Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 86

Тема: Гумите, видове, модели и сравнения

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

И на мен...

terziev е офлайн Утвърден участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Публикации
    259
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

Цитат Мнение на GERO
    ЗА РЕГЕНЕРАТИ НЯМА ДА ГОВОРЯ.ВСЪЩНОСТ ЗАЩО ПЪК НЕ.НИСКА ЦЕНА ДОБРЕ.МНОООГО КОФТИ КАУЧУК ПОЧТИ НЯМА ЕСТЕСТВЕН КАУЧУК В ГУМАТА.НАЦЕПВАТ СЕ.ВИЖТЕ СИ МАЛАТЕСТИТЕ.ЯКО ТЕЖКИ .КРИВЯТ СЕ.ХУБАВО ЧЕ ПОНЕ ГИ ПРАВЯТ С ШАРКИ НА ВОДЕЩИ МАРКИ.НАПРИМЕР САИМЕКС И С.СУОМПЪР.И СЕ ЧУДЯ КАК ИЗВЕСНИ СЪСТЕ ЗАТЕЛИ С ПРЕТЕНЦИИ КАРАТ ТУК СТАКИВА. АМА МАЙ Е МОДА
    Пдддържам ти мнението за реген.макар ,че сигурно визираш и мен.С такива карах само на Бистрица, сложих ги на ташак.В една друга тема за подготовката за състезания подробно съм описал мнението си за регенерата.Ако ще се състезавате само реномирани марки , ако е за лов и разходки регенерата е компромис .От изброените марки на Фулдата препоръчвам Гудрич и Гудиар,много здрави и комплексни гуми.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Янчо за първи път чувам че си карал с регенерат.Нямах въобще предвид теб. ЩЕШЕ ДА МИ СЕ ОВАЖДАШ
    GOD GAVE THE METAL

Място
    BG,Varna
    Публикации
    1,309
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране :)

A този размер какав е ? 18.5/44-16.5/6
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

Място
    София
    Публикации
    1,546
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране

Първото е ширината , второто - външен диаметър и третото - присъединителния размер на джантата
    Тия 44 инча са си БАЯ гума .

Място
    ВАРНА
    Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Е ТОВА Е!МИТАКА Е НАИСТИНА СПЕЦ.ЗАТОВА МУ ВИКАТ И ФУЛДАТА Я.МАКАР ЧЕ СПОРЕД МЕН ТРЯБВА ВЕЧЕ ДА МУ ВИКАТ ГУДИАРЧО!!!!
    GOD GAVE THE METAL

Място
    София
    Публикации
    1,546
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране

А от тази година мже би и Дънлопчо

Място
    ВАРНА
    Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Е ДАЙ БОЖЕ ПО НАТАТЪК И СУПЕРСУОМПЪРЧО ИЛИ САЙМЕКСЧО НАЗДРАВЕ МИТАК!!!!!!!!
    GOD GAVE THE METAL

Място
    София
    Публикации
    649
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

http://www.avtogumi.com/

тук има гуми
    и за джипове и ца мотори
    не знам дали ще е полезно, но реших да пусна линка

ЕДИТ- има и симулатор за джанти на леки автомобили

Публикации
    2,444
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

за гумите хубаво, избора е огромен, лидерите са ясни. кажете нещо за джантите, какво предпочитате, алуминиеви или стоманени, някой от вас карал ли е с джатни с т.нар. бедлок, преровихме америка за такива за вранглера и няма
    drive alive

Публикации
    1,181
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране

а няма щом руснаците си ги ползват или не сте търсили където трябва или сами си ги препрявят

Публикации
    2,444
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

има но са за други мостове. в америка за кролинг никой не използва стандартните мостове на вранглера. проблема е че размера на главината е друг. има разни варианти да се направят по поръчка но цената е за отказване.
    drive alive

Място
    София
    Публикации
    542
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Имам едни гуми Goodrich Long Traial T/A може ли да микаже някой за какво са ,и има ли нещо специфично в тях ,защото според мен са гъэарски гуми ,но за оф не стават?
    Густо майна , пътят свърши !!!

Място
    София
    Публикации
    7,378
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране

Цитат Мнение на e100
    Имам едни гуми Goodrich Long Traial T/A може ли да микаже някой за какво са ,и има ли нещо специфично в тях ,защото според мен са гъэарски гуми ,но за оф не стават?
    погледнах ги в гугъл водят се универсални, ако ги искаш за офроуд подвизи - не стават... иначе хората са доволни от тях, особено докато са нови...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране

Цитат Мнение на e100
    Гумите са перфектни за 80 % асфалт и 20 % оффроуд, те за това са проектирани, меки са возят много добре, безшумни са ( като за лека кола ) и да ти кажа не са за изхвърляне, до сега не съм закъсвал с тях, но зависи как и в какво караш. На мен ми вършат перфектна работа, на сняг са много добре почти като зимни а на топъл асфалт не се търкат лесно.

http://ftp.offroad-bulgaria.com/fana...g_trail_ta.pdf
    no signature no problems

Място
    София
    Публикации
    7,378
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране

винаги съм се чудел, как се определят тия проценти /например 80% асвалт, 20% офроуд/... Ако тръгнеш състезание в Шумен /например/ дотам и обратно имаш кръгло 900км и самото състезание, ако е кръгло 100км, значи си карал 90% асвалт, 10% офроуд

ИМХО по-правилно е да се каже за тези гуми, че са шосейни /вкл за зимата/ с евентуално излизане на черен ПЪТ... но дори за 10% офроуд си трябват "копачки"

както каза жена ми /след като заседнахме до паркинга на х. Мальовица/, ако ще се правиш на майстор, сложи големите гуми
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/
    винаги съм се чудел, как се определят тия проценти /например 80% асвалт, 20% офроуд/... Ако тръгнеш състезание в Шумен /например/ дотам и обратно имаш кръгло 900км и самото състезание, ако е кръгло 100км, значи си карал 90% асвалт, 10% офроуд
    Ами аз го разбирам така: ако 80 % от времето което прекарваш в колата карайки я си на асфалт значи 80% позлваш гумите за асфалт, а 20 % от времето което се подрусваш в колата си извън асфалта значи 20 % ползваш гумите не за асфалт ако искаш мога и по подробно
    примерно ако сметнем че караш колата 7 дни в седмицата по средно 2 часа на ден и......... мисля че ще е доста безинтересно останалото ;-)
    no signature no problems

Място
    София
    Публикации
    7,378
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране

само знам, че като съм с гуми за асфалт все засядам някъде, а като съм с гуми за офроуд се случва така, че по 1-2 седмици карам само по асфалт и само ми бучат

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,840
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/
    само знам, че като съм с гуми за асфалт все засядам някъде, а като съм с гуми за офроуд се случва така, че по 1-2 седмици карам само по асфалт и само ми бучат
    пак ще спомена един много уважаван от мен човек..... познат на всички нас: "пълно щастие няма"
    no signature no problems

Публикации
    2,444
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране

първите са декоративен бедлок, като мойте, а другите са за по - голямата главина

а по въпроса на тедо всичко, което не е с индекс МТ се нарича гума с индекс SAT stuck aniwhere tires , може да не се пише точно така, но значи гума, с която затъваш навсякаде
    drive alive

Страница 2 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •