Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

    Имам Ланд Ровер Дискавъри 1 при каране по асфалт и преминаване на лека неравност (без значение отляво или отдясно) ми излиза тресене което се предава от моста в секторната кутия и в волана.
    Смених лагерчетата на сферите, след това и тампоните на щангите отдолу малко намаля, но все още го има. Отдолу всичко е здраво моля за съвет ако някой се е сблъсквал с подобен проблем!

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    Прочетохте ли това
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-10-11, 10:45.

  • #2
    От: тресене на преден мост и волан на doscovery-1

    Да побаем:
    Блокирали шлици на предния кардан.
    Заминало задно каре на същия.
    Лагер на раздатъчната кутия.
    Тампони на панхарда, но казваш са сменени. Може и да не са достатъчно стегнати.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: тресене на преден мост и волан на doscovery-1

      Няма как да стане - "всичко да е здраво" и да "тресе". Освен това не казваш някакви промени по окачването правени ли са, изнесени джанти, фланци, гуми - размер, вид и др. такива работи.

      Коментар


      • #4
        От: тресене на преден мост и волан на doscovery-1

        На мен ми прилича на каре на кардана. При мен беше подобен проблема.Беше се разбило карето на предния кардан от към раздатката.
        Успех
        "Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

        Коментар


        • #5
          От: тресене на преден мост и волан на doscovery-1

          Първоначално публикуван от bebbu77 Преглед на мнение
          имам ланд-ровер дискавъри-1 при каране по асфалт и преминаване на лека неравност(без значение отляво или отдясно) ми излиза тресене което се предава от моста в секторната кутия и в волана смених лагерчетата на сферите след това и тампоните на щангите отдолу малко намаля но все още го има а отдолу всичко е здраво моля за съвет ако някои се е зблъсквал с подобен проблем!
          Проблема е в демпфера на кормилната щанга,ако въобще го има.Да го обясня и по просто на задната кормилна щанга която се намира зад дифа има един амортисьор в него е проблема.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #6
            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

            Две теми за четене:

            Проблеми с предница на Land Rover Discovery 1

            Проблеми с каре на Диско 1 предницата тресе !
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #7
              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

              И аз "залагам" на каре на кардана - имал съм същия проблем, със същите симптоми.
              И демпфера ми е за смяна след близка среща с огромен камък, но там симптомите са други (поне при мен)...

              Колега оправи ли си проблема?
              Споделяй!
              LR Disco I 300tdi
              Nissan Pathfinder
              Honda VF 750
              Suzuki GSXR 750

              Коментар


              • #8
                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                Имам Диско със същия проблем вече 40 000 км...смених за това време: демпфер, всички тампони по предница и задница (радиус арм, стаб. щанги, панхард род и тн), биалетки, двете предни карета, задното гумено....проблема ОСТАНА и най-силно се усеща в участъка около Пазарджик на 'Тракия' - направо се разтриса, имам чувстото, че ще се разглоби в движение...предполагам заради тез неравности и камионите и автобусите катастрофират там.
                Бях се примирил, но сега като прочетох ще проверя следното описано от колагата: Sho...само това остана:

                Описания от теб проблем се дължи най-вече на хлабина в конусните лагери на шенкелите (не на главината на колелото).Шенкелите трябва да се въртят с определено усилие породено от достатъчна натегнатост на лагерите (8 кг измерено чрез отвора на кормилната щанга без семеринг на сверата).Когато лагерите не са натегнати и шенкелите се въртят лесно или имат дори луфт когато се мине през малка неравност отклонението в кормилната уредба се усилва от пулсациите на хидропомпата и се получава тресене във волана, което даже понякога се усилва (като резонанс) и е много опасно особено при високи скорости.Когато шенкелите са стегнати както трябва усилието за въртенето им 'гаси' пулсациите на хидропомпата. Стегнатостта на лагерите на шенкелите се регулира чрез шимове поставени под опората на горния лагер. За този характерен проблем има технически бюлетин от ЛР, в който пише точно това.
                цитат от старши участник:
                'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
                Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

