Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящи гуми за Hyundai Terracan 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подходящи гуми за Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Здравейте колеги,

    Ще съм Ви благодарен ако споделите мнения по следния въпрос:

    Какви гуми са най-подходящи за горепосочения модел?
    Джипа ще се ползва предимно по черни пътища и в гората (за лов например). Много рядко може да се наложи движение по магистрала с по-висока скорост и т.н. Идеята е на оригиналните джанти да се монтират гуми с по-голям грайфер, подходящи за кал и сняг.

    Оригиналните са 255/65 Р16. Какви според Вас са оптималните широчина и профил? А също и коя марка бихте препоръчали като бюджетен вариянт (джипа се кара относително рядко)?

    Исках също да питам какво мислите за регенерираните гуми и по-конкретно за марката Малатеста - http://www.malatesta-magazin.com/ ?

    Мерси предварително!

  • #2
    От: Подходящи гуми за Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Аз използвам зимни на Yokohana. Доволен съм, не са кучи, а и не са прекалено скъпи. Нека и другите да кажат какво ползват.
    Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

    Коментар


    • #3
      От: Подходящи гуми за Hyundai Terracan 2.9 CRDI

      Първоначално публикуван от DIONISIUS Преглед на мнение
      Здравейте колеги,

      Ще съм Ви благодарен ако споделите мнения по следния въпрос:

      Какви гуми са най-подходящи за горепосочения модел?
      Джипа ще се ползва предимно по черни пътища и в гората (за лов например). Много рядко може да се наложи движение по магистрала с по-висока скорост и т.н. Идеята е на оригиналните джанти да се монтират гуми с по-голям грайфер, подходящи за кал и сняг.

      Оригиналните са 255/65 Р16. Какви според Вас са оптималните широчина и профил? А също и коя марка бихте препоръчали като бюджетен вариянт (джипа се кара относително рядко)?

      Исках също да питам какво мислите за регенерираните гуми и по-конкретно за марката Малатеста - http://www.malatesta-magazin.com/ ?

      Мерси предварително!
      Според мен най подходящи за теб ще са АТ гумите! Аз вече трета година карам с BFGoodrich АТ 265/70R16 и съм много доволен! Но ако се навираш в много кални места то тогава по-добре "кални" гуми!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Подходящи гуми за Hyundai Terracan 2.9 CRDI

        Мерