Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за джип за около 10000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за джип за около 10000 лв

    Имаме една нива дълга база на около 2,5 години, която се върти веднъж дваж седмично за риба, а в останалото време градско, да кажем около 10000 км нормални пътища и около 2000-3000 км офроуд годишно. Проблемът с нивата е, че е много некомфортна - шуми, бучи, бавна е по-нормални пътища и постоянно и се чупи някоя дреболия. Най-притеснителното е, че спира зле като проблемът не е в нас - още отначало е така, накладки, спирачна с-ма, всичко е изрядно. Може би е само впечатление щото карам друга (лека) кола с абс ... Като цяло не сме особено доволни.

    Въпросът ми е дали може да се вземе нещо прилично за около
    10000 лв, което може да замести нивата. Тук не говорим за зловещ спортен офроуд - става дума за това да се кара 3000-4000 км по черно годишно, като някой път черните пътища са доста зле заради премиването на трактори и други подобни. Т.е. трябва нещо, което не е само на фаца джип, но също и да позволява някакво нормално що годе придвижване в града. Каква марка и модел с 4 врати бихте ми препоръчали? В момента съм се спрял единствено на Витара. Има ли нещо, което е конкурентно откъм цена/качество на Витара-та? Също така и да има разумна подръжка. Нов съм в тая сфера та за това питам за съвет. Мерси.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    Re: Съвети за джип за около 10000 лв

    То и аз не съм голям специалист,но ако не те притеснява годината на производство,Паджеро 95-96 година сигурно ще ти свърши работа.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      Re: Съвети за джип за около 10000 лв

      Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
      Проблемът с нивата е, че е много некомфортна - шуми, бучи, бавна е по-нормални пътища и постоянно и се чупи някоя дреболия.
      Всичко което става за офроуд ,според мен шуми,бучи ,бавно е по нормални пътища и т.н .Все пак не търсиш паркетник ,с всички там удобства ,а кола за черни пътища.
      А ако си мислиш ,че като дадеш 10000лв,това което купиш ,няма да се чупи и НИКОГА няма да излезе някоя дреболия ,жестоко се лъжеш.
      За това което си изписал като нужда -риболов и излизане от пътя отвреме на време -имаш подходящата кола, с много леки забележки .
      Ако това обаче не те удовлетворява,според мен просто имаш излишни 10000лв.

      Лично мнение.
      Иначе възможностите са от-до.Както казва Тодор Колев в един незабравим филм.
      B+

      Коментар


      • #4
        Re: Съвети за джип за около 10000 лв

        Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
        нива дълга база на около 2,5 години, която се върти веднъж дваж седмично за риба, а в останалото време градско, да кажем около 10000 км нормални пътища и около 2000-3000 км офроуд годишно.
        ...
        ------------------------------------
        тел. O878 9ЧЧ 999

        Коментар


        • #5
          Re: Съвети за джип за около 10000 лв

          Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
          Всичко което става за офроуд ,според мен шуми,бучи ,бавно е по нормални пътища и т.н .Все пак не търсиш паркетник ,с всички там удобства ,а кола за черни пътища.
          А ако си мислиш ,че като дадеш 10000лв,това което купиш ,няма да се чупи и НИКОГА няма да излезе някоя дреболия ,жестоко се лъжеш.
          За това което си изписал като нужда -риболов и излизане от пътя отвреме на време -имаш подходящата кола, с много леки забележки .
          Ако това обаче не те удовлетворява,според мен просто имаш излишни 10000лв.

          Лично мнение.
          Иначе възможностите са от-до.Както казва Тодор Колев в един незабравим филм.
          Човека няма втора кола и ползва нивата за ежедневна ,което наистина мисля че е неудобство ,а това може да се реши в рамките на 10000лв
          ------------------------------------
          тел. O878 9ЧЧ 999

          Коментар


          • #6
            Re: Съвети за джип за около 10000 лв

            Аз бих се огледал за Чероки с бензинов двигател.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Re: Съвети за джип за около 10000 лв

              А аз за чероки с дизелов двигател

              Коментар


              • #8
                Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                Витара дълга база за тези пари трябва да е перфектна, с климатици, кожи, махагони и някои други екстри и определено ще ти хареса - компромисен вариант е, вози добре на шосето, върви си добре със 140-160 км/ч. и е проходима поне колкото нивата .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                  Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                  Човека няма втора кола и ползва нивата за ежедневна ,което наистина мисля че е неудобство ,а това може да се реши в рамките на 10000лв
                  Има според мен ,виж проблема със спирачките,за който говори.Казва,че ползва друга кола с АВC и от там си мисли ,че на нивата спирачките са слаби.
                  B+

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                    Фронтерата е долу горе за същите пари и лично според мен е по комфортна от витарата, а за 10000 витара с всички екстри сигурно ще е 95-96г.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                      ми тя темата е поизчерпана. витара е избора. комбинира всички основни позитиви на разумна цена. компромисите са незначителни в сравнение с всички останали кандидати. и не на последно място е....японец.

                      а това за фронтерата че е по-.. от витарата не го казвай. витарата е далеч по-рафинирана пъргава и икономична като лека кола без това да и спестява офф-роуд възможности. а последните фронтери са доста по-кекави от по-старите особено двигателите екотек са пълен жмел - най големия провал на опел (GM) в последните десетилетия...
                      "..there is no substitute for cubic inches.."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                        Бях решил да не пиша вече празни приказки, си далече от истината. Виж бензиново Чероки с 4.0 двигател от последните и ще видиш че не става никаква база за сравнение - просто е класове по-сериозен автомобил. Нищо лошо за витарата но е от по-нисък клас и както каза е японец
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                          Бих предложил на колега моята Витара . Дълга база , автоматик , климатик . Всички основни проблеми за този модел е оправени . Сменена глава , радиатора и изкърпена като трябва ....... Колата е с нови гуми , музика JVC . 97 година . Ще я дам за 9 К . Извинявам се че се исказвам публично , обаче не намерих как да пратя на колега ЛС .
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                            +1 за витара! за тези парички има '98 набор с клима... перфектни са
                            Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                            Mercedes w212 E350 4matic
                            Ducati Monster 600
                            O888795575

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Съвети за джип за около 10000 лв

                              fakir: A това за фронтерата че е по-.. от витарата не го казвай. витарата е далеч по-рафинирана пъргава и икономична като лека кола.
                              A последните фронтери са доста по-кекави от по-старите особено двигателите екотек са пълен жмел.


                              Остава да кажеш, че витарата е по комфортна, по евтина и по лесно се намират части за японски двигатели отколкото за немски в България.
                              Последните фронтери особенно с екотек двигатели са малко по скъпички от 10000 лв и качеството на колите в България не е паралел за сравнение между марките и моделите. А и между другото последните витари и те не са от най - яките.
                              Нищо лично, споделям мнение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X