Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

    Здравейте колеги , много изчетох за тези биалетки на стабилизиращата щанга отред от форума и разбрах едно ,че задължително трябва да са оригинални .Въпросът ми е откъде мога да поръчам лява и дясна биалетки .

  • #2
    От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

    Лява и дясна биалетки са еднакви. Покрай тях си поръчай и тампончетата и шайбите за тях. Patrol fen или mimo13 са твоите хора от форума, които могат да ти ги набавят.

    ПП: Откак си чел темите ми, моите оригинални биалетки все още държат безгрижно. Май станаха едни 15-ина хиляди километра.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

      Тампони от биалетки на Опел Астра според мен стават и за Тераното, почти единтични са и са по 1лв едната гумичка, ако някой иска да сменя само тях да пробва, аз съм с такива.
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #4
        От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
        Тампони от биалетки на Опел Астра според мен стават и за Тераното, почти единтични са и са по 1лв едната гумичка, ако някой иска да сменя само тях да пробва, аз съм с такива.
        И аз сменях тампоните .Бяха по 2лв от "някаква кола" според думите на продавача,сега разбирам от каква.Най добре с тампончетата в магазина. За стабилизиращите щанги също стават от "някакъв бус".

        Коментар


        • #5
          От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

          На мен ми предлагаха дори да сложа биалетки на Опел, били еднакви. Но все пак предпочетох Делфи.

          Коментар


          • #6
            От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

            Първоначално публикуван от VKAMBEROV Преглед на мнение
            На мен ми предлагаха дори да сложа биалетки на Опел, били еднакви. Но все пак предпочетох Делфи.
            Следващия път (а той няма да е след много време) предпочети оригинални.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

              Евтиното излизало по-скъпо!
              Когато смених моите две биалетки забелязах, че бяха различни. Едната оригинална(разбита), а другата някъква(зверски разбита). Не това е главния проблем обаче. Когато се стигне до такова разбиване на биалетките то почти сигурно е, че не е останало нищо от тампончетата за тях. Когато обаче тия тампончета не си вършат работата и не държат стегнато биалетката тя започва да се "мандахерца" в във всички посоки и от там се получава елипса на отвора на носача(моя пример).
              Как се оправя незнам(още не съм го мислел).
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #8
                От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                Винаги стават елипси. Няма отърване от това. Процеса единствено може да се забави с по-честа смяна на тампончетата, но рано или късно се случва.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                  Спарки какво ще кажеш да тестваме едни задни биалетки от мазда 3 след 2002г. би трябвало да стават точно на терано 2 и според мен най хубавото(може и да не е чак толкова хубаво) е че са на 2 оси.Аз мисля да пробвам да ги сложа пък да видиме как ще се държат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                    Задните изкарват много, дори и оригиналните. Рамената на щангата и рамената на биалетките са дълги, и не се чекнат толкова. Като си сменях оригиналните, старите бяха в перфектно състояние.

                    Пробвай. Отзат търпи компромиси. Все пак ако са от лека кола, не знам до колко ще са предвидени за по-дебелата щанга на тераното и имаш шанс от това да заминат бързо.

                    Аз лично наслагах оригинални навсякъде. И задни със сигурност няма да сменям МНОГО дълго време.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                      Според мен проблема с разбитите биалетки е не само в тяхното качество, но и в това как са натегнати торсионите на колата. Ако има разлика във височините на лява и дясна страна, това спомага за по-бързото им износване. Така че замяната им с нови не винаги постига очакваните резултати като издържливост.
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                        Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                        Според мен проблема с разбитите биалетки е не само в тяхното качество, но и в това как са натегнати торсионите на колата. Ако има разлика във височините на лява и дясна страна, това спомага за по-бързото им износване. Така че замяната им с нови не винаги постига очакваните резултати като издържливост.
                        Че торсионите трябва да са изравнени - трябва. Но имай в предвид че и стабилизиращата щанга далеч не е идеална като форма. Например мойта е усукана, а съм видял поне още 2 усукани по същия начин, и започвам да си мисля че от завода излизат така, защото са усукани така, че да компенсират преобладаващия наклон на пътя. 1 сантиметър разлика на колелото, значи по-малко от 5мм там, дето са закачени биалетките. Нищо не е. Скапват ги вибрациите от "качествените" ни пътища - същото дето разказва играта на шарнирите и кормилните накрайници.

                        Купи една оригинална, и я сравни с ква да е друга. Сам ще разбереш за какво иде реч. Конкретно - FLENNOR-а изкриви шайба и борд на болта на шарнира на биалетката, отделно дето болта им беше по-тънък, и самата биалетка очевидно с по-малък шарнир. Delphi-то само изкриви борд. Биалетката не беше съвсем зверски разбита, но заради изкривения борд хлопаше в дупката на щангата. Отделно дето ги донатягах поне 2 пъти, преди да ги сменя. Франсетата имат няколко случая със счупен ствол (това, дето я държи към носача).

                        Борда на оригиналните (това, което ляга от едната страна на шангата, като го стегнеш към нея) е поне 2, а може би дори 3 пъти по-дебел, че и по-широк май беше. Съответно нямат проблем с това - стягаш зверски със самозаконтряща се гайка, и забравяш за случая.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Следващия път (а той няма да е след много време) предпочети оригинални.
                          Питах във форума за доставка на оригинални но не получих отговор. За това сложих каквото имаше.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                            Първоначално публикуван от VKAMBEROV Преглед на мнение
                            Питах във форума за доставка на оригинални но не получих отговор. За това сложих каквото имаше.
                            Аз също питах и благодарение на колегата Patrol fen, получих нещо повече от отговор, за което му благодаря.Дано тези които си сложил, те изкарат по-дълго!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предни биалетки за Терано 2 tdi 98 г

                              Тези които са с пластмасови глави са някакъв идиотизъм, пластмасата ще отиде още преди тампоните, не им знам марките. Аз съм с някакви от "друга кола" не знам каква ама си държът. Иначе от по-оригиналните дори и да тракат главите не мисля, че е някакъв проблем. По-важни според мен са тампоните на биалетките и още по-важни тампоните които държът стабилизиращата щанга (предна и задна). Ако щангата си хлопа нагоре надолу стабилността няма да е по-голяма, а биалетките нямат друга функция и без това. Та хубаво е да се сменят тези тампони на щангите.
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                              X-trail 2.2 Di 2003
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X