Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на стара или нова кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За спецификите на ремонтите в София

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    ... Истината е проста, ако маржа при теб е такъв, че на всеки 3 (или 5) години можеш да си позволиш обезценката на новия автомобил - go for it и карай само нови коли. ...
    Точно.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: За спецификите на ремонтите в София

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Точно в това не съм много убеден. Колко ти струва една смяна на масло в официалния сервиз, където си задължен да ходиш, за да е валидна гаранцията?
      За качеството на работата в сервизи от този тип да не говорим. Че там даже няма и шанс да видиш какво правят по колата. И то понякога не си е за гледане. Примерно, на посолско "Волво", току-що излязло от редовната смяна на консумативи в официалния сервиз, въздушният филтър да изглежда като току-що изваден от варела с отпадъци (откъдето и най-вероятно е дошъл за да може новият, който е бил изписан, да отиде другаде, по усмотрение на "майстора"). А ако в резултат на такова "обслужване" стане някоя беля, после може и да те изкарат виновен и да не ти признаят гаранцията.
      Загубата на време пак си я имаш. Може да не висиш над главите на механиците,но колата ще си отвиси в двора на сервиза, докато първо чака за доставка на части, а след това си чака реда да влезе вътре. Как точно ще бъде монтирана новата част и какво точно ще ти бъде подменено пък си е съвсем отделен въпрос ...

      Чаво, не живеем в черно бял свят, светът е цветен (да не кажа сив). Така, че и ти си прав, но и мойте Наблюдения през последните 20-ина години и 20-ина коли, показват, че Разправиите, Ремонтите, загубеното време и Пари с Новата кола са в ПЪТИ по-малко от колкото при експлоатацията на страра, па била и по-по-най (например Тойота 80!).
      А, че гроздето е кисело, всички знаем, защото малцина са хората който могат да си позволят най-доброто, но това не значи, че трябва да си "зариваме главата в пясъка" и да се успокояваме, че видиш ли и новите се развалят и те преседяват и в този порядък...

      Пак казвам това е баланс между пари и време/нерви/сигурност

      П.С.
      В заключение ще цитирам един приятел който казваше, че и старата и новат били еднакви, след като в старата налееш парите до цената на новата

      Коментар


      • #18
        От: За спецификите на ремонтите в София

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        ...мойте Наблюдения през последните 20-ина години и 20-ина коли, показват, че Разправиите, Ремонтите, загубеното време и Пари с Новата кола са в ПЪТИ по-малко от колкото при експлоатацията на страра, па била и по-по-най (например Тойота 80!).
        А, че гроздето е кисело, всички знаем, защото малцина са хората който могат да си позволят най-доброто, но това не значи, че трябва да си "зариваме главата в пясъка" и да се успокояваме, че видиш ли и новите се развалят и те преседяват и в този порядък...

        Пак казвам това е баланс между пари и време/нерви/сигурност

        П.С.
        В заключение ще цитирам един приятел който казваше, че и старата и новат били еднакви, след като в старата налееш парите до цената на новата
        Ще се съглася с тебе само след като те видя да караш новата си кола на такива места и по този начин, по който съм те виждал да караш 80-ката, и само ако след това ми кажеш, че отстраняването на последствията ти е струвало по-малко пари, време и нерви.

        Все пак темата е за сервизно обслужване на джип, дето ходи извън асфалта, а за тези цели дори и хора с доста големи финансови възможности като че ли все пак предпочитат да вземат кола на старо ...
        Поне аз засега като да не си спомням да съм видял в деретата нов джип, дето струва 6-цифрена сума.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: За спецификите на ремонтите в София

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ще се съглася с тебе само след като те видя да караш новата си кола на такива места и по този начин, по който съм те виждал да караш 80-ката, и само ако след това ми кажеш, че отстраняването на последствията ти е струвало по-малко пари, време и нерви.

