Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумите, видове, модели и сравнения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Кажете си мнението

    Здравейте отново на всички,наистина темата е доста изчерпателна поздравления,изкам ди ви питам;След дълго търсене на много добри гуми попаднах на фирма която произвежда почти всякакъв вид,по интересното е аз имам Лада Нива в тази фирма имаше гуми за трактор (предни)16 цола които стават за нивата и дори са много по леки от оригиналните руски гуми а всъщност са с много голям грайфер,въпроса ми е какво ви е мнението ако сложа такъв тип гуми
    Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

    Коментар


    • #47
      Re: Кажете си мнението

      Първоначално публикуван от TRANSPORTIOR
      ... попаднах на фирма която произвежда почти всякакъв вид,по интересното е аз имам Лада Нива в тази фирма имаше гуми за трактор (предни)16 цола които стават за нивата и дори са много по леки от оригиналните руски гуми а всъщност са с много голям грайфер,въпроса ми е какво ви е мнението ако сложа такъв тип гуми
      за всеки ден не стават - както е в момента времето, ще се пързаляш яко... иначе за офроуд бива - или ще трябва честичко да ги сменяш или да ползваш нивата само за разходки...

      доста е вероятно да си разбиеш бързо трансмисията заради големите грайфери /с нормалните гуми приплъзването пази трансмисията/
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        До: Гумите, видове, модели и сравнения

        Митко, как ли съм пропуснал да те залепя!
        LZ1VMH

        Коментар


        • #49
          До: Гумите, видове, модели и сравнения

          Още нещо:


          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49876
          LZ1VMH

          Коментар


          • #50
            До: Гумите, видове, модели и сравнения

            Какво ще кажете за промяна на размера на гумата? Имам хонда ЦРВ-2, и фабрично излиза с 205/70/15. Препоръчват се и 205/65/16, но знам за хора които карат и с 215/65/16.
            Погледнах калкулаторите за гуми в 2 български сайта и едния го допуска, другия го отхвърля.
            Какви биха били минусите и плюсовете от промяна?

            Коментар


            • #51
              До: Гумите, видове, модели и сравнения

              Темата е супер, избора винаги е строго според предназначението-ясно е, не се споменаха едни нелоши според мен/без да ангажирам с мнението си никого/ гуми. А именно: Максис Модзила размера с който карам е 33*13/,5*15 - две лета и зимата не съм ги свалял, протектора за около 15к км. се е износили не повече от 2-3мм. доста лека гума за размера си и много здрава, хубав страничен протектор перфектен за коловози и блата. Недостатък/за мен/ е големината и /карам я на TLC 70 s 2LT/ доста ме ограничава откъм мощност.Зимата очаквах проблеми...нищо общо, в необработен сняг драпа жестоко и колата просто върви.Направихме импровизиран тест: наклон около 20-25 градуса дълъг около 30м. две еднакви машини Тойота 70 с 2LT другата обута с нови Купър Дискавъри МТТ /новата шарка/ останах крайно разочарован /да не говорим за собственика на Купърите/. Тръгвайки от място изкарах целият баир с Максисите, а Купърите на 2/3 от наклона "умряха". трябваше да се засилва от окло 10-тина метра за да се качи?. Скоропостижно Купърите /с 400лв. назад/ отидоха при нов собственик.ФАКТ. Интересното е, че и Йокохама Геоландер /в случая 16 цоловата/ се доближава до Максис но само се доближава в калта, подобни обстоятелства подобният резултат само че на кал - Максисите се чистят по-лесно . Като недостатък на Максисите отчитам също и недоброто сцепление на страничен наклон особенно при кал.На асвалт е шум и чудо все едно се возя в камион или автобус отпреди 20години. Липсват в по-малък размер подходящ за този автомобил примерно 31, иначе гумата е много добра. По 10 - тобалната оценка 8,5 примерно.Преди време ползвах руски "Я"-та учудващо но доста прилични резултати / като изключим че са с вътршна, тежки , не се балансират и т.н. но за тежки ниско скоростни терени са Ок, това изключва състезание разбира се/. Поздрави и бъдете живи и здрави
              Някой да е ползвл Максис Трепадор / десните в прикачения word-оски файл/ ? Има ги в по-малки размери 15 и 16 цола.
              P.S Максисите ги карам на 0,5-0,7 атмосфери- не се "разливат" а стоят "изпънати" и омекотяват доста возията .
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от nikiib; 14-04-10, 14:03.
              0897/833 689 - Николай Божков

