Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

    Имахме две такива служебни - от вчера само едно . За по асфалта е повече от добре. Добра динамика, добро пътно поведение, добър комфорт. Между другото П2 вози по-меко...
    Изключително чувствителен към дори леко загряване. Поне 4 пъти е сменяна глава... (Това и на двете коли)
    Перфектен автомат.
    Всички такива Мастурбишита имат проблем с хидроакумулатора на спирачките. Блокажи на задния диф имат серийно.
    Окантарва се изключително лесно. Отдолу има милиарди неща, които са уязвими за в гората. Без защити си заникъде.
    За семеен автомобил, който да може да те закара на някоя полянка, по неизровен черен път е прекрасна машина.
    За джип, категорично не става.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      ........
      Всички такива Мастурбишита имат проблем с хидроакумулатора на спирачките. Блокажи на задния диф имат серийно.
      ........
      Този проблем с хидроакумулатора не е ли решен по някое време около 2004 , 2005 ?
      Като казвате блокаж имате предвид ЛСД или 100% блокаж задеистван посредством копче ?

      поздрави
      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

      Коментар


      • #18
        От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

        Вероятрно пълен. Като го знам що за хаймана е, надали смята накакво си LSD за блокаж.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Вероятрно пълен. Като го знам що за хаймана е, надали смята накакво си LSD за блокаж.
          Странни идеи от инжинерите на Митсубиши ! Проектират и изработват джип с насоченост към асвалт а пък в следващия момент му слагат блокаж ..
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • #20
            От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
            Този проблем с хидроакумулатора не е ли решен по някое време около 2004 , 2005 ?
            Като казвате блокаж имате предвид ЛСД или 100% блокаж задеистван посредством копче ?

            поздрави
            Имам предвид 100% блокаж на задния диференциал. Без него е съвсем зле.
            Някои имат тракшън контрол и други пишман "блокировки" но тези, над които имам наблюдение са си с истински блокаж.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

              Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
              Странни идеи от инжинерите на Митсубиши ! Проектират и изработват джип с насоченост към асвалт а пък в следващия момент му слагат блокаж ..
              Няма нищо странно - дори напротив!
              Първо джипа не е "с насоченост към асфалт", а си е чист рали автомобил. Предназначението му е за скоростен офроуд.
              Заради което е с независимо окачване. Заради което пък е с малки ходове на окачването. Заради което фабрично си му слагат блакажи.

              Коментар


              • #22
                От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                познавам един фен на този модел паджеро - сменил е няколко (дизел)... Според него задължително около 200 000км пробег се скапва гориивната помпа, а ремонта й бил най-сложния и скъпия в цялото МПС...
                Според мен екземпляр от този модел за 9000лв ще е доста амортизиран... А знаете, че по-новите модели автомобили не са предвидени да се ремонтират много-много...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  познавам един фен на този модел паджеро - сменил е няколко (дизел)... Според него задължително около 200 000км пробег се скапва гориивната помпа, а ремонта й бил най-сложния и скъпия в цялото МПС...
                  Според мен екземпляр от този модел за 9000лв ще е доста амортизиран... А знаете, че по-новите модели автомобили не са предвидени да се ремонтират много-много...
                  Ремонтира се помпата в някои случаи....,незнам на какъв пробег се скапва,не вярвам на показания на километраж ама погледни тук бях пуснал тема за това : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%E1%EE%F2%E8

                  Коментар


                  • #24
                    От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Няма нищо странно - дори напротив!
                    Първо джипа не е "с насоченост към асфалт", а си е чист рали автомобил. Предназначението му е за скоростен офроуд.
                    Заради което е с независимо окачване. Заради което пък е с малки ходове на окачването. Заради което фабрично си му слагат блакажи.
                    Като казваш скоростен оффроуд какво точно имаш предвид ?
                    Дане би да имаш предвид Баджа (където митсубиши няма записано участие или поне завършено в първите 50) там наистина са с независимо окачване поне 95 % от автомобилите на са с по няколко амортесьора амлитида повече от метър с високо изрязани калници и нямат долно разположен кулер ! Разбирай нищо общо с П3.
                    Или може би имаш предвид Париж - Дакар където Митсубиши имат множество титли . Съвсем отговорно ти казвам , че причината за тях е не участието на Тойота

                    Но нека вземем пример от Българската деиствителност . Съвсем теоретично .. собственик си на П3 3,2 ДИД и си го караш скоростно по черен път вземаш десен завои след който неочаквано за теб има добре засъхнал коловоз напревен от натоварена виетнамка а от ляв и от дясно има камъни . Какво правим в този случаи ?

