Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ударена фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ударена фронтера

    имам следното запитване, значи баща ми се удари на магистралата и предницата е доста разбита, има и усукване на рамата и купето. въпросът е следния, заслужава ли си да се ремонтира защото ремонта ще е около 3000 лв, фронтерата е 98 година, 2,5 тдс, а автокаско има ама не е прехвърлено а самия автомобил е прехвърлен и не искат да изплатят автокаското, някой ако е наясно да пише, може и на е-майл -ksp84@abv.bg

  • #2
    Re: ударена фронтера

    Най-добре за застраховката да каже някой който знае. Ако е необходимо се посъветвайте и с адвокат защото става въпрос за доста пари...

    Но по отношение на ремонта има ли изкривено шаси аз не бих се захванал. Изправяне на шаси е несериозно а смяна на шаси прекалено скъпо и не си струва... Според мен продажбата на автомобила на части е разумно решение...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: ударена фронтера

      Продавайте на части.
      А за застраховката , май няма нищо да платят.За къде по дребни неща се хващат , все пак съвет от адвокат няма да навреди.
      Според мен трябва да я прежалите колицата , и това е .
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        Re: ударена фронтера

        Колега в коя компания е застраховката?
        Дай малко повече подробности, по талон е на твое име, а полицата на предишният собственик-така ли?
        Кога е купена и е сменен талона?
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          Re: ударена фронтера

          Като си правих каското в Булстрад питах как стоят нещата при евентуална продажба,казаха,че в срок от 7-10 дни трябва да отиде новия собственик да му прехвърлят полицата (не съм сигурен каква е точната процедура,за ГО просто пишат един добавък в които вписват новия собственик по талон,предполагам,че и за каското е нещо подобно),сигурно и в другите компаний историята е подобна.Това е формалност,но при щета лесно си "измиват ръцете" и отказват плащания.Колкото до самият автомобил пи поражения по шасито и аз смятам че няма смисъл от ремонт,резултата е доста съмнителен.Поздрави.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            Re: ударена фронтера

            Ако до 10-15 дни след прехвърлянето на колата не е прехвърлена и полицата на каското-нищо не става!При мен се заядоха от ДЗИ за едни 100 лв за стъкло,та какво остава за 3000?!Продавай на части,вземи си друга колица и веднага каско,щото представи си пък кражба на колата-сега поне някакви пари от части ще вземеш,а иначе-никакви!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              Re: ударена фронтера

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Ако до 10-15 дни след прехвърлянето на колата не е прехвърлена и полицата на каското-нищо не става!!
              7 дни е срока
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                при промяна на собствеността - "Гражданска отговорност"

                Кодекс за застраховането:

                Чл. 263. (1) В случай на промяна в собствеността на застрахованото моторно превозно средство договорът за задължителна застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите не се прекратява. Прехвърлителят е длъжен да предаде на приобретателя всички документи, удостоверяващи сключената задължителна застраховка „Гражданска отговорност” на автомобилистите. Прехвърлителят и приобретателят са длъжни в 7-дневен срок да уведомят писмено застрахователя за прехвърлянето.
                (2) Приобретателят е солидарно отговорен за неплатената част от премията до прехвърлянето.
                (3) Застрахователят има право да иска премията от прехвърлителя, докато не бъде уведомен за прехвърлянето.
                (4) В срока по ал. 1 приобретателят може едностранно да прекрати договора и без да посочва основания.

                Мога само да допълня, че тъй като не е казано какво става, ако прехвърлителя и преобретателя не изпълнят задължението си за уведомяване, то остава в сила ал.1, т.е. договора не се прекратява и застраховката е в сила!
                По-добре късно, отколкото по-късно.

                Коментар


                • #9
                  промяна на собствеността - при "Каско"

                  Кодекс за застраховането:

                  Глава деветнадесета
                  ИМУЩЕСТВЕНО ЗАСТРАХОВАНЕ
                  Раздел I
                  Общи положения

                  ....

                  Прехвърляне на застрахованото имущество

                  Чл. 212. (1) Ако застрахованото имущество бъде прехвърлено, приобретателят встъпва в правата по застрахователния договор, освен ако е уговорено друго. Прехвърлителят или приобретателят уведомява писмено застрахователя за прехвърлянето в 7-дневен срок.
                  (2) Приобретателят е солидарно отговорен за неплатената част от премията до встъпването.
                  (3) Застрахователят има право да иска премията от прехвърлителя, докато прехвърлянето не му бъде съобщено.
                  (4) Застрахователят и приобретателят могат да прекратят договора с предизвестие до другата страна, направено не по-късно от 30 дни от уведомяването по ал. 1.

                  Тук за разлика от "Гражданската отговорност" се казва, че приобретателя, т.е. купувача встъпва в правата обаче, ако не е уговорено друго!

                  В общите условия на повечето застрахователи е уговорено, че при промяна на собствеността, застраховката "Каско" се прекратява. В повечето случаи считано от момента на нотариалната заверка на договора за покупко-продажбата.

                  Не си губете времето с адвокат, то и пари струва...
                  По-добре късно, отколкото по-късно.

                  Коментар


                  • #10
                    фронтерата е в бокса

                    след едномесечно ходене по мъките и адвокатите, и сумати изхарчени пари, стана ясно че от автокаското няма да видим и стотинка, обаче баща ми реши да не я продава фронтерката а да я оправи, и така миналата седмица я закараха в сервиза, ходи до една морга и намери предно стъкло и калници и почнаха да я разпарчатосват за да се види какво още трябва, сервиза е в пловдивско, и до момента не можем да намерим предната броня със спойлера и решетката пред радиатора. та мога ли да помоля някой които знае от къде могат да се намерят да шерне малко инфо, и евентуално ориентировачна цена, ще сам много благодарен

                    Коментар


                    • #11
                      До: ударена фронтера

                      Първоначално публикуван от ksp84 Преглед на мнение
                      имам следното запитване, значи баща ми се удари на магистралата и предницата е доста разбита, има и усукване на рамата и купето. въпросът е следния, заслужава ли си да се ремонтира защото ремонта ще е около 3000 лв, фронтерата е 98 година, 2,5 тдс, а автокаско има ама не е прехвърлено а самия автомобил е прехвърлен и не искат да изплатят автокаското, някой ако е наясно да пише, може и на е-майл -ksp84@abv.bg
                      Не я прави а продавай-осукана...няма ти я оправят.За каското и Адвокат няма да ти помогне,просто колта е била без каско по смисъла на общите условия на застрахователя.Продавай я ударена или на части.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #12
                        До: ударена фронтера

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        Не я прави а продавай-осукана...няма ти я оправят.За каското и Адвокат няма да ти помогне,просто колта е била без каско по смисъла на общите условия на застрахователя.Продавай я ударена или на части.
                        Тя,колата на колегата е почти готова,търси предна броня и решетка.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ударена фронтера

                          Абе почти готова е като почти бременна когато става въпрос за осукване.То вземе някой парите и после като карам с колата си след него обикновено е на 1 страна.Практиката ми е показала че такава кола се продава бързо иначе всеки може да се самозалъгва че е хубава.А това че е оправена означава просто да се продаде по-скъпо зада се възстановят парите набити за ремонта.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X