Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми рибена кост за Дефендер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми рибена кост за Дефендер

    Момчета колебая се дали да си купа гуми 16'' 7.50 рибена кост за дефендера ми
    може ли да се окаже някакъв проблем по ходовата част или диференциалите,
    Каква е макс скорост която може да се кара с тях, добър вариант ли е за офф роад и може ли да ги карам като нормални гуми

  • #2
    това обикновено са гуми за малък трактор или косачка или даже няакой видове прикачен инвентар, във всеки случай са за земеделска техника, а тази техника никога не върви по - бързо от 50 км/ч., такъв е и скоростния им индекс, с по - голяама скорост небива да се карат. с тези гуми имаш проблем на страничните наклони, а на асвалт се съсипват адски бързо, на кал са страхотни но много агресивни и късат полуоски карета и каво ли не.

    тези гуми не са проектирани за леки автомобили, това са гуми за трактори, там се иска да рият в калта, да изкарат една кампания и да са евтини.

    не ти препоръчвам да си слагаш такива, за дифендера по - добре виж тук няакаде администратора беше пуснал един линк към сайта на интерко
    drive alive

    Коментар


    • #3
      vidah gi ama kak vurviat kato ceni oshte ne sa obeveni
      da ne sa s niakva kosmicheska cifra i shte im se radvam ama samo na snimka

      Коментар


      • #4
        Ами една наистина хубава и чисто офроуд гума за Дифендъра (всъщност щатната такава за колата), като Michelin XZL, идва към 350-400лв. за брой, говорим за 7.50/16 и за това :




        Не вярвам Interco-то, да дойде (значително) по-скъпо от тази цена (при доставка с контейнер), но не вярвам да бъде и за 150-200лв. на брой.. Мой догадки.. В крайна сметка евтиното в ляво, хубавото в дясно... А ако не такъв клас, по-добре регенерат от сорта на Малатеста, отколкото тракторни за (хубавия ти) Дифендер Според мен де.. Иначе най-евтината, но шосейна гума (7.50/16), която съм намирал за Дифендър-а е този Goodyear (около 230лв. на брой) :

        [/img]

        Коментар


        • #5
          Хи! Съща Я-192) Чисто кална гума и самоубийство на асфалта. Струва 80 - 90 лева, вярно че е 15".
          Зъбатите гуми също не са панацея, щото пък като като объркаш с газта и забуксува се заравя с по половин метър на оборот

          Коментар


          • #6
            Това може да те заинтересува :
            http://www.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=311
            Пък и цената не е за пренебрегване
            А колкото до Гудиара , то този модел вече не се произвежда и е заменен с AT/R

            Коментар


            • #7
              Хи! Съща Я-192) Чисто кална гума и самоубийство на асфалта.
              Незнам защо всеки говори така но аз от известно време карам със
              Я-192 и не съм имал ядове със сцеплението. Е като се засилиш с 80 и наковеш си носи, но далеч не са толкова самоубийствени, да не говорим извън пътя какво става
              УАЗ - Where I go there are no roads!!!

              Коментар


              • #8
                за Дифендър /който предполагам се кара и по асфалт/ в никакъв случай с тракторни гуми!

                Ако искаш нещо тип "рибена кост" - дирекционна гума с много едър грайфер, но със скоростен индекс 120км, виж http://www.avtogumi.com/ - за джипове - Lassa - OK-144
                монтира се на произвежданите в Турция Дифендъри за турската армия...

                аз съм с такива на Тойотата... добри са и за зимата /с изкл на лед, но на лед почти не може да разчиташ на гумите така или иначе/... не са подходящи единствено за блатист терен, защото са тесни 7.50" = 190,5мм...

                Шумни са особено между 50 и 60кмч /някакъв резонанс явно/, при по-висока скорост шумът изчезва... Много добре се балансират - не повече от 50гр олово на гума... /тракторните имат поне по 500гр дисбаланс, те затова и са до 50кмч /
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Я-245 е щатната цивилни гума, и тя не е добра за нищо. Я-192 е щатната военна гума, но като е проектирана, разни бетони и асфалти изобщо не са слагани в сметката. Тя е ужасно твърда, с половин атмосфера изобщо не и личи че е изпусната. Никак не се сплесква, на асфалта петното на контакта го няма никво((( Това е за да не се реже от кво да е, щото в бъркотията на никой не му е до правене на гуми. Обаче в калта е звяр, това е медицински факт!

                  Коментар


                  • #10
                    мишелин е скъпа гума, интерко би трябвало да е доста по - евтино, но всичко зависи как ценообразуват представителите. на мен гумите ми ги доставих аблизнаците и цената е някъде на полувината на мишелина.

                    щом искаш гуми за кал вземи си TSL или Booger на Super Swamper /Interco/ това са гумиТЕ за кал
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      Относно тракторните;рибена кост;.Като гумаджия казвам ,добре е като даваме мнение за дадени гуми за да сме максимално полезни на другите с актуална информация добре е или да сме ги карали, или монтирали и балансирали и т.н. Такива има разни, като тук най разпространени са - евтин вариант BARUM, MITAS,KORMORAN.Още на Бистрица преди време говорих с И. Попов за тези гуми.Тогава Долфи и Маджо караха с такива. Заинтересувах се,по късно на Б. Трофи,говорих с Маджо и той каза , че този грайфер за кал е много добър.Тук има една подробност,тогава те карахас BARUM.Аз карах KORMORAN 6 плата, на баланса искаше не повече от 30-50гр на страна,лека и здрава гума.На изкачване съм супер доволен,но счупих каре при боксуване, тъй като грипа е много здрав рискуваш да счупиш нещо, тя си е за трактор,но е добра като качество

                      Коментар


                      • #12
                        нормално е да скъсаш нещо с такива гуми, колите на са направени да се карат с толкова агресивни гуми, виж на Т150К тази шарка му понася много добре
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Никога не съм чувал тракторните гуми да се балансират. Все едно колко кила гири, защо е нужно?
                          А рибената кост освен дето се къса на асфалта може и да троши полуоски в калта. Пък не съм чувал и някой да се преобува на банкета по наште земи. Прочее, преди мазната кал може и да си струва, обаче на задните колела се слага наопъки, това от тайните знания.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан
                            Никога не съм чувал тракторните гуми да се балансират. Все едно колко кила гири, защо е нужно?
                            ...
                            когато ги слагаш на трактор не е нужно, но човека иска да ги слага на Дифендър... едва ли ще кара само под 50кмч... затова и става въпрос, дали може или не може да се балансира...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Каза се не малко за тези тракторни гуми тук, но в крайна май особен смисъл от тях няма, освен ако Дифендър-а не се ползва само и изключително за състезания (и ще се превозва до съответните с платформа).. И дори за състезателни цели, смятам, че има и други гуми, които са не по-малко ефективни (за кал и т.н.), но ще позволяват и нормално придвижване по асвалт..

                              Не, че има значение за избора на гуми, но за какъв Дифендър все пак става дума - 90, 110, 130, кой мотор и т.н.?..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X