                    Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
                    Ремонтира се помпата в някои случаи....,незнам на какъв пробег се скапва,не вярвам на показания на километраж ама погледни тук бях пуснал тема за това : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%E1%EE%F2%E8
                    По принцип може да се рециклира за около 3к . Иначе нова в 6к а за ремонтиране не съм чувал/чел . Тези цени са по спомен но ако някой желае ще ги проверя или самият той може да го направи в форума на митсубиши
                    Последно редактирано от iansto; 05-10-11, 22:11.
                    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                      получило се е дубликат на предишният ми пост така , че ако може този да се истрие понеже аз немога или да не се взема под внимание
                      Блогадаря
                      Последно редактирано от iansto; 05-10-11, 22:08.
                      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                        Баджа? Да не би да имате пред вид Баха?

                        А това толкова отговорно изказване идва защото сте говорили с някого от мениджмънта на Тойота и той е казал, че Париж - Дакар им е под достойнството?

                        Най- вероятно и съществуването на Лансер Еволюшън се дължи на факта, че Тойота не правят кола в този клас.

                        Не ме разбирайте погрешно, имам ТЛК 70, накичена с всичко възможно и П4 дълга база, ама драматизма Левски - ЦСКА няма място в тези раздели.
                        Както Тойота има своите преимущества, така и Мицубиши.

                        А аз да питам при аналогично описаната ситуация след завоя, като изребриш у коловоза аналогичната Тойота с А рамената отпред, дали ще има каквато и да е разлика? Защото във варианта, в който излизат от завода и двете машини еднакво НЕ стават за такава употреба.
                        Зима иде

                        Коментар


                        • #27
                          От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                          П4 е хубава висока кола и не виждам защо, зорлем трябва да се преквалифицира в джип, след като за много по-малко пари и с по-голям успех може да си купиш джип за гората и да си задържиш паджерото, както го е майка родила.
                          Това за Баджа ме изкефи. Останалото Хуко е написал.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                            ...
                            По принцип може да се рециклира за около 3к . Иначе нова в 6к а за ремонтиране не съм чувал/чел . Тези цени са по спомен но ако някой желае ще ги проверя или самият той може да го направи в форума на митсубиши
                            Коментирай неща, с които си запознат, ако обичаш Позволявам си да коментирам тези коли, за какво стават и за какво не , щото съм ги .. виждал малко от малко. (цените също)
                            Не познавам П1 и не пиша за него!
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                              Баджа? Да не би да имате пред вид Баха?

                              А това толкова отговорно изказване идва защото сте говорили с някого от мениджмънта на Тойота и той е казал, че Париж - Дакар им е под достойнството?

                              Най- вероятно и съществуването на Лансер Еволюшън се дължи на факта, че Тойота не правят кола в този клас.

                              Не ме разбирайте погрешно, имам ТЛК 70, накичена с всичко възможно и П4 дълга база, ама драматизма Левски - ЦСКА няма място в тези раздели.
                              Както Тойота има своите преимущества, така и Мицубиши.

                              А аз да питам при аналогично описаната ситуация след завоя, като изребриш у коловоза аналогичната Тойота с А рамената отпред, дали ще има каквато и да е разлика? Защото във варианта, в който излизат от завода и двете машини еднакво НЕ стават за такава употреба.
                              Tова за Париж - Дакар бе лека закачка от моя страна (затова и има усмивка след края) не съм имал намерението да създам полемика Тойота - Митсубиши .
                              Като цяло исках да разбера мнението на Ради за кое от двете състезаня има предвид , че е подходящо П3 . Дали за Баджа (от Baja desert race , за Баха не съм чувал) или за ралито Париж - Дакар и защо смята така . Осъзнавам , че примерът които съм дал е малко неуместен и ще помоля да бъде игнориран или изтрит .
                              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #30
                                От: Mitsubishi Pajero 3.2 16V DI-D

                                Примера ти е съвсем уместен, сравняването на Мицубиши 2010 с Тойота 1989 (примерно) е неуместно.

                                Baja се чете Баха, в испанския J се четe Х
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X