Чаво, аз също не съм съгласен с Алекс, но всеки говори от собствената си камбанария и опит.
                              Ако новата ще ходи само за масла и обслужване, не е скъпо, ако не е GL, S6, или хикс някой.. Ама то и 10 годишното Рено на майка ми ходи само за масла и обслужване...

                              А що народ изрева за проблеми, които частично се покриват или не се покриват в периода на гаранцията? Турбини, дюзи, разни дребни и т.н. Истината е проста, ако маржа при теб е такъв, че на всеки 3 (или 5) години можеш да си позволиш обезценката на новия автомобил - go for it и карай само нови коли. Всички останали (вероятно) искат, но не могат... Sad but true.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X