Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумите, видове, модели и сравнения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гумите, видове, модели и сравнения

    Знаете ли колко е разликата в диаметъра между 365/85/20 и 365/80/20...???Трябва ми за Унимог,но никъде няма този размер (първият).Този размер 365/85/20 се води индустриален-кариерен,но никой в Бг няма,Примекс проверяваха и в Румънско и там няма!На Унимога са Мишлен ZXL и май само те имат този рамер!От Нира транс ми предложиха,но се оказаха за самолет (3000лв/бр. ако някой реши да си купува самолет).Има 365/80/20 аналогично 14/20,но не мога да намеря в калкулаторите,колко см е разликата в диаметрите!Някой да подскаже,ако знае!

    Коментар


    • #62
      От: Гумите, видове, модели и сравнения

      Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
      Знаете ли колко е разликата в диаметъра между 365/85/20 и 365/80/20...???
      Първите са с диаметър 112,8 см. Вторите - 109,2.
      Т.е. разликата в диаметъра е 3,6 см.

      Коментар


      • #63
        От: Гумите, видове, модели и сравнения

        Колеги,знаете ли дали джанти от Фронтера стават за Терано 2?
        Благодаря предварително.

        Коментар


        • #64
          От: Гумите, видове, модели и сравнения

          Първоначално публикуван от пламен в. Преглед на мнение
          Колеги,знаете ли дали джанти от Фронтера стават за Терано 2?
          Благодаря предварително.
          Мисля, че стават. Може да се лъжа.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #65
            От: Гумите, видове, модели и сравнения

            Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
            Знаете ли колко е разликата в диаметъра между 365/85/20 и 365/80/20...???Трябва ми за Унимог,но никъде няма този размер (първият).Този размер 365/85/20 се води индустриален-кариерен,но никой в Бг няма,Примекс проверяваха и в Румънско и там няма!На Унимога са Мишлен ZXL и май само те имат този рамер!От Нира транс ми предложиха,но се оказаха за самолет (3000лв/бр. ако някой реши да си купува самолет).Има 365/80/20 аналогично 14/20,но не мога да намеря в калкулаторите,колко см е разликата в диаметрите!Някой да подскаже,ако знае!
            Малко е стар въпроса, ама понеже не е отговорен още:
            Не съм запознат да има гуми 365/85R20.

            По-скоро ги бъркаш с 395/85 R 20.
            Разликата между двете е съществена: височината на протектора на първите е 336 мм, а на 365тиците е 292 мм - те разликата в просвета е около 4,5 см а в общата височина на гумите е 9 см

            Близки размери са 1200 R20 (между двата) и 1400 R20 (по-големи)

            И са скъпички - да. Това са все офроуд гуми за 4х4 камиони с единична задна гума.

            Коментар


            • #66
              От: Гумите, видове, модели и сравнения

              нов модел кална гума (поне за мен): General MT: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grabber-mt-profil,property=original.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5452827
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #67
                От: Гумите, видове, модели и сравнения

                Бъдете много внимателни ако пазарувате от магазин "Стената" в гр. Габрово.
                Вчера взех от тях четири чисто нови гуми Мишелин Енерджи Сейвър. Едва днес видях, че една от гумите е с ДОТ 2009 г., другата е с ДОТ 2011 г. и само две са с ДОТ 2012 г. Опитах се да направя рекламция, но добрият тон от деня на покупката веднага изчезна и вкупом продавачите започнаха да ми обясняват, как това е съвсем нормално... но за мен не е!

                Коментар


                • #68
                  От: Гумите, видове, модели и сравнения

                  Не само за теб не е нормално, но какво да се прави, така е в милата ни Родина.
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гумите, видове, модели и сравнения

                    Дали е нормално няма значение. Имаш право да върнеш стоката ако имаш документ за покупката и и не са монтирани, ако ще да са и 2014
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гумите, видове, модели и сравнения

                      Лично аз ходих да си избера гуми от склада на Боряна(вносител) в Дряново миналата година.Който е ходил там знае за какви огромни халета и какви камари с гуми става дума.Погледнах дота на първата на камарата,видях че е от първите седмици на 2012 и взех 4 без да погледна останалите 3.Когато се прибрах и ги монтирахме,видях че двете са с дот от края на 2011.Късметче.Така че колега сигурен съм че е нормално да ти ги продадат така защото така са им ги изпратили от склада на вносителя,които пък явно така ги получава от производителя.И аз бях ядосан но на себе си защото можех да избирам докато бях там.Продавача ,в случая "Стена" не може да избира защото гумите му ги доставят ,и като му изпратят 4 гуми от даден модел,той продава тези 4 гуми ,така че излиза че и ти като мен трябва да се сърдиш на себе си защото не си гледал

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гумите, видове, модели и сравнения

                        добре де, това с DOTa, толкова ли е фатално?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гумите, видове, модели и сравнения

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          добре де, това с DOTa, толкова ли е фатално?
                          Не е.Съхраняват ги на тъмно и хладно.Обаче ако ги продаваш след време имат по голяма стойност ако са по-нова година.За това сме свикнали да гледаме ДОТ-а на старите гуми и не се сещаме да го правим когато купуваме нови.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гумите, видове, модели и сравнения

                            Здравейте,колеги предстои ми закупуване на нови гуми,след като изчетох темата от а до я бих желал да ми препоръчате някоя доказала се марка.Джипа е Нисан терано2 с гуми 235/70/16 стандартно окачване,ще се ползва през зимата и лятото за шосе и риболов.Предварително благодаря на отговорилите.Спорен ден

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гумите, видове, модели и сравнения

                              Колеги какви са ви впечатленията от тази гума. Ще купувам гуми, повече карам по асвалт, но от време на време лек оффроуд и разходки в гората. Харесал съм ето това като шарка и модел Натиснете снимката за да я уголемите

Име:goodyear-Wrangler-DURATRAC.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5570456но дали не е много шумна. Карал ли е някой такава гума?
                              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гумите, видове, модели и сравнения

                                Някой познава ли тези гуми?



                                http://www.geniustyres.com.br/pneus-...-sem-limites-2
                                Three witches watch three Swatch watches.
                                Which witch watch which Swatch watch?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X