              Коментар


              • #52
                От: Гумите, видове, модели и сравнения

                Здравейте колеги,
                Има ли някой впечатления от Dunlop Grandtrek AT/3 и какво ви е мнението за тях. Рекламират ги като всесезонни гуми тоест за и извън пътя. Предварително ви благодаря за мненията.
                Поздрави: Коста

                Коментар


                • #53
                  От: Гумите, видове, модели и сравнения

                  А някой да доставя тезиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:BrutaleFaceDet_m.jpg
Прегледи:1
Размер:2.4 КБ
ID:5208966

                  Коментар


                  • #54
                    От: Гумите, видове, модели и сравнения

                    Как да помпам гумите ? Пише предни 2.1 задни 2.4 размер 245/70/16 за исузу тропер 3.0 д. 99г.дълга база.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Гумите, видове, модели и сравнения

                      Първоначално публикуван от vmv_bmw Преглед на мнение
                      А някой да доставя тези[ATTACH=CONFIG]247370[/ATTACH]
                      Тези са разработка изцяло на Ziarelli. Модела се казва BRUTALE.
                      Цените обаче...започват от 140 евра, ако намериш някой да ти ги докара от Италия. Дизайна е впечатляващ и предполагам са сходни с тракторките и по-добри от Каймана за кал. Едва ли някой тук е карал с такива, за да изкаже впечатления...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Гумите, видове, модели и сравнения

                        Здравейте пичове. Искам една информация от вас. Кажете ми кои гуми са по-подходящи за УАЗ 469. Малатеста Кайман или Малатеста Кобра - 15 цола ? Благодаря ви предварително.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Гумите, видове, модели и сравнения

                          Здравейте колеги, много неща научих за гумите,от тая тема ....аз сам нов и малко ме е срам, но ще попитам купих си джип Нисан Патрул 2.8тди 91 год. къса база. Купих го с гуми Кайман за кал ...Та въпроса ми е дали с тия гуми ще може да се кара зимата или да мисля някакви други гуми ...и какви да са те?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Гумите, видове, модели и сравнения

                            Първоначално публикуван от mirosk15 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги, много неща научих за гумите,от тая тема ....аз сам нов и малко ме е срам, но ще попитам купих си джип Нисан Патрул 2.8тди 91 год. къса база. Купих го с гуми Кайман за кал ...Та въпроса ми е дали с тия гуми ще може да се кара зимата или да мисля някакви други гуми ...и какви да са те?
                            Здрасти!
                            Зависи как и къде ще караш. За неутъпкан сняг стават, но за заледено и утъпкано шосе - категорично НЕ!
                            Така че ти си прецени! Ако ще използваш джипката предимно за офроуд си ги остави, но ако мислиш да си я караш ежедневно онроуд по-дорбе ги смени!
                            Успех!

                            П.П. То това за тия гуми, важи и за сухо време не само за сняг.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Гумите, видове, модели и сравнения

                              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                              Здрасти!
                              Зависи как и къде ще караш. За неутъпкан сняг стават, но за заледено и утъпкано шосе - категорично НЕ!
                              Така че ти си прецени! Ако ще използваш джипката предимно за офроуд си ги остави, но ако мислиш да си я караш ежедневно онроуд по-дорбе ги смени!
                              Успех!

                              П.П. То това за тия гуми, важи и за сухо време не само за сняг.
                              Колега Благодаря много за мнението джипа ще се кара малко по път малко извън така ,че по-добре да купя и зимни гуми да съм сигурен да не окося някое дърво

                              Коментар


                              • #60
                                От: Гумите, видове, модели и сравнения

                                От няколко дни си играя със сравнителни тестове на гуми.
                                Ето тук е цялата публикация "Най-добрите гуми за 2011 / 2011 г.": http://www.peter.and.bilyana.net/ind...i-za-20112012/
                                А това са първенците сред зимните гуми (естествено, стандартни, а не offroad):

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi_zimni.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5312553
                                Петър Събев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X