Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

    Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
    Да напълно си прав.Как се регулира ъгъла на шенкелите?
    Никак.Само натяга се регулира от шенкелите.

    Коментар


    • #32
      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

      Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
      Да напълно си прав.Как се регулира ъгъла на шенкелите?
      Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
      Никак.Само натяга се регулира от шенкелите.
      Колеги,я наистина кажете,как се регулира надлъжния(по вертикална ос)наклон на колелото?Като се замисля само сходимоста може да се регулира,а наклона на колелото не.

      Коментар


      • #33
        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

        Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
        Колеги,я наистина кажете,как се регулира надлъжния(по вертикална ос)наклон на колелото?Като се замисля само сходимоста може да се регулира,а наклона на колелото не.
        Не се. Ако са ти здрави шарнирите, ъгълът е ОК и обратно - ако е криво, значи някой шарнир "бяга".
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #34
          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Не се. Ако са ти здрави шарнирите, ъгълът е ОК и обратно - ако е криво, значи някой шарнир "бяга".
          Моето едното беше малко криво,но не беше от шарнира а от долния чоп на шенкелния лагер.

          Коментар


          • #35
            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
            Моето едното беше малко криво,но не беше от шарнира а от долния чоп на шенкелния лагер.
            Е, тука не знам. Дори не съм сигурен, че при д2 конструкцията е същата. Иначе и мойто седи в момента леко разчекнато, ама шарнирите си ги чувам да прицъкват - данък фланци и изнесени джанти
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #36
              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

              кастор:


              камбер:


              Тук няма шарнири. Конусни лагери, които чрез т.н. "пинове" фиксират шенкела към полусферата. Пластините са за регулиране на натяга на лагерите.
              И аз не знам как от тях ще може да се регулира "камбера".
              И от Мото Пфое не знаят. И май никой не знае. Бахти мистерията!
              Последно редактирано от Аndro 160; 19-10-12, 08:05.

              Коментар


              • #37
                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Тук няма шарнири. Конусни лагери, които чрез т.н. "пинове" фиксират шенкела към полусферата. Пластините са за регулиране на натяга на лагерите.
                И аз не знам как от тях ще може да се регулира "камбера".
                И от Мото Пфое не знаят. И май никой не знае. Бахти мистерията!
                М-да. Не се бях заглеждал какточно стоят нещата при сферите. Аз нали нямам (Д2 е поамериканчено - със CV-joint-ове) - и при мен си има горен и долен шарнир, като при Jeep-овете, та камберът мърда само от тях.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #38
                  От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                  Сменени ( не че имаше нужда ) с полиретанови тампони.Таппоните на надлъжната щанга(всичките)....ефект тръц!Шимито се появява пак...Стигам до извода че тия джипове са си така.И всеки си трае и кара бавно.Нямам друго обяснение.Друго няма какво да се се сменя(всичко от всички лагери по предницата до тампони,сфери,карета,амортесьори) са сменени с нови...буквално няма какво да се смени!Всичко каквото може да се направи се направи...баланс,нови джанти,гуми,баланс,реглаж на 3 стенда...ефект 0!!!!....или го продавам,разглобявам или запалвам пред блока......и убивам тоя от автокъщата дето ми го продаде...което е пак добър вариянт...защото купен за 5000лв. до тук налети 2600лв. а реялно няма нищо насреща!
                  Land rover discovery 300 Tdi

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                    Добре де, на моите Дифендъри, колелетата им се клатят като на коча мъ@ете и пак няма такова нещо. Имах на старата серия, ама той е на ресьори. Далече ли си от Варна да го видя? Ей така за спорта. Безплатно. Има някаква свинщина дребна, ама къде е..........
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Добре де, на моите Дифендъри, колелетата им се клатят като на коча мъ@ете и пак няма такова нещо. Имах на старата серия, ама той е на ресьори. Далече ли си от Варна да го видя? Ей така за спорта. Безплатно. Има някаква свинщина дребна, ама къде е..........
                      Бургас.Ако трябва ще дойда........в чудо съм се видял!Прави го на определени места на пътя.Знам ги наизуст и там се кара под 80км. аи съм се увлякъл с 5км. ......ще ми паднат пломбите.Ако возя някой се чудя вече какво да обяснявам....Аз обожавам Диското и Дефендъра...!Ходил съм да карам чужденци на сафари само и само да карам Дефендър....мой приятели имат и не са сменяли никога това което смених аз(даже не знаят какви са тия работи) карат ги като лагерни колички и нямат никакви проблеми.Купувах го със страшен мерак...пък то.Последния път като се разтресе бъркаше движението на чистачките чак....Не е обръщан....моста не е крив.И аз не знам вече как да ви го обясня....
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                        В събота вероятно ще идвам да гледам състезанието. Ще го видя тогава. Приготви един крик крокодил. Ако има 2 още по добре. Може и аз да помъкна един.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                          Залагам на луфт в конусните лагери на сферите и/или в главините.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                            Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                            Залагам на луфт в конусните лагери на сферите и/или в главините.
                            Смененени са всичките с нови японски,конусните регулирани със шимовете...не е това.
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                              Аз имах шими. Проявяваше се при 35-ците, които не можеха да се балансират. Излекувах го с това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TF835.jpg
Прегледи:1
Размер:9.1 КБ
ID:5435975
                              http://www.terrafirma4x4.com/product...=TF835&grp=125
                              Има го при Крис в Момин Сбор: http://chasti.wildrovers4x4.com/prod...roducts_id=976
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тресене на преден мост и волан на Land Rover Discovery 1

                                При мен се оказа луфт в кормилната кутия...а беше 'рециклирана' от капацитетите в техническия, та...
                                цитат от старши участник:
                                'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
                                Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X