Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Генерация за тойота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Генерация за тойота

    Здравейте,

    Има ли някой на неговия автомобил изведена генерация от страни под прага и може ли да дадете коментар за предимства и недостатъци.

    в нета попаднах на няколко такива варианта като идеи и се чудя дали да не го модифицирам на моя джип.


    Картинките не се виждат!
    Последно редактирано от Yaro; 16-11-11, 16:02.
    BJ73 + HDJ80 = HDJ73

  • #2
    От: Генерация за тойота

    Ако изведеш генерацият под праговете си спестяваш краино гърне и 1 метър тръба ! То зависи и как я изведеш може и средното да го разкараш . Това се прави ако ходиш по състезания иначе може да те глобят !
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Генерация за тойота

      Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
      Ако изведеш генерацият под праговете си спестяваш краино гърне и 1 метър тръба ! То зависи и как я изведеш може и средното да го разкараш . Това се прави ако ходиш по състезания иначе може да те глобят !
      здравей,
      видях е нета вариант с гърне под дясната степенка

      http://toms-fahrzeugtechnik.eu/de/fa...uspuffanlagen/

      при мен подари това,че монтирах скорости комплект с раздатка fulltime от HDJ80 имам проблем с оригиналната генераци и сега раздатката пречи тъй като е с двадесетина сантиметра по назад и тръбата се пада над раздатката а не над кардана както беше преди, поради това трябва да търся друг вариант и този ми се вида удачен с гърне в прага но не знам от къде да си поръчам гърне и генерация по поръчка.

      а по принцип ми се иска да е с гърне за да нямам проблеми както ти казваш.
      BJ73 + HDJ80 = HDJ73

      Коментар


      • #4
        От: Генерация за тойота

        Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
        здравей,
        видях е нета вариант с гърне под дясната степенка

        http://toms-fahrzeugtechnik.eu/de/fa...uspuffanlagen/

        при мен подари това,че монтирах скорости комплект с раздатка fulltime от HDJ80 имам проблем с оригиналната генераци и сега раздатката пречи тъй като е с двадесетина сантиметра по назад и тръбата се пада над раздатката а не над кардана както беше преди, поради това трябва да търся друг вариант и този ми се вида удачен с гърне в прага но не знам от къде да си поръчам гърне и генерация по поръчка.

        а по принцип ми се иска да е с гърне за да нямам проблеми както ти казваш.
        Пробвали ли сте варианта да отидете в някои сервиз за гърнета и да наложите гърнета от различни марки и модели ? Колкото по голям е сервиза толкова повече избор ще има и си мисля , че все някое ще се окаже подходящо за вашият случаи .
        поздрави
        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #5
          От: Генерация за тойота

          За дизел или бензин говорим?Аз си бях направил така предишната Витара и минусите бяха,че парите от ауспуха ми идваха точно на прозореца и съответно в купето!Другото лошо беше,че като минава генерацията под шасито-става една от най-ниските точки и е податлива на удари!Утре мога да ти покажа и снимка на пораженията при тежък офроуд!Иначе бях сложил само един резонатор и нито едно гърне,което за извънградско беше дискомфортно определено!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #6
            От: Генерация за тойота

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            За дизел или бензин говорим?Аз си бях направил така предишната Витара и минусите бяха,че парите от ауспуха ми идваха точно на прозореца и съответно в купето!Другото лошо беше,че като минава генерацията под шасито-става една от най-ниските точки и е податлива на удари!Утре мога да ти покажа и снимка на пораженията при тежък офроуд!Иначе бях сложил само един резонатор и нито едно гърне,което за извънградско беше дискомфортно определено!
            Здравей,
            става въпрос за 4.2TD комплект със скорости и раздатка от HDJ80 монтиран на BJ73.
            BJ73 + HDJ80 = HDJ73

