Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълване на масло на раздатъчна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълване на масло на раздатъчна кутия

    Здравейте,
    Интересува ме как мога да си допълня маслото на раздатъчната кутия ? Къде се намира пробката и какви инструменти са ми нужни ? Не знам дали моделът има значение но е 2007 год старата маска 1.7 бензин

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

    Първоначално публикуван от VoJDinKu Преглед на мнение
    Здравейте,
    Интересува ме как мога да си допълня маслото на раздатъчната кутия ? Къде се намира пробката и какви инструменти са ми нужни ? Не знам дали моделът има значение но е 2007 год старата маска 1.7 бензин

    Благодаря предварително
    Хм,каква тема???
    Качи Нивата на канал,погледни РК и по-точно предната и страна-/откъм СК/.Там има две пробки.По-високата е за пълнене,по-ниската за източване.С шестограм се развиват.Пълниш,докато прелее леко и завиваш пробката.

    Коментар


    • #3
      От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

      http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...ena-masla.html Направо и инструмент ти пише и всичко
      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

      Коментар


      • #4
        От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

        Благодаря и двама ви .. Колата е на чичо ми и като цяло от Лада Нива не разбирам много. Благодаря още веднъж

        Коментар


        • #5
          От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

          Добре намерих я .. всичко ок , обаче може ли сега да ми препоръчате масло ? и има ли някакви определени характеристики които трябва да се спазят като при моторното масло ?

          Коментар


          • #6
            От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

            Това е лошото като не знаеш къкво е сипано . Най добре го смени цялото .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

              И аз съм на това мнение. Даже като си почнал виж и маслата в дифовете. Ако е станало на черна каша/боза ... за смяна е. А отностно маслото. Трансмисионно масло се налива 75W-90 по предписание.
              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

              Коментар


              • #8
                От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

                Първоначално публикуван от VoJDinKu Преглед на мнение
                Добре намерих я .. всичко ок , обаче може ли сега да ми препоръчате масло ? и има ли някакви определени характеристики които трябва да се спазят като при моторното масло ?
                Има си оригинално Руско масло - ТАД-17 се казва.
                То е за скоростите, раздатката и диференциалите.
                Никакви ядове или проблеми с това масло.
                И е на добра цена - около 20 лева за 3 литра.... нещо такова беше.

                Коментар


                • #9
                  От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

                  Ползвам такова масло но го сменявам на 15-20000хил. километра,ако газа води и на по малко.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

                    ТАД-17 не е това,което беше преди години.Върлуват разни тубички тук-там по складовете из България с надпис ТАД-17 на фирмата "Ойл райт".Маслото е абсолютно менте-пълна вода.
                    Другата фирма,която прави ТАД-17 е "ВАМП".Тук нещата са по-добри,но пак казвам това не е маслото,което се правеше преди години.
                    Аз лично наливам навсякъде по трансмисията "Приста-85W140RS".Доволен съм от него.Вече 80 000км.-/от както колата е при мен/ друго не ползвам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

                      Аз лично ползвам Rheinol 85w90 и съм много доволен.Един познат пък смело слага ЕР-90 и не е сменяно от като колата е в негово притежателство.Не е добро за машината,но пък се движи без проблем и няма разни лувтове и хлабини,по трансмисия,даже и раздатката е по-тиха

                      Коментар


                      • #12
                        От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

                        Какви смяташ са предимствата на това масло което ползваш пред предписанoто 75w90.
                        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

                          Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
                          Какви смяташ са предимствата на това масло което ползваш пред предписанoто 75w90.
                          Разните предавателни агрегати станаха доста по-тихи.С това масло има по-добро мазане на отделните детайли по раздатка,скорости и диференциали,имам и известни наблюдения,че и топлообмена се е подобрил.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Допълване на масло на раздатъчна кутия

                            Аха, а отностно 85W140. Просто се чудя какво масло да избирам. Ще сменям скоро маслата в 2та дифа РК и СК, та се чудя какво да купувам.
                            Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X