                Коментар


                • #9
                  От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                  Трябва да се провери и луфта на главините,на самите лагери,не само на сферите.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  RR Classic

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                    Първоначално публикуван от 32V Преглед на мнение
                    Имам Диско със същия проблем вече 40 000 км...смених за това време: демпфер, всички тампони по предница и задница (радиус арм, стаб. щанги, панхард род и тн), биалетки, двете предни карета, задното гумено....проблема ОСТАНА и най-силно се усеща в участъка около Пазарджик на 'Тракия' - направо се разтриса, имам чувстото, че ще се разглоби в движение...предполагам заради тез неравности и камионите и автобусите катастрофират там.
                    Бях се примирил, но сега като прочетох ще проверя следното описано от колагата: Sho...само това остана:

                    Описания от теб проблем се дължи най-вече на хлабина в конусните лагери на шенкелите (не на главината на колелото).Шенкелите трябва да се въртят с определено усилие породено от достатъчна натегнатост на лагерите (8 кг измерено чрез отвора на кормилната щанга без семеринг на сверата).Когато лагерите не са натегнати и шенкелите се въртят лесно или имат дори луфт когато се мине през малка неравност отклонението в кормилната уредба се усилва от пулсациите на хидропомпата и се получава тресене във волана, което даже понякога се усилва (като резонанс) и е много опасно особено при високи скорости.Когато шенкелите са стегнати както трябва усилието за въртенето им 'гаси' пулсациите на хидропомпата. Стегнатостта на лагерите на шенкелите се регулира чрез шимове поставени под опората на горния лагер. За този характерен проблем има технически бюлетин от ЛР, в който пише точно това.
                    ....смених всичко........чак ме е яд да ги изброя като знам колко пари и нерви....и проблема си стой.Абсолютно същата диагноза която си описъл....не знам вече какво да правя...видях се в чудо....Диско 1 е джипа.Много ще съм благодарен ако някой ми помогне...колата я карам всеки ден и едвам се задържам на пътя....Всички дигат рамене и казват че за първи път чуват за подобно нещо...
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                      Най-често "шимито" се получава от разбити накрайници или от разбити тампони на панхарда. Щом си сменил тампоните на панхарда, си прегледай накрайниците и ако ги сменяш си сложи по-хубави.
                      Оригиналните накрайници на Диското имат пружини в тях и ако ги проверяваш на ръка винаги изглеждат здрави, но дафакто не са.
                      П.П. От разбити карета на кардана или от разбит лагер на фланеца на раздатката НЕ може да се получава шими.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                        Всичко е сменено, накрайници+всичк....всичко е ново!
                        Регулирана предница, балансирани прави джанти, е няма и няма тресе и това е ...

                        Съобщение от модератор:
                        Моля, напишете си в профила от къде сте.
                        ...ЦЪК
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-12, 16:53.
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                          Писах ти на лични за те това става на въпрос , под карето. Имаш ли го и дали е пипано.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF7534.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5415035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF7535.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5415036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF7536.jpg
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5415037

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                            Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                            Всичко е сменено, накрайници+всичк....всичко е ново!
                            Регулирана предница, балансирани прави джанти, е няма и няма тресе и това е ...
                            Демпфер сменяли ли сте?При положение,че сте сменили всичко и шимито си остава,той е на ред.
                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            Писах ти на лични за те това става на въпрос , под карето. Имаш ли го и дали е пипано.[ATTACH=CONFIG]500721[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]500722[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]500723[/ATTACH]
                            Аз нямам такова нещо,но шими не съм имал никога.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Писах ти на лични за те това става на въпрос , под карето. Имаш ли го и дали е пипано.[ATTACH=CONFIG]500721[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]500722[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]500723[/ATTACH]
                              Я кажи как се казва това нещо че и при мене се получава това гадно претрисане на волана когато мина през някоя дупка.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X