Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

    От къде източи старата?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #77
      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

      По инструкцията от някакъв мануал, откачих връщащия маркуч от помпата, сложих го в едно срязано шише и въртях волана наляво и надясно, като спря да изтича закачих маркуча, налях до upper, запалих и завъртях волана наляво и надясно докато спряха да излизат мехурчета. Преди да започна цялата операция със спринцовка 50 кубика и маркуче от система извадих колкото имаше в казанчето.
      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
      Citroen C4, 1.4 vti

      Коментар


      • #78
        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

        Ясно, по подобен начин сменях на ланчата, начи и тука става врътката някои ден може и да се хвана, види ми се хубава течноста, бистра.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #79
          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

          Моята не ми изглеждаше мътна, тази която източих беше тъмночервена, а новата PSF-S беше светла с цвят като на течен сапун. А иначе я смених защото четох някъде, че препоръчват смяна на четири години и била хигроскопична.
          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
          Citroen C4, 1.4 vti

          Коментар


          • #80
            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

            Да споделя и аз какво ми струва единствения засега ремонт на cr-v 1 gen (147 hp) с газов инжекцион Tomasetto. Предистория: Карам автомобила от една година, изминал съм 18 000 км. През зимата имах леки загуби на антифриз, които се увеличиха през лятото, почна да надува системата и да изхвърля по литър на 200 км през разширителя. Оказа се спукана глава на 4-ти цилиндър от клапана към водната риза. Ремонтът беше успешен, отне 2 седмици и вече изминах 2000 км без забележки. Платих:
            1. Глава 2-ра употреба (от Варна) - 400 лв + доставка Еконт 42 лв
            2. Комплект всички гарнитури, семерини и маслообирачи по главата (от e-bay) - 183 лв
            3. Комплект ангренажен ремък, ролка, ремъци 3 бр (алтернатор, климатик, хидравлика), маслен филтър - 187 лв
            4. Труд + масло и антифриз - 270 лв
            ---------------------------------------
            Всичко: 1 082 лв

            Като вторична полза от ремонта - падна разхода на масло. Преди това гореше около 300 гр на 1000 км, сега за 2000 км е бутнала съвсем малко смяната на маслообирачите има ефект.
            По газовата уредба съм сменял елементите на инжектора + двата филтъра. С труда всичко - 128 лв

            Дано съм бил полезен.

            Коментар


            • #81
              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

              Предни биелетки японски-25лв бр
              преден шарнирен болт японски-45лв бр
              Honda CR-V B20Z1

              Коментар


              • #82
                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                Ай стига ве, как се е пукнала тая глава? Прегряване? Едва ли има друг колега от форума или другия с подобен проблем при ЦРВ. Да си признае моменталически ако има такъв и си трае!!!
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • #83
                  От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                  Смених си термостата с белгийски 20лв.+1ч работа от мен.Отпреди загряваше за 10-12мин. и при нана долнище температурата падаше доста(до долната граница), а сега я държи винаги стрелката полегнала на първата вълничка по средата и на 2-та минута колата е вече загряла.
                  CRV 1998г 128кс

                  Коментар


                  • #84
                    От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                    Нов термостат 20-тина лева, тампони задна стабилизираща щанга - по 2 лв. на брой и антифриз I.G.A.T - 2 туби по 1,5 литра- 18 лева общо.
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • #85
                      От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                      Два кормилни накрайника RBI -23лв за брой(с отстъпка) + 1ч работа от мен,после стенд 15лв.След смяната на андренажен ремък имам чуството ,че и центровката се е изместила малко(аванса като, че се обажда и е по-тромава).Нямам осцелоскоп(уреда който пресвятква при подаване на искра на свеща майче така се казваше) и искам да я проверя не е ли изместена.Някъкви идеи как да се справя без ходене до елкон?
                      Последно редактирано от angel71; 11-10-12, 19:27.
                      CRV 1998г 128кс

                      Коментар


                      • #86
                        От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                        Уреда, който присветква се казва стробоскоп, а осцЕлоскоп е нещо ново. Сигурно си имал в предвид осцИлоскоп, но той няма да ти свърши работа. Сега по сериозно вече. Пробва ли да извъртиш делкото, като разхлабиш трите болта, и така да промениш центровката. Другото, което несъм сигурен дали е така е промяната да си я направи самия комп като следи параметрите от ламбда сондата. Все пак пиши какво става и как се оправя.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #87
                          От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                          Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
                          Два кормилни накрайника RBI -23лв за брой(с отстъпка) + 1ч работа от мен,после стенд 15лв.След смяната на андренажен ремък имам чуството ,че и центровката се е изместила малко(аванса като, че се обажда и е по-тромава).Нямам осцелоскоп(уреда който пресвятква при подаване на искра на свеща майче така се казваше) и искам да я проверя не е ли изместена.Някъкви идеи как да се справя без ходене до елкон?
                          Колега, какво наложи смяната на накрайниците? При мен май скърца единия като въртя волана, но не съм сигурен дали е той, днес свалих колелото и като въртях нямаше скързцане, като я пуснах отново имаше. Пръснах с ВД-40, под маншона и сякаш утихна но, за кратко. Иначе тия RBI дали са читави, аз взех такива тампони на стабилизиращата щанга на смешна цена 2,50лв. единия и не са мръднали още.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #88
                            От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                            Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                            Уреда, който присветква се казва стробоскоп, а осцЕлоскоп е нещо ново. Сигурно си имал в предвид осцИлоскоп, но той няма да ти свърши работа. Сега по сериозно вече. Пробва ли да извъртиш делкото, като разхлабиш трите болта, и така да промениш центровката. Другото, което несъм сигурен дали е така е промяната да си я направи самия комп като следи параметрите от ламбда сондата. Все пак пиши какво става и как се оправя.
                            Съжалявам,да майче беше стробоскоп.Но го нямам.При смяна на ремъка се получава изместване (макар и малко )на центровката.
                            CRV 1998г 128кс

                            Коментар


                            • #89
                              От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                              Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                              Колега, какво наложи смяната на накрайниците? При мен май скърца единия като въртя волана, но не съм сигурен дали е той, днес свалих колелото и като въртях нямаше скързцане, като я пуснах отново имаше. Пръснах с ВД-40, под маншона и сякаш утихна но, за кратко. Иначе тия RBI дали са читави, аз взех такива тампони на стабилизиращата щанга на смешна цена 2,50лв. единия и не са мръднали още.
                              При мен когато го хванах с ръка и друг разклаща волана се усещаше луфт(като ги свалих бяха орегиналните).
                              CRV 1998г 128кс

                              Коментар


                              • #90
                                От: За ремонтa на......на CR-V 1-ва генерация платих!

                                Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                                Колега, какво наложи смяната на накрайниците? При мен май скърца единия като въртя волана, но не съм сигурен дали е той, днес свалих колелото и като въртях нямаше скързцане, като я пуснах отново имаше. Пръснах с ВД-40, под маншона и сякаш утихна но, за кратко. Иначе тия RBI дали са читави, аз взех такива тампони на стабилизиращата щанга на смешна цена 2,50лв. единия и не са мръднали още.
                                При мен когато го хванах с ръка и друг разклаща волана се усещаше луфт(като ги свалих бяха оригиналните).
                                CRV 1998г 128кс

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X