Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

    Несполучливия вероятно е бил от 8 лири.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #77
      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

      А дали е от демпфера - аз карах половин година без - единствено неприятно ми беше на офф, че се усещат камичетата
      Когато беше на оригиналното място дянеше 3-4 разходки. Сега съм с такъв от 8 паунда, но качен отпред и нагоре.

      п.п. и аз не разбрах кои точно части са излезнали виновни, та затва...
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #78
        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

        Аз изчетох цялата тема, и да Ви кажа краят е най-интересната част. Да седнеш да убеждаваш хората как си направил абсолютно всичко, но видиш ли, решение няма и накрая в безпътицата ти е дошло прозрението........, което да съобщиш на час по лъжичка.........., по интересно от това, здраве му кажи. Аааа и човека е монтьор, май......или може би е станал такъв докато си е търсил проблема.

        Съобщение от модератор:
        Моля, напишете си в профила от къде сте.
        ...ЦЪК
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-08-13, 10:01.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #79
          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

          В момента е с този. Сменения го метнах с кеф в казана за боклук .Беше доста по различен с пластмасов протектор.Не знам дали съм станал монтьор.....но това ми е образованието.
          Прикачени файлове
          Land rover discovery 300 Tdi

          Коментар


          • #80
            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

            Мхм - Армстронг в исланд 4х4 започват от 10 паунда
            И аз съм с такъв. А на старият пишеше ли нещо? Да знаем какво да прескачаме
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #81
              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

              Както вече споменах.Предпазителя му беше пластмасов.Метнах го на боклука без да му обръщам повече внимание.
              Land rover discovery 300 Tdi

              Коментар


              • #82
                Вибрация във волана при неравност

                Здравеите колеги. Откак купих джипката имам една вибрация на волана при скорост над 80 км. и навлизане в неравности или след като нацеля някоя дупка. Гумите се чисто нови балансирани, луфтове по лагери няма. Джипката по равно се държи повече от перфектно, но като нацела дупка целия волан се тресе. Къде да търся проблема?
                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                Коментар


                • #83
                  От: Вибрация във волана при неравност

                  Амортисьора на кормилната щанга вероятно не работи коректно ако въобще работи.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Вибрация във волана при неравност

                    Колега виж да няма изпуснал амортисьор (преден).
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #85
                      От: Вибрация във волана при неравност

                      Феномена, описан от колегата, се нарича шими и е присъщ на всички МПС-та с цял мост отпред. Причинява се от люшкането на моста наляво-надясно. Най-често причините са разбити втулки на панхарда или луфт в шенкелните лагери. Луфта може да е и в лагерите на главината. Кормилния демпфер е за друго, той не спира директно осцилациите на моста. А винаги първо него обвиняват. По този въпрос е писано, писано...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                        Демпфера се движи повече от добре, без луфтове, стържене или да си усети моментно потъване или изпускане на амортесьора. Луфтовете на главините също са обрани. Единствено не съм проверявал конусните лагури на сферите. Единия тампон на биалетата от ляво ми се струва малко износен, но нищо стряскащо и десния тампон на стабилициращата щанга малко е изплюл. Като бах последно на регулиране на предния мост мастора я огледа преди това и каза че окачването е здраво и няма проблеми.
                        Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                        Коментар


                        • #87
                          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                          Вибрацията е при скорост над 80 км. И ту се появява ту изчезва. Днес тръгнах от Русе за Бургас пътя е повече от перфектен и се надявах да се насладя на пътуването, но тъпите вибрации ми развалиха кефа. Панхарда ли е виновника?
                          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                          Коментар


                          • #88
                            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                            Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                            Вибрацията е при скорост над 80 км. И ту се появява ту изчезва. Днес тръгнах от Русе за Бургас пътя е повече от перфектен и се надявах да се насладя на пътуването, но тъпите вибрации ми развалиха кефа. Панхарда ли е виновника?
                            Или амортисьорите.?
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-08-14, 13:34.

                            Коментар


                            • #89
                              Не е нужно да се хвърля боб. Нужни са двама души и луфтовете в тампоните на амортисьорите (амове) и панхарда се виждат много лесно.

                              Лашка се волана на ляво-надясно и се наблюдават/напипват луфтовете в двете втулки на панхарда. Клати се колата и се наблюдават луфтовете в тампоните на амортисьорите. Това е най-лесното, запични от него.

                              ПП: И докато лашкате волана виж кормилните накрайници, всички четири броя. Лашкането да е енергично.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-08-14, 13:35.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                                Амове викат на амортисьорите
                                Трябва да го види някой, който разбира, че може да е от доста неща. Зависи как/кога го усещаш.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X