Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Две газови бутилки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Две газови бутилки

    Решил съм да преместя газовата бутилка върху десния калник. Със сегашния монтаж - класически: зад седалката - не мога да си оптимизирам използването на багажника, а това за мен е много важно.
    Ето как изглеждат нещата в момента:


    Тези дни смятам да разкарам и резервната гума от багажника и така ще се открие още място върху левия калник.
    Чудя се дали да сложа 2-ра газова бутилка там
    Едно на ръка ще удвоя количеството газ и ще съм малко по-независим от бензиностанциите, второ ще добия симетрия и от там и по-добър естетически вид

    Свързването си го представям по следния начин:
    От капачката за пълнене един 3-ник и две тръби към бутилките.
    Двете тръби от бутилките в 3-ник и от там към газовия клапан.
    Двете бутилки ще са с еднакъв капацитет (надявам се и форма). Ще са на една и съща височина и няма да има ефект на скачените съдове - едната да се напълни до козирката от другата.

    Какви странични ефекти и проблеми да очаквам?
    Надявам се технически да е възможно това, което искам да направя.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Две газови бутилки

    Ти щом сега не можеш да си оптимизираш използването на багажното пространство хептен няма да можеш ако преместиш бутилката отдясно. Да не говорим пък ако сложиш и втора отляво.

    Коментар


    • #3
      От: Две газови бутилки

      Всъщност въпросът беше за свързването на две газови бутилки паралелно...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spam.gif
Прегледи:3
Размер:2.5 КБ
ID:5306871
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: Две газови бутилки

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Всъщност въпросът беше за свързването на две газови бутилки паралелно...
        [ATTACH=CONFIG]366329[/ATTACH]
        Много хора го правят. Лично аз съм планирал същото и съм проучил теорията и практиката. Важното е сондите да са в ред и да затварят навреме. Можеш да си изведеш клапаните на сондите отделно на копчето на АГУ и ще имаш като УАЗ два резервоара, които се превключват отделно.
        Последно редактирано от Ясен; 29-09-11, 11:49.

        Коментар


        • #5
          От: Две газови бутилки

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Всъщност въпросът беше за свързването на две газови бутилки паралелно...
          [ATTACH=CONFIG]366329[/ATTACH]
          А, извинявай. Помислих, че става дума главно за мястото в багажника. Неслучайно бутилките се монтират предимно в близост до седалката. Така мястото в багажното пространство, което остава е оптималното. Всяко друго решение, с изключение на бутилка на мястото на резервната гума е по-лошо. Но и то си има своите минуси. Както и да е.

          Коментар


          • #6
            От: Две газови бутилки

            Задължително на изхода от бутилките трябва да има клапани които да се превключват от табло някъде. Точно като на УАЗа. Защото в момента в който свърши течната фракция в едната бутилка., мотора ще заглъхне.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Две газови бутилки

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Задължително на изхода от бутилките трябва да има клапани които да се превключват от табло някъде. Точно като на УАЗа. Защото в момента в който свърши течната фракция в едната бутилка., мотора ще заглъхне.
              Защо ще се получи така? Като има клапани кой ще ги управлява?

              Имам наблюдения в/у две коли с по две бутилки - и при двата се получава такъв ефект.
              Георги Гатев

              Коментар


              • #8
                От: Две газови бутилки

                Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                Защо ще се получи така? Като има клапани кой ще ги управлява?

                Имам наблюдения в/у две коли с по две бутилки - и при двата се получава такъв ефект.
                Ще си ги управлява шофьора. Като свърши едната, превключва на втората с прост 3 позиционен ключ.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Две газови бутилки

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Ще си ги управлява шофьора. Като свърши едната, превключва на втората с прост 3 позиционен ключ.
                  И така става.И заедно става.
                  Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                  АСК Ален Мак

                  Коментар


                  • #10
                    От: Две газови бутилки

                    По пътя на логиката не би трябвало да се получи проблем. Както каза Ясен важното е и двете сонди да са изправни и бутилките да са под еднакъв ъгъл това е важно за еднаквото им пълнене а от там и празнене. Начинът на свързване който си посочил е правилният(със тройници)
                    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                    Коментар


                    • #11
                      От: Две газови бутилки

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Ще си ги управлява шофьора. Като свърши едната, превключва на втората с прост 3 позиционен ключ.
                      на едната кола е направено с две бутилки защото само през една сонда не достига к-вото газ?! 2.2 Турбо е двигателя - там няма как да стане както казваш. На другата е направено точно както колегата е писал - над арките на колелата са бутилките, за да може да се запази багажника.

                      Интересно ми е защо ще почне да глъхне двигателя ако изчерпи първо едната бутилка?
                      Георги Гатев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Две газови бутилки

                        Защото ще засмуче изпарена фракция, а тя стига само за празните обороти. От друга страна, от втората ще фъщи течна, защото е с по-високо налягане. Бе де да знам. Така си мисля. Може и да греша.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Две газови бутилки

                          Както беше писал Ясен в една съседна тема, в момента в който в едната бутилка свърши течността (течна газ ми звучи малко противоречиво) и остане само газ моментално ще падне налягането. Ако в другата бутилка има все още течност, следва там налягането да е стандартно, т.е. по-високо. В този случай от пълната бутилка през тройника ще се прелее някакво количество към празната бутилка до изравняване на налягането. Не мисля, че към изпарителя ще тръгне нещо като "газирана вода" - течен и газообразен пропан-бутан заедно.

                          Това, разбира се, са чисто теоретични мои разсъждения и е възможно практиката да се разминава с тях. Затова и пуснах темата.

                          П.П. Все още не съм решил дали ще реализирам този вариант с двете бутилки. На първо време ще кача едната бутилка върху калника - на мястото на резервната гума. Ако се убедя, че има достатъчно място, ще си взема втора бутилка.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Две газови бутилки

                            Ако е с тройници нищо не би трябвало да трещи и фучи.
                            Според един физичен закон налягането в една затворена система е еднакво във всяка една точка, а тройника прави именно това-изравнява налягането в двете бутилки. И си действат като една, но със "леко" стеснение-тръбите и тройника.

                            Но не знам как стои въпросът с разните евросонди, и евроглупости... Дали ще може да се минава на преглед с две бутилки?..
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Две газови бутилки

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              ...Дали ще може да се минава на преглед с две бутилки?..
                              Това е един много добър въпрос! Благодаря!
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X