Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумите, видове, модели и сравнения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    а няма щом руснаците си ги ползват или не сте търсили където трябва или сами си ги препрявят

    Коментар


    • #32
      има но са за други мостове. в америка за кролинг никой не използва стандартните мостове на вранглера. проблема е че размера на главината е друг. има разни варианти да се направят по поръчка но цената е за отказване.
      drive alive

      Коментар


      • #33
        Имам едни гуми Goodrich Long Traial T/A може ли да микаже някой за какво са ,и има ли нещо специфично в тях ,защото според мен са гъэарски гуми ,но за оф не стават?
        Густо майна , пътят свърши !!!

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от e100
          Имам едни гуми Goodrich Long Traial T/A може ли да микаже някой за какво са ,и има ли нещо специфично в тях ,защото според мен са гъэарски гуми ,но за оф не стават?
          погледнах ги в гугъл водят се универсални, ако ги искаш за офроуд подвизи - не стават... иначе хората са доволни от тях, особено докато са нови...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от e100
            Имам едни гуми Goodrich Long Traial T/A може ли да микаже някой за какво са ,и има ли нещо специфично в тях ,защото според мен са гъэарски гуми ,но за оф не стават?
            Гумите са перфектни за 80 % асфалт и 20 % оффроуд, те за това са проектирани, меки са возят много добре, безшумни са ( като за лека кола ) и да ти кажа не са за изхвърляне, до сега не съм закъсвал с тях, но зависи как и в какво караш. На мен ми вършат перфектна работа, на сняг са много добре почти като зимни а на топъл асфалт не се търкат лесно.

            https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...g_trail_ta.pdf
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              винаги съм се чудел, как се определят тия проценти /например 80% асвалт, 20% офроуд/... Ако тръгнеш състезание в Шумен /например/ дотам и обратно имаш кръгло 900км и самото състезание, ако е кръгло 100км, значи си карал 90% асвалт, 10% офроуд

              ИМХО по-правилно е да се каже за тези гуми, че са шосейни /вкл за зимата/ с евентуално излизане на черен ПЪТ... но дори за 10% офроуд си трябват "копачки"

              както каза жена ми /след като заседнахме до паркинга на х. Мальовица/, ако ще се правиш на майстор, сложи големите гуми
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                винаги съм се чудел, как се определят тия проценти /например 80% асвалт, 20% офроуд/... Ако тръгнеш състезание в Шумен /например/ дотам и обратно имаш кръгло 900км и самото състезание, ако е кръгло 100км, значи си карал 90% асвалт, 10% офроуд
                Ами аз го разбирам така: ако 80 % от времето което прекарваш в колата карайки я си на асфалт значи 80% позлваш гумите за асфалт, а 20 % от времето което се подрусваш в колата си извън асфалта значи 20 % ползваш гумите не за асфалт ако искаш мога и по подробно
                примерно ако сметнем че караш колата 7 дни в седмицата по средно 2 часа на ден и......... мисля че ще е доста безинтересно останалото ;-)
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  само знам, че като съм с гуми за асфалт все засядам някъде, а като съм с гуми за офроуд се случва така, че по 1-2 седмици карам само по асфалт и само ми бучат
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    само знам, че като съм с гуми за асфалт все засядам някъде, а като съм с гуми за офроуд се случва така, че по 1-2 седмици карам само по асфалт и само ми бучат
                    пак ще спомена един много уважаван от мен човек..... познат на всички нас: "пълно щастие няма"
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      първите са декоративен бедлок, като мойте, а другите са за по - голямата главина

                      а по въпроса на тедо всичко, което не е с индекс МТ се нарича гума с индекс SAT stuck aniwhere tires , може да не се пише точно така, но значи гума, с която затъваш навсякаде
                      drive alive

                      Коментар


                      • #41
                        а защо не си купиш ринговете само и не преправите джантите?

                        Коментар


                        • #42
                          отговора е прост, мързи ме

                          никой май не го е правил досега тук и ако се хване ще ми се скъсат нервите, а стругаря е пиян ...

                          иначе ако става дума за правене, има китове
                          drive alive

                          Коментар


                          • #43
                            Чувал съм много шумни МТ гуми, но за щастие гудиър МТ/R, не са сред тях. Бих казал , че са само леко напевни . Ам т'ва е сигурно щото не става дума за Мъд /кал/ ами за максимално сцепление /maximum traction/. Доста са меки, което им помага да са доста универсални. Пък и като се каже асвалт в бг... хехе е малко лунно положението. Според мен са си доста всетеренни, дори и на сняг и лед се оказаха неочаквано стабилни. Просто спирането трябва да е съобразено със скоростта. Случи ми се навръх нова година да трябва да се кача по 1 леден баир... бррр. незнам как се реших въобше. Ами какво да кажа, лед стъкло, а аз не забоксувах и за секунда...

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                              винаги съм се чудел, как се определят тия проценти /например 80% асвалт, 20% офроуд/... Ако тръгнеш състезание в Шумен /например/ дотам и обратно имаш кръгло 900км и самото състезание, ако е кръгло 100км, значи си карал 90% асвалт, 10% офроуд

                              Това с процентите е много забавно.
                              Ако предположим, че се кара 100% асфалт, то е ясно какви гуми ти трябват: 100 % асфалтови. Звучи тъпо, ама е логично.
                              Ако караш 100% на сняг....
                              Гумата може да е 62% зимна, 61% лятна, 32% снежна, 25 % "кална" и т.н. Очевадно % надхвърлят 100.
                              По пътя на логикат5а трябва да има някакъв образец гума за тип път, която да е модела на сравнение за изчисляване на хитрите %-чета.
                              Аз като произведа тая гума я тествам спрямо "модела" и получавам резултат - в %. И след като съм извършил изпитване по всички видове път, и съм "сметнал" % спрямо моделите, започвам да ти пиша на гумата: 80% сняг, 60% кал и 51% мокър асфалт...
                              Според мен това са търговски трикове, ама няма кой да ги рзнищи и изобличи.
                              Май се поувлякох.. Sorry.
                              Ако някой рабира повече (то не че има нещо за разбиране) нека да ни поусвети

                              Коментар


                              • #45
                                имам идея как трябва да са процентите
                                оценяваната гума трябва да се сравнява с най-добрата за съответен терен - например ако постижението с "нашата" гума на кал е 60% от това на най-добрата кална гума, а на лед е да кажем 40% от постижението на най-добрата зимна гума, значи ще е "60% кал 40% сняг/лед"

                                на скоро четох един сравнителен тест на гуми в ОРД и Гудиър МТР не бяха от най-добрите... по-скоро средно ниво... и ги препоръчват за по-твърди терени...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X