          Все пак темата е за сервизно обслужване на джип, дето ходи извън асфалта, а за тези цели дори и хора с доста големи финансови възможности като че ли все пак предпочитат да вземат кола на старо ...
          Поне аз засега като да не си спомням да съм видял в деретата нов джип, дето струва 6-цифрена сума.
          Алекс едновременно е улегнал и се е замогнал, хем си е взел нова кола, хем по-малко я чупи. Това го е заблудило, че новите коли правят по-малко проблеми. Сигурно има и повече късмет от други хора, които познавам. Аз пък още откакто си карах първия разпадащ се Трабант, си имам отделно въже за лизингови коли. Непълната ми статистика от мен, мои близки и познати показва, че новите и старите коли се трошат АБСОЛЮТНО ЕДНАКВО в статистическо изражение. Някои предпочитат по-малко да мислят за поддръжката, други - да им излезе по-евтино, но и със старите, и със новите коли, мир са видяли само семействата/фирмите, които държат една кола повече от броя на хората. Ама строшила се едната - отива да се прави, взема се другата и се пътува с нея. В този случай можеш да имаш най-доброто от двата свята - новата, комфортна, икономична кола за всеки ден и по-старата, но проста и доказана за случаите, когато новата се прави на важна или е неподходяща. Даже и за сам човек, както съм сега, втората кола напълно оправдава разходите си, чисто парично. Това е и единствената комбинация, в която аз съм склонен да се пробвам с нова.

          И няма начин да тръгна до Монголия с кола на 1000км, това е абсолютно сигурно. Предпочитам, поне 3-4 пъти да е минала предвиденото в плана разстояние.

          Коментар


          • #20
            От: За спецификите на ремонтите в София

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ...Ще се съглася с тебе само след като те видя да караш новата си кола на такива места и по този начин, по който съм те виждал да караш 80-ката, и само ако след това ми кажеш, че отстраняването на последствията ти е струвало по-малко пари, време и нерви. ...
            Хахаха....
            Точно.

            Коментар


            • #21
              От: За спецификите на ремонтите в София

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Ще се съглася с тебе само след като те видя да караш новата си кола на такива места и по този начин, по който съм те виждал да караш 80-ката, и само ако след това ми кажеш, че отстраняването на последствията ти е струвало по-малко пари, време и нерви. ...
              OK, аз Нямам подобна машина на 80-ятката и надали ще имам отново (по ред причини), Но горното ми мнение Не се променя (изцяло базирано на дълггодишният ми личен опит).

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Алекс едновременно е улегнал и се е замогнал, хем си е взел нова кола, хем по-малко я чупи. Това го е заблудило, че новите коли правят по-малко проблеми. Сигурно има и повече късмет от други хора, които познавам. Аз пък още откакто си карах първия разпадащ се Трабант, си имам отделно въже за лизингови коли. Непълната ми статистика от мен, мои близки и познати показва, че новите и старите коли се трошат АБСОЛЮТНО ЕДНАКВО в статистическо изражение. Някои предпочитат по-малко да мислят за поддръжката, други - да им излезе по-евтино, но и със старите, и със новите коли, мир са видяли само семействата/фирмите, които държат една кола повече от броя на хората. Ама строшила се едната - отива да се прави, взема се другата и се пътува с нея. В този случай можеш да имаш най-доброто от двата свята - новата, комфортна, икономична кола за всеки ден и по-старата, но проста и доказана за случаите, когато новата се прави на важна или е неподходяща. Даже и за сам човек, както съм сега, втората кола напълно оправдава разходите си, чисто парично. Това е и единствената комбинация, в която аз съм склонен да се пробвам с нова.

              И няма начин да тръгна до Монголия с кола на 1000км, това е абсолютно сигурно. Предпочитам, поне 3-4 пъти да е минала предвиденото в плана разстояние.
              Абсолютно не съм се замогнал, дори бих казал, че по-зле финансово НИКОГА не съм бил
              Но и не съм се заблудил, повярвай ми и ако някой си мисли, че умората на материала е Измислен израз от Измисленат наука, то аз няма да се съглася с него, металите се изменят с времето и натоварванията, за пластмасите и гумените детайли Въобще не искам да отварям дума...

              А тезата, че сега вече не се правят качествени коли, съм склонен да приема, но не за съвсем чиста монета, да сега не се правят Супер опростени, специализирани автомобили за Общо ползване. И масовото возило е по-сложно и крехко от аналога си преди 10-20 години - ОК така е, но ако търси човек намира...

              Аз съм дотук в тази тема, защото имам чуство, че не ме разбирате, а каквото имах да казвам го казах

              Коментар


              • #22
                От: За спецификите на ремонтите в София

                Аз съм съгласен с Алекс Марков, че ако се налага да има ЕДНА кола за ежедневни цели и имам възможността да си я позволя ще си купя нова, в гаранция. Първо, защото не желая да живея като човек втора употреба. Второ, защото от един клас нова кола е много по-безопасна за пътниците, от 10 годишна кола от същия клас клас. Справка NCAP. Трето, абсолютно невярно е, че новите коли се развалят колкото старите. Да, развалят се, но ако един модел кола се разваля много като нова, тя се разваля в пъти повече като стара. Четвърто - абе друго си е да си пръднаш пръв на седалката. Точно обратното решение ще взема ако трябва да имам джип за гората. Защото там е важно разходите за ремонти да струват възможно най-малко, а в същото време ремонтопригодността трябва да е максимално висока. Т.е за горатата трябва нещо евтино и просто. ТЛК 150 не е за гората.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #23
                  От: За спецификите на ремонтите в София

                  Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                  Аз съм съгласен с Алекс Марков, че ако се налага да има ЕДНА кола за ежедневни цели и имам възможността да си я позволя ще си купя нова, в гаранция.
                  Към втората година новата кола от магазина не е твърде по-различна като усещане от купената на старо, в добро състояние. За мен е излишен разход да купувам чисто нова кола, вместо същия модел, но на 2-3 години и на половин, че и под половин цена. Грешните пари при точно определен застраховател и обслужването във фирмени сервизи с цената на златото, с което практически си плащаш "скъпоценната" 7 годишна (примерно) гаранция няколко пъти, пак няма нужда от коментар.

                  От друга страна, ако финансовото ти състояние е такова, че разходите покрай обезценката на автомобилите за теб са като това средностатистическия българин да си купи ново зимно яке от кварталния пазар - няма причина да си купуваш колите от другаде, освен от магазина.

                  И за да е ясно - купувал съм и от магазина, и от автокъщата. Мина ми тая краста да търся идеалното. И новите заводските не са идеални. Реалното предимство е че 10 години не мислиш за ръжди, което определено най-много ме вбесява в една кола. От механични истории не ме е страх, обаче загризе ли я ръждояда - пиши я бегАла.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: За спецификите на ремонтите в София

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Грешните пари при точно определен застраховател и обслужването във фирмени сервизи с цената на златото, с което практически си плащаш "скъпоценната" 7 годишна (примерно) гаранция няколко пъти, пак няма нужда от коментар.
                    .
                    4.5 % лизингова лихва, 170 лв. обслужване, 6.5% каско. И най-важното - гаранция.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За спецификите на ремонтите в София

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      ...И най-важното - гаранция.
                      За едни - важно. За други - не толкова.

                      Просто сметни колко ти струва гаранцията върху целия гаранционен период, и реално какво може да се случи през това време, и с каква вероятност, и ще видиш че най-често хавата е на кантар.

                      Много хора си взимат кола, и теглят майната и на гаранция и на всичко, и си ги обслужват сами, по тая причина.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: За спецификите на ремонтите в София

                        Спарки, аз това лесно ще го сметна. Трудното е да сметна колко ми струва да съм "втора употреба" човек. Между другото варианта с 3-годишна кола съм го играл. С японска кола. От тогава за мен най-важното нещо стана думичката гаранция. Щото две повреди за малко да ми струват една пета от цената на нова кола. Добре, че имам приятели....
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #27
                          От: За спецификите на ремонтите в София

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          Спарки, аз това лесно ще го сметна. Трудното е да сметна колко ми струва да съм "втора употреба" човек. Между другото варианта с 3-годишна кола съм го играл. С японска кола. От тогава за мен най-важното нещо стана думичката гаранция. Щото две повреди за малко да ми струват една пета от цената на нова кола. Добре, че имам приятели....
                          Е, шарен свят. На мен просто болестта "ново и с гаранция" ми мина.

                          Една стара кола може да ме накара да се чувствам по-добре от една нова, и обратното. Просто това откъде я взимам и какво и е ЕГН-то, не ме интересуват особено. Вече не. Интересува ме като седна и я подкарам, да имам усещането че това е моята кола. И още по-важното ми е след 2 години каране, пак да имам същото усещане.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: За спецификите на ремонтите в София

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...Интересува ме като седна и я подкарам, да имам усещането че това е моята кола. И още по-важното ми е след 2 години каране, пак да имам същото усещане.
                            Това е така, но за хората, които се привързват към колите си (и аз в това число). В днешно време, колата е все повече като дънките и телефона... По Коледа са вече стари, защото е излязъл новия модел...

                            В крайна сметка, темата е такава, че страните на монетата тук са повече от две.

                            Коментар


                            • #29
                              От: За спецификите на ремонтите в София

                              Спарки, може пък и да си прав. Всичко е Божа работа..
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #30
                                От: За спецификите на ремонтите в София

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                Спарки, може пък и да си прав. Всичко е Божа работа..
                                Всеки е прав за себе си, разбира се. Въпроса е да влизаш във возилото си с кеф, а не с отегчение. Може би съм подобна на Яро порода. Де да знам.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X