Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на стара или нова кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Поддръжка на стара или нова кола

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Ми то по тая логика да се греем и да готвим на кюмбета с кюмур. И жената да пере в куритото.
    А по работа да ходим яздейки кон. И др. такива. Няма да има никакви откази.
    Някой пък по горе спомена, че на S класата смяна на масла излизала 3 бона. Горкото милионерче, чак се просълзих.
    Тук нещо бъркаш- все ми е тая дали ходя на работа с кола за 1500 лв или с кола за 150 000 лв- просто на мен ми трябва кола да ходя на работа. Иначе не отричам удобствата и технологиите- и какво е ''кюмбе с кюмюр'' ?
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • От: Поддръжка на стара или нова кола

      Изпускате нещо съществено - викат му потребление. Най лесно е да минаваме тънко и само за най необходимото. Това обаче води до още по голяма немотия - респективно да караме стари и още по евтини коли. Но, така ни принуждава да правим живота в нашата татковина, за съжаление.

      Коментар


      • От: Поддръжка на стара или нова кола

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Ми то по тая логика да се греем и да готвим на кюмбета с кюмур. И жената да пере в куритото.
        А по работа да ходим яздейки кон. И др. такива. Няма да има никакви откази.
        Някой пък по горе спомена, че на S класата смяна на масла излизала 3 бона. Горкото милионерче, чак се просълзих.
        Е не чак кюмюр. И на коя S класа е 3 бона смяната на масло?

        Да ти кажа моя случай и малко цени. S класа S500 '98 година я взимам за $6000.00. Колата на малко под 160 000 километра. Вътре и вън-като нова. Всявкакви екстри, чак и обогрев на задните седалки /много важна екстра между палмите/. Вкарвам още пряко сили $1000.00 и карам с години. Потдържам я при майстор, които само с такива се занимава. Застраховката ми е $27.00 на месец, регистрацията е около $100.00 на година. Смяна на масло /Мибил 1 5W50 синтетика/ е около $100 с филтъра. Карам я 4-5 години и я давам за $3000.00

        Купуваш Ярис, давам около $15 000. Застраховката около $120.00 на месец. На всеки 10 000 мили ми взимат по няколко стотин долара. На всеки 30 000 мили ти излиза $500.00. След 5 години я давам за $5000.00. Излязла ми е двойно на Мерцедеса /поне двойно/.
        Да казвам ли каква е разликата между дъртия Мерцедес S500 и новата Ярис?

        Примера е за най-малката японска кола от фирма, която се слави с това, че държи цени. Ако започнем сметките със един Додж, става кофти. Да не говорим, че ако сравняваме с нова кола от същата мерка и клас, излиза, че S класата за 10 години е губила по около $900.00 на месец само от цената си. Потдръжката в официалния сервиз... /там даже калкулатора не ми го събира/.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019589689.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5310603

        Е то ва е колата. Какво за новите технологии при Ярис казвате?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Поддръжка на стара или нова кола

          Не е до отказите а до цените. Фабричния имобилайзер ми гаси колата – звънвам един телефон, идва майсторчето бърка точно където го знае че е, подсушава някаква платка и колата пали.Цена 20лв.(после отивам в моргата и си взимам проблемната част в комплект с компресора за централното заключване за 80лв–за резерв)И по принцип тоя проблем е малко повече от обикновенно. В новата кола не ми се мисли, а като знам че и майсторите във фирмените не са много в час.... И това за дребно нещо. После една помпа-дюза струва колкото всичките ми дюзи и помпата. При common rail същото. При мен на старата кола, всичко се ремонтира и всичко се знае къде какво-що и как.Части има и нови и стари и пак се знае от кои да вземеш та да не береш ядове.
          С прости думи казано –не е като да готвиш на "кюмбе", а примерно да ползваш обикновенна печка "Раховец" или "Мечта" или подобна опростена, вместо най-новата скъпарска печка със сензорни дисплеи, керамични плотове и пр. простотии.
          Според оценка на не'къв си сайт за продажба на стари коли, моята струва 3098лв в момента. Застраховка не и плащам, а и никой не налита да краде почти пълнолетна колица.
          Това не ми пречи да си купувам винаги най-добрите части и консумативи и да правя ремонтите по добрия начин. Винаги си купувам чисто нови гуми от магазина–един комплект летни и един комплект зимни. Марка и модел–каквито се смятат за най-добри в момента, независимо от цената. Това е моя принос към безопасността, такава че да мога да я усетя–колата да тръгва, да спира и да завива на прилично ниво.
          Последно редактирано от cecoa1; 09-10-11, 19:09.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Поддръжка на стара или нова кола

            Като стана дума за КЮМБЕ- не че повечето от нас, които са на по 40 и кусур.. не сме яли най-вкусните гозби в живота си точно на печки на дърва, но това е друга тема
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • От: Поддръжка на стара или нова кола

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              И на коя S класа е 3 бона смяната на масло...
              Нямам представа там за какви цени става въпрос на нови автомобили. Но въобще не се учудвам, ако е така. Kато имам наблюдения върху нов голф и сега за смяна на двигателно масло, филтри - маслен, въздушен, купе, смяна на спирачна течност и обстойна ВИЗУАЛНА проверка на агрегати и възли изброени в сервизното ръководство, искат близо 600 кинта.
              Но не ме разбирайте погрешно - не зашитавам никакви тези, по причина, че всеки кара това което може да си позволи да кара. Според стандарта на държавата, средата в която живее и работи.
              Винаги при колите има и не малко емоционален момент, за който си плащаме.

