Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

    Алексей Коровин - от Украйна до Монголия и обратно с Honda VFR 800.
    44 дни - 20 хил.км.
    Пълната версия на филма "Състояние - ШШШ"



    Сайта на пътешественика: http://www.a-korovin.com

    И следващият му проект Камчатка - Кейп Таун:

    ______2
    Е = MZ

  • #2
    От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

    Много интересно и добре изпипано. Не е лесна работа да навиеш Дискавъри чанъл да снимат 46 сериен филм за подобно приключение. Направо ще чакаме 2013, за да гледаме как се минава от Камчатка до Кейп таун.

    Само не знам защо подминават България.
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • #3
      От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

      Аз още вчера изгледах филма .....
      До сега не съм виждал рама на мотор, която да не се разпадне в Монголия ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

        Филма е много полезен, доколкото чудесно показва пътя до Байкал и после в Монголия.
        Грешките ... в гумите, в мотора, в сезона. Освен, че се връща без куфари в крайна сметка...
        Рамата я завари не знам колко пъти.
        Но показва и други неща. Кога и каква умора се появява точно, опитите да се поддържа във форма и т.н.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

          Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
          ... Не е лесна работа да навиеш Дискавъри чанъл да снимат 46 сериен филм за подобно приключение...
          Сякаш зависимостта тук е обратна - явно Макгрегър и Бурман са отказали да играят повече по свирката на продуцентите, та Дискавъри са си намерили нов герой, за да продължат поредицата си със "уейовете"

          Коментар


          • #6
            От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

            За убедените привърженици на пощенски кутии за офроуд (в темата за Big Tom си бистрим) да си превъртят между- 11.20 и 11.30 min. Но по-интересното е, че на плакатът сагата продължава. Освен красиво(както и в това филмче се споменава) явно е и продуцентски удобно. Ще се говори много за тежките пътища, които чупят и желязо - и хем ще има счупено, ремонти и други зарибяващи трикове - хем счупеното няма да е рекламираният мотор.

            Коментар


            • #7
              От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

              Определено неподходящ мотор за Монголия.... Иначе пича е много корав!....Мен най-много ме изкефи това, че изобщо не се напъва да търси хотели, почти по целият трип. Кара, до където може, отбива в страни от пътя, разпъва палатката, вади газовото примусче и готово. Аз съм действал така из Турция и Гърция, и тогава съм се чувствал наистина свободен... Няма, чакай да запазя хотел един месец предварително, ама къде ще спя, ама дай ми координатите на къмпинга предварително, ама с кой ще си говоря вечер и т.н...
              Друго характерно нещо, което ми направи впечатление е, че и той, както и много други пътешественици в Монголия се оплакват, че там не може да се разчита на ГПС-а. Старият верен хартиен носител картата и компаса. Това е истината за такива места. Ако имаш само ГПС и разчиташ, че той ще те заведе точно до "селото" от три юрти ще останеш много неприятно изненадан, там насред нищото...
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                Ето и линк към онлайн книгата която пише. Интересно е, а и е добре за опресняване на руския.

                http://green-or-red.livejournal.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                  В "The Way of Life", Алексей е втори пилот (ако може така да се каже).
                  Първият е музикалния продуцент от Хърватска Нико Маркович, който пътешества от 30 г. Напоследък с BMW1200GSA - Moto Nico
                  В това пътуване и Алексей ще кара BMW1200GSA (предоставленный компанией BMW).
                  Иначе е написано: "Алексей со своими пятью годами мотоциклетного стажа и одиночным путешествием в Монголию предпочитает своего верного друга – спорт-турист Honda VFR 800"
                  Не зная как става работата с дискавъри ченъл и националните географи, но очевидно засега е проект и то сложен ... Има още шест човека, три джипки и т.н. До реализацията му има много време.
                  Алексей пише за договор, който са подписали с Н.Маркович в Сараево и обсъдили "за една вечер" детайлите по пътуването

                  П.П.А пък Милене, "пощенските кутии за офроуд" имат и плюсове Но ще отделя постовете от другата тема в нова и там ще ти разкажа за тях, без да съм най големия им фен
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                    Много интересно! Сякаш избора му на мотор е нарочен, за да придаде още по-голяма доза приключение. Но в крайна сметка е възможно да отидеш в Монголия и с такъв напълно шосеен мотор, без кой знае колко сериозно подготовка, та той нямаше дори ойлер на веригата. "Молодец", както казват руснаците!

                    Това ме подсеща за разговора ми с един австриец миналата седмица в Идилево. Той казваше "В Алпите е много хубаво, но няма "адвенчър"!" Искаше другата година да стигне до Астрахан през всички размирни райони на Кавказ. Ей така за адвенчъра... и аз с целия си акъл му казах "Няма проблеми, изглеждаше безопасно, имам координатите на хубав хотел в Махачкала!"

                    Сега обаче ще ме избие на философстване за мото пътуванията и занимавките на хората, и ще развалим хубавата тема...
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                      Владич, аз само така пътувам. Това е моята истина на този етап, така след няколко дни стария ти живот е история, ти ставаш номад - много силен архетип, който ни е в кръвта. Аз като се върна след няколко седмици и отново се уча да ходя, да говоря. Туристическа дестинация, по този начин става пътешествие
                      На хотел е друго, питмно. В момента честно да си кажа ми се кара туристическата, да си почина - от хотел на хотел, но разликата в парите е такава,че ми остава за още едно пътуване. Криза

                      А това за рамите - попаднали сте на "правилните хора". По този път годишно минават хиляди незнайни войни. Това е супер-популярна дестинация . Хора със всякакви мотори - преминават. За пример само - Монгол рали - максимална допустима кубатура на моторите - 125 кубика, линка на Владич от съседната тема http://sibmoto.ru/forum/index.php?showtopic=7621 пичовете са с моторетки като моята - рами не се чупят на всеки километър .Обикновено говорят за някоя спукана гума и това е. Доста пътешествия съм проследил, говоря за тези с малките мотори, тях ги следя щото ми е по-интересно за момента. Когато си на пътешествие особено сам или нямаш пари да трошиш мотор на много места преминаваш, кеф ти с чопър, кеф ти с пистарка. И не го трошиш толкова.

                      Малко са тези които ходят и карат на скорост - там и кинтите са други, и уменията. А и искам да видя топките на този, който сам насред Монголия, с вода за ден на мотора - бримчи на скорост като за Рали Дакар. Не мога да го сравня със солов алпинист – защото там рискът е премерен – този с мотора ще е бая луд

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                        С голяма тъга пиша тези редове ... Алексей си е отишъл.
                        Беше тук в София миналата есен на прибиране от пътуване по балканите. Видяхме се, говорихме за плановете му за Африка.
                        Тръгна през пролетта, спусна се по западния бряг на Африка до Кейптаун и продължи на север. Разболял се е в Судан или Египет.
                        Малария или салмонела ... или и двете. Успял е да се добере до болница в Дахаб, където за съжаление не са го спасили.
                        Силен, здрав мъж. Не мога да повярвам. Бог да го прости!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11846617_924315924276314_3245347941208259622_n.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5678211

                        В Египте умер известный харьковский путешественник Алексей Коровин
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                          Ехх,съдба, живот - как да го живееш...Бог да го прости!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                            Голям пътешественик беше... Направи толкова много в живота си дето ние за два живота не можем да направим... Ще изгоря един резервоар бензин за него! Вечна му памет!
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маршрут "Бяла мечка" - Русия, Монголия, Украйна

                              Много жалко. Беше интересно да се следят пътуванията му и нещата, които пишеше. Бог да го прости.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X