Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревизия на лебедка WINCHMAX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ревизия на лебедка WINCHMAX

    Днес се видях в малко свободно време и свалих лебедката да я прегледам отвътре-все пак я монтирах преди почти година,а и да я подготвя за сезона.Свалих я,разглобих я и ми се изви свят-от редуктора изтече горе-долу към 100гр.вода,но интересното е,че водата изтече когато разхлабих болтчетата на капака.



    Като разглобих редуктора,вътре греста беше станала на манджа,но други проблеми нямаше.





    Разглобих всичко,измих хубаво с бензин,подсуших,гресирах и го сглобих.Интерено е че уплътнението на капака беше здраво и си мисля,че водата е прониквала от ключа-уж има някъкво уплътнение,но явно пропуска.Ако някой е намерил някъкво решение,как да се изолира качествено-да казва.Останалата част от лебедката беше без грешка.



    Отворих и мотора и вътре всичко бе наред-не бе прониквала влага и уплътнението на капака и семеринга отпред- държаха.
    За по-сигурно,като затварях капака на мотора го намазах леко със силикон.За съжаление не съм снимал мотора разглобен-ъкъл.
    Сглобих железото,монтирах го обратно и се надявам да избута още една година-до следващата ревизия.
    Пускам темата,щото някой може да има или да си купи същата лебедка и да види какво го чака,ако я дави .

  • #2
    От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

    Същото ми предсто и на мен. Каква грес сложи след сглабянето? Молибден?

    Коментар


    • #3
      От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

      Медна грес се слага.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Медна грес се слага.
        Точно такава сложих.

        Коментар


        • #5
          От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

          по добре е сьс диференциално масло.

          Коментар


          • #6
            От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

            При лебедките на крановете използваме специално редукторно масло VSG220 или GY220, при различни производители е различно. Сменя се на 3000 м.ч. обаче не мога да се зарека, че щом има от къде да влезе вода, няма от там да изтече, ако е масло
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

              Малко е стара темичката,но ...колега gimax сподели моля те впечатления от лебетката-надеждна ли е,как се представя по време на експлоатация,и някакви проблеме ако си имал до сега.Спрял се се на тази матка,тъй като ми се вписва в бюджета и има възможност да ми я докарат без да плащам транспортни разходи.Пусхах си тема,но нали съм си "новичък", не знам кога и дали ще ми я одобрят модераторите.А информацията ми трябва спешно.Дано поне това мнение се появи навреме във форума.
              0888 998 705
              /Георги/

              Коментар


              • #8
                От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

                Първоначално публикуван от GeRaK Преглед на мнение
                Малко е стара темичката,но ...колега gimax сподели моля те впечатления от лебетката-надеждна ли е,как се представя по време на експлоатация,и някакви проблеме ако си имал до сега.Спрял се се на тази матка,тъй като ми се вписва в бюджета и има възможност да ми я докарат без да плащам транспортни разходи.Пусхах си тема,но нали съм си "новичък", не знам кога и дали ще ми я одобрят модераторите.А информацията ми трябва спешно.Дано поне това мнение се появи навреме във форума.
                Ами поразгледай разделите за разходки,там има достатъчно клипчета с употреба на мойта лебедка-нема грешка.Работила е и в кал и под вода и в сняг-никакви проблеми не ми е създавала-зимай смело-няма да сбъркаш.

                Коментар


                • #9
                  От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

                  Благодаря.Доста успокояващо.Дано не съм закъснял.
                  0888 998 705
                  /Георги/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

                    Да не пускам нова тема,трябва да обслужим лебедка KFW-8000-S,колегата ми я донесе на 3части.Липсва ли нещо на първата снимкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5205.jpg
Прегледи:2
Размер:178.3 КБ
ID:5360056Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5206.jpg
Прегледи:2
Размер:101.5 КБ
ID:5360057
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

                      Ето и още малко снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5207.jpg
Прегледи:2
Размер:190.6 КБ
ID:5360058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5209.jpg
Прегледи:2
Размер:97.6 КБ
ID:5360059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5210.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5360060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5212.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5360061оста на електродвигателя не се движи,на първо четене.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

                        Според производителите на лебедки е нормално да има вода в редуктора, което е вследствие на бързо загряване и изтиване, демек конденз. Моите наблюдения се припокриват, използваш ли я интензивно- вътре се пълни с вода от конденза, при това не малко. Все пак това не е проблем, ако я обслужваш редовно и я смазваш с медна грес.
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ревизия на лебедка WINCHMAX

                          За интензивно -интензивно се ползваСвидетел и участник съм на 14 опвания за 2 часа

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X