              Коментар


              • От: Поддръжка на стара или нова кола

                Андро, не е до стандарт. Навсякъде е така, за новото си плащаш през носа. Хонда Cicic 1.7, екстри- радио /нямаше и касетофон даже/. Нова от магазина струва колкото 2 S500 като тоя моя. Потдръжката при дилъра /гаранцията.../ излиза колкото да потдържам 2 S500. Събира 3.8 литра масло. S500 събира кашон /май 9-10 литра бяха/. Трансмисията на Хондата 1.5 шишета. S500-8 шишета. И пак по скъпо при Хонда! Ама нали е ново... и си плащаш.
                Винаги ще има хора да взимат нови коли. Много от тях ваканция не са виждали през живота си. Ама колите им нови...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Поддръжка на стара или нова кола

                  Ти гледаш от твойта камбанария. В Щатите мащабите са други, цените на горивата също. Как си го предствяш придвижването у нас със S500, пък макар и с евтина подръжка, в което силно се съмнявам? Или ще трябва да я оборудвам на газ.
                  Еквивалента на твойта S500 у нас е Голф, айде да не е вече 2-ка, ама преко сили 4-ка ТДИ.

                  Коментар


                  • От: Поддръжка на стара или нова кола

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    ... Или ще трябва да я оборудвам на газ.....
                    А защо не на газ ?
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Поддръжка на стара или нова кола

                      Така,така.... Голф 4 TDI= Octavia TDI . А за последната вече се каза, че е здраво желЕзо. Тия са едни от последните истински. Ама преди помпа-дюзата..
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Поддръжка на стара или нова кола

                        И аз не съм от хората, които робуват на новите автомобили.Точно поради тази причина, когато усетих нуждата от градска кола, си купих нещо старо и здраво, класиката Голф 2.Произведен 1991г. 1.6 TD SB мотор с интеркулер, 80 к.с. с всички екстри, включително климатик.Внос от Италия и няма никаква корозия.Направих първоначална профилактика за смешни пари и знам че следващите 2-3 години, няма да пипна нищо, само масла и филтри.Среден разход около 5.5 при смесено каране.









                        Махнах, спортното окачване, чеее не сме тийнчета на 20
                        Всъщност по-нова кола/бус след 1991г. нямам.Хард ретро фен съм
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • От: Поддръжка на стара или нова кола

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Така,така.... Голф 4 TDI...
                          Дали пък след 10-тина години няма да говорим така за 6-тицата 2,0ТДИ? Да сме живи и здрави да гледаме.

                          Коментар


                          • От: Поддръжка на стара или нова кола

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Дали пък след 10-тина години няма да говорим така за 6-тицата 2,0ТДИ? Да сме живи и здрави да гледаме.
                            Малко са 10 години. Аз още ще си карам Аудито–80 Avant TDI(1994г). Тамън ще съм и навъртял още 200к км, до към 500к...
                            Тоя Голф от снимките горе е уникален. Ако не го догони ръждата, ще изкара и повече от десет години. А и вървят доста прилично тия колици.

                            Специално тия във VAG, много свалиха качеството и надеждността, колкото и да си хвалят произведенията. То не са помпи-дюзи, демпферни маховици, common rail, TFSI... И това за читавите им мотори, за провалите няма смисъл да казвам.
                            Стендовете за такива техники все още си струват стотици хиляди в евро, пък ако до десет години се подхвърлят под път и над път, като нЕкой прашасал Sun от време оно, може и да се замисля, евентуално за модерна машина...
                            В Мерцедес същата работа, че даже и при камиони и бусове(сега ще ги видим с тоя чисто нов Actros).
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Поддръжка на стара или нова кола

                              Истината е, че новите автомобили са "балон", подобен на строителния , на който бяхме свидетели последните години. Надуват го банките, лизинговите къщи и всички, навързани по веригата - производители, дилъри, застрахователи, сервизи и не на последно място државата с неадекватни данъци - по-високи за новите коли и т.н. Ако нямаше стройна организирана ("престъпна") схема по финансиране, застраховане, задължително гаранционно обслужване, кредитиране на лизинг и т.н. - ако разчитаха на продажби само в брой, да ги видим дали за такива пари щяха да ги продават . Себестойността на нова кола е максимум 1/3 от продажната й цена !
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Поддръжка на стара или нова кола

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                ... Аз още ще си карам Аудито–80 Avant TDI(1994г). Тамън ще съм и навъртял още 200к км, до към 500к...
                                Той че ще изкара - ще изкара, ама дали новия СИВ ще ни остави да караме тия бангии?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X