Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигателя на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

    V8-ка 3.5 EFI приблизително 164 кончета(мисля)а има и 3.9,4.2,4.6,Но не пипаш стойките на мотора,пасва като дупе на цукал,не съм сигурен обаче как стои въпроса със СК.Много внимавай каквото и да вземеш го вземай с всички стойки и помпи по него,нищо от ВМ-а няма да ти пасне!Климатика е от другата страна трябва да вземеш и маркучите към него щото на всички други мотори е от другата страна,също така и радиатора на климатика,хидравличната помпа и тя не пасва,маркучите към нея и те.Като агрегати само компресора и динамото ще паснат.При положение ,че цената в горивата вече е на кантар не виждам смисъл да се нашиваш пак с дизел,още повече да го зобиш и пренадуваш,тогава ще бъде равносилно да караш само на бензин,без газификация.А не се знае и колко ще издържат чаркалаците при работа на максимума им.Успех с проекта ще следя темата с интерес.

    Коментар


    • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

      Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
      ...При положение ,че цената в горивата вече е на кантар не виждам смисъл да се нашиваш пак с дизел,още повече да го зобиш и пренадуваш,тогава ще бъде равносилно да караш само на бензин,без газификация.А не се знае и колко ще издържат чаркалаците при работа на максимума им.Успех с проекта ще следя темата с интерес.
      Колкото и да го подобриш дизела пак ще си много над 30% надолу от разхода на бензина в конкретния случай. Подобренията, за които споменах са абсолютно в границите на разумното и е далеч от това да принудят мотора да работи в някакви критични граници и т.н.

      Март месец бях в Малта. Почти всички там карат с Td5 след като преди него в коша са били 200/300тди, v8 3.5, 3.9, 4.2 и т.н.

      Коментар


      • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Колкото и да го подобриш дизела пак ще си много над 30% надолу от разхода на бензина в конкретния случай. Подобренията, за които споменах са абсолютно в границите на разумното и е далеч от това да принудят мотора да работи в някакви критични граници и т.н.

        Март месец бях в Малта. Почти всички там карат с Td5 след като преди него в коша са били 200/300тди, v8 3.5, 3.9, 4.2 и т.н.
        Яро,имах в предвид онези 220 коня които колегата цитира.Иначе Td5 е най-добрия вариянт,но цената на която можеш да го намериш ще те разреве,да не говорим с всичката инсталация към него.Аз когато търсих прозвъних всички морги в България а повечето и посетих,няма да ти казвам какви цени ми обадиха,за Td5 3000 лв гол като пушка.

        Коментар


        • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

          И за какво му е 220 коня матор? После да реве като албански лъв за касети на дифове и раздатки. Или смяташ, че ще даде още 7 000лв за правилните авточасти? Да слага един 200 или 300, леко да го надуе и да си кара безгрижно.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

            Някой май каза нещо Тд5? Няма лошо - първо обаче да вземе да покара тая "бегачка", после ако му хареса как върви да поръча на Дядо Коледа цял джип, при това перфектно работещ. Едното щото електониката и кабелите са му 3 "стаи". Другото щото ако трябва да го прави ремонта на ВМ-а ще му се види като пари за семки.
            Айде на здраве!

            Коментар


            • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Някой май каза нещо Тд5? Няма лошо - първо обаче да вземе да покара тая "бегачка", после ако му хареса как върви да поръча на Дядо Коледа цял джип, при това перфектно работещ. Едното щото електониката и кабелите са му 3 "стаи". Другото щото ако трябва да го прави ремонта на ВМ-а ще му се види като пари за семки.
              Айде на здраве!
              Бъди сериозен.. Аз казах Тд5. Видял съм достатъчно проекти точно с този двигател на кошове с 1, 2 десетилетия по-стари от него.. Скъп... Прегледай цените за ZD30 и 1KD... и ще си говорим.
              Наздраве!

              Коментар


              • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Някой май каза нещо Тд5? Няма лошо - първо обаче да вземе да покара тая "бегачка", после ако му хареса как върви да поръча на Дядо Коледа цял джип, при това перфектно работещ. Едното щото електониката и кабелите са му 3 "стаи". Другото щото ако трябва да го прави ремонта на ВМ-а ще му се види като пари за семки.
                Айде на здраве!
                В България съм карал класик с мотор ТД5 и върви доста добре .

                Коментар


                • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                  Да го кажем така, 200 и 300tdi са по-добри откъм цена и после поддръжка. А Td5 си е двигателя с по-добри характеристики, но идва по-скъпо.

                  Коментар


                  • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    ХИХИХИ - Ники, не чакаш ли да хвана и шестица от тотото?
                    Пожелавам ти най-искренно да спечелиш шестица от тотото и тогава ще ти се рашат всички проблеми с джипа , тамън няма да се чудиш а ще слагаш от 3,9 нагоре мотор.
                    Последно редактирано от Yaro; 25-12-11, 09:50.
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                      Аз се чух с моят приятел за двигателя и каза ,че е 3.9 с карбуратори и му иска 1000лв но според мен това е доста висока цена.Предполагам че при интерес ще направи добър коментар

                      Коментар


                      • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                        Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                        Аз се чух с моят приятел за двигателя и каза ,че е 3.9 с карбуратори и му иска 1000лв но според мен това е доста висока цена.Предполагам че при интерес ще направи добър коментар
                        Няма оригинален 3,9 с карбуратори.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Няма оригинален 3,9 с карбуратори.
                          Така ми каза,аз не съм запознат

                          Коментар


                          • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                            Има една култова серия на Топ Гиър, където Рейндж, Тойота и Витара карат из Венецуела - там бяха му продали на дългуча "3,9", а другите го базикаха, че щом е с карбуратор - значи е 3,5

                            Доколкото знам 3,5 е с карбуратор - 3,9 не е, по 1000 лв. вървят комплект със скорости, радиатор и т.н.
                            Но повечето хора не са съвсем наясно какво карат/продават (как образуват цени при тези условия...).
                            Прати ми едни негови координати, че не се знае какво откъде ще изкочи
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                              Аз се чух с моят приятел за двигателя и каза ,че е 3.9 с карбуратори и му иска 1000лв но според мен това е доста висока цена.Предполагам че при интерес ще направи добър коментар
                              Дали е много,много е.За сравнение ще посоча моя ,3.5-инжекция който купих от частно лице със АСК и раздатка ЛТ230 с приходящата към него ел. инсталация за 750лв.Мисля,че трябва да има сериозен коментал по цената!От друга страна всеки сам преценява за себе си.

                              Коментар


                              • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                                То се вижда че човека не е наясно с това което продава нито пък колко струва.Ето тел.0878809100 Данчо се казва предполагам,че ще може да се разберете за цена пък ако не нека му събира прах

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X