Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигателя на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: RANGE ROVER TD 2.5-смяна на двигател

    Първоначално публикуван от vrais Преглед на мнение
    Здравейте, съвем нов съм във форума и се надявам да ми помогнете.Сдобих се с Рейндж Ровър Класик с VM мотор 2.5 от 1992 г. който направо ми скъсва нервите с прегряване и ремонти по двигателя.Интересува ме с какъв двигател и скорости мога да заменя италианския без да променям основно коша?Видях мнение за двигател от G-class.Това решение ли е?Предварително благодаря и се радвам че се присъединявам
    Баща ми си направи класика със двигател от Г-класа 3000 дизел 5 цилиндров. може и от мерцедес 123-ка пак 3000. както на теб така и на него му беше писнало от този мотор. скоростната кутия си остава от ренджа само двигатела се сменя със малко приспособления и става, и е по надежден поне по моя преценка. скоро ще го сваляме че на двапъти пука картера и остана без масло ако си заинтересован пиши на лично съобщение

    Коментар


    • #17
      Смяна на двигателя на Range Rover Classic

      Моля, колегите които са запознати с преминаването от VM към 200 TDi да споделят особенности при насаждането на новия двигател. На първо четене видях че генерацията е от другата страна на двигателя, но това не е проблем. Благодаря Ви прпедварително.
      P.S. естествено ще разпродам всичко от VM-а.

      Коментар


      • #18
        До: Най-после се сдобих с 200 тди.

        Поздравления!
        Аз нямам представа от присаждане, но от тази вечер съм в София и, ако мога с нещо да помогна, ще се включа.
        Къде ще го оперираш?
        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

        Коментар


        • #19
          До: Най-после се сдобих с 200 тди.

          В пределите на Булгарплод-Слатина. Първо ще го позамия и трябва да закарам джипката там с някой репатрак.

          Коментар


          • #20
            Относно ремъчна шайба 200 тди.

            Имам чувството, че ми липсва нещо по оста между зъбното колело през което минава ангренажния ремък и ремъчната шайба. Някой може ли да ми каже дали е това.

            Crank Torsional Vibration Damper
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-11-09, 20:33. Причина: снимки

            Коментар


            • #21
              До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

              Колега,честито и милион безаварийни километри да минеш с него.Май присаждането е у.......ка работа,ама поне ще я правиш с кеф слек като знаеш какво присаждаш.Че ония ВМ хем го правиш хем не знаеш какво ще стане след като го запалиш.

              ПП Би ли споделил от къде го взе и евентуално за какви пари.Ако е неудобно не отговаряй.

              Коментар


              • #22
                До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                Колега,честито и милион безаварийни километри да минеш с него.Май присаждането е у.......ка работа,ама поне ще я правиш с кеф слек като знаеш какво присаждаш.Че ония ВМ хем го правиш хем не знаеш какво ще стане след като го запалиш.

                ПП Би ли споделил от къде го взе и евентуално за какви пари.Ако е неудобно не отговаряй.

                Един добър човек от едно асеновградско село ми го продаде за 750 лв, със стартер, динамо, хидравлика, съединител, ГНП - липсва тази шайба за която питам, подкачващата помпа, поне за сега. Започнах да сменям гарнитурите на водната помпа и капака на ангренажа, също и ангренажния ремък. Човека даже го запали на място.

                Благодаря за снимките, който и да ги е прикачил.


                ааа видях Благодаря на 5-ракиев за снимките.
                Последно редактирано от lubobunker; 24-11-09, 07:08.

                Коментар


                • #23
                  До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                  Ще правя снимки на всичко което правя, и ще го пускам във форума. Дано операцията мине безболезнено.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                    На първо четене, всички гарнитури и семеринги от предната и задната част на двигателя са отишли - нови. Едната тапа на блока сълзи - нова. Чудя се дали след като една е протекла да не сменя всички. Ангренажен ремък на пръв поглед му няма нищо но ще го сменя. Повечето маркучи вероятно ще се преправят за да паснат на Класика.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                      Първоначално публикуван от lubobunker Преглед на мнение
                      На първо четене, всички гарнитури и семеринги от предната и задната част на двигателя са отишли - нови. Едната тапа на блока сълзи - нова. Чудя се дали след като една е протекла да не сменя всички. Ангренажен ремък на пръв поглед му няма нищо но ще го сменя. Повечето маркучи вероятно ще се преправят за да паснат на Класика.
                      Тапите,ремъка и ролките не знам защо изобщо коментираш-аз на твое място бих ги сменил безусловно.Навремето през ръцете ми минаваше един Класик с присаден 200TDI мотор и май бяха местени (от шасито) конзолите държащи двата тампона на двигателя.Присаждането по спомен(все пак беше преди 11 години) беше правено в ДаруКар.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                        Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                        Тапите,ремъка и ролките не знам защо изобщо коментираш-аз на твое място бих ги сменил безусловно.Навремето през ръцете ми минаваше един Класик с присаден 200TDI мотор и май бяха местени (от шасито) конзолите държащи двата тампона на двигателя.Присаждането по спомен(все пак беше преди 11 години) беше правено в ДаруКар.

                        И аз така знам за конзолите. Но в работата имаме телоподаващо и добър майстор така че това не е проблем.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                          По-лесно е да направиш нови лапи. От горещо валцован профил 60х40. Пробвано. Иначе има да слагаш и вадиш мотора 4-5 пъти. Ако искаш да стане точно де. Пък така, слагаш го, вързваш го за камбаната, наместваш го където трябва, пак оглеждаш отдолу против грешки и......... Успех.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                            Я кажете дали и с каква боя да боядисам блока. И още нещо, новите тапи мажат ли се с нещо преди да ги набия в блока.
                            Последно редактирано от lubobunker; 26-11-09, 10:04.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                              Боята е хубаво да е някаква високо температурна.
                              M.P.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Най-после се сдобих с Двигател 200 Tdi.

                                Първоначално публикуван от lubobunker Преглед на мнение
                                Я кажете дали и с каква боя да боядисам блока. И още нещо, новите тапи мажат ли се с нещо преди да ги набия в блока.
                                Мога да ти дам 4х4 is born на 3 DVDта, но там правиха подобна операция на бензинов. Както и да е - спомням си, че в една серия точно за тапите се говореше. Всъщност, от шаси на Рейндж направиха Дифендър. Нямам първите 2-3 серии. Всичко е с превод на български.
                                Последно редактирано от velio; 29-11-09, 07:37. Причина: правопис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X