Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Справка за номер на двигател на БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Справка за номер на двигател на БМВ

    Колеги, възможно ли е по номера на ВИНа , на шасито на БМВ (лека кола) да се провери номера на двигателя ?
    Възможно ли е въобще да се провери номера на двигателя който е монтиран на дадено БМВ при производството му от завода ?
    Как може да стане подобна сверка ?
    Благодаря !

  • #2
    От: Справка за номер на двигател на БМВ

    Адаш, при Мерседес гарантирано може да се направи такава справка - поне номера на двигателя, с който машината е излязла от завода.
    Предвид това, че алгоритъма за генериране на ВИН е доста унифициран, вероятно и при БМВ има VIN checker, с който да си свършиш работа..
    Поразръшкай форума на бмв-маниаците - предполагам, че ше имаш отговор много скоро.

    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Справка за номер на двигател на БМВ

      Моля темата да бъде закрита. Нещата са по-лесни отколкото си мислех.
      Просто се отива в представителството на БМВ и за минута-две ти дават пълната информация за това, което те интересува.
      Изненадан съм от посрешането ми във БМВ , от отношението им към клиентите и от бързината на услугата.
      За цената на такава справка ...... ами безплатна е.
      BMW..... това е !

      Коментар


      • #4
        От: Справка за номер на двигател на БМВ

        Оффтопик:


        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Адаш, при Мерседес гарантирано може да се направи такава справка - поне номера на двигателя, с който машината е излязла от завода.
        Предвид това, че алгоритъма за генериране на ВИН е доста унифициран, вероятно и при БМВ има VIN checker, с който да си свършиш работа..
        Поразръшкай форума на бмв-маниаците - предполагам, че ше имаш отговор много скоро.

        Успех!
        Може да се направи справка с типа на мотора (първите 4 цифри от номера) или с целия номер?
        '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
        '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
        И разни BMW-та...

        Коментар


        • #5
          От: Справка за номер на двигател на БМВ

          Не разбрах конкретно за какво питаш.

          ето тук е показан някакъв алгоритъм, по който може да се прави справка, за достоверноста на която не мога да гарантирам.

          Говорейки конкретно за Мерседес, при въвеждане на VIN във VIN cheker, се появява доста подробна информация а конкретния автомобил - започвайки от номера на скоростната кутия, двигателя, диференциала, производителя на стъклата, фаровете, гумите, и пълния списък с номерата на опциите по колата.

          За други марки не мога да съм компетентен, освен донякъде за Митсубиши, чиито чекър е в странна противоположност на немския ( вероятно съм му свикнал повече, и затова е така - Паджеровод ще ме опровергае веднага )

          Коментар


          • #6
            От: Справка за номер на двигател на БМВ

            Като напишеш ВИН-а излиза ли ти целия номер на двигателя или само първите четири цифри от него?
            Първите четири цифри са типа на мотора, следващите са различни за всеки двигател. Следователно ако двигателите са еднакни и първите 4 цифри ще са им еднакви.
            '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
            '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
            И разни BMW-та...

            Коментар


            • #7
              От: Справка за номер на двигател на БМВ


              при Мерседес типа на двигателя е 6-значен;
              след което има двузначен код, който не знам какво значи;
              след което има 6-значен номер на двигателя..

              Сиреч, получаваш 14-значно достатъчно точно идентифициране на двигателя, с който колата е излязла от завода.

              Коментар


              • #8
                От: Справка за номер на двигател на БМВ

                Мерси много за разяснението
                '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                И разни BMW-та...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X