            Коментар


            • #7
              От: Генерация за тойота

              Проблема ти е никакъв-отиваш при читав механик, защото изпускателната система никак не е за подценяване-особено при бензинките.Ще ти се огънае на място всичко и ще ти сложат, каквито и колкото гърнета искаш!
              Аз съм доволен от инж.Лазаров-работилницата му е на бул. "Вл.Вазов"-след, като се мине под моста на Подуене след третия светофар вдясно и първата пряка вляво-на стената на къщата с големи букви има надпис.Дава поне 2 години гаранция.
              Тая работа с готови извити тръби и гърнета от различни модели в твоя случай я забрави!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                Генерацията трябва да е съобразена с новия двигател, надявам се е ясно, но да го отбележа.
                Аз карах 3-4г. с отворена генерация, без гърнета, но тръбата беше изведена до отзад и не съм имал никакви проблеми.

                Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                Пробвали ли сте варианта да отидете в някои сервиз за гърнета и да наложите гърнета от различни марки и модели ?...
                По-добре е да се направи генерация по размерите за конкретния двигател, а не да се гледат от други марки и модели, които по сервизите са преобладаващо от леки коли...
                Последно редактирано от Yaro; 16-11-11, 15:59.

                Коментар


                • #9
                  От: Генерация за тойота

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Генерацията трябва да е съобразена с новия двигател, надявам се е ясно, но да го отбележа.
                  Аз карах 304г. с отворена генерация, без гърнета, но тръбата беше изведена до отзад и не съм имал никакви проблеми.


                  По-добре е да се направи генерация по размерите за конкретния двигател, а не да се гледат от други марки и модели, които по сервизите са преобладаващо от леки коли...
                  наистина е най-добре да се направи съобразено с двигателя,за този двигател тръбата трябва да е поне 3", но как се смята гърнето .
                  може ли да препоръчаш някой сервиз или майстор?
                  BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                  Коментар


                  • #10
                    От: Генерация за тойота

                    Първоначално публикуван от gogo_gda Преглед на мнение
                    наистина е най-добре да се направи съобразено с двигателя,за този двигател тръбата трябва да е поне 3", но как се смята гърнето .
                    може ли да препоръчаш някой сервиз или майстор?
                    Тръбата стандартно е и под 3". По форумите навън момчетата слагат 3" в комбинация с кулер (това, което аз мисля да направя). Повече от 3" не знам дали е нужно...
                    Не мога да препоръчам майстори. Аз ще ходя при човек, когото познавам в ЕК33. Ако стане добре, мога да ти покажа и ако решиш, ще дам координати.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Генерация за тойота

                      Яро то повече от 3 инча е за влакове бре
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Генерация за тойота

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        Яро то повече от 3 инча е за влакове бре
                        Съгласен, но понеже Гого писа "поне" 3 инча, та затова...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Генерация за тойота

                          Яро лесно е замерването , нужен е един манометър с два метра маркуч у кабината и един щуцер у изпускателния колектор и караш и си мериш на двигатели до 250 коня повече от 60 мм е гъзария сега правя едно паджеро за състезания с ауспух коляно и половин метър тръба на 76 мм през калника отстрани но целта не е сила а цирк да става
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #14
                            От: Генерация за тойота

                            Може не твърдя, че ги разбирам тези неща. Говорейки си с момчета навън, всичките слагат 3 инча на 4.2 нисан и тойота.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Генерация за тойота

                              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                              Яро лесно е замерването , нужен е един манометър с два метра маркуч у кабината и един щуцер у изпускателния колектор и караш и си мериш на двигатели до 250 коня повече от 60 мм е гъзария сега правя едно паджеро за състезания с ауспух коляно и половин метър тръба на 76 мм през калника отстрани но целта не е сила а цирк да става
                              премерих оригиналната тръба на генерацията и тя е 60мм и би трябвало наистина да е достатъчна

                              така, че ще се ориентирам натам или в зависимост от това какви материали се намерят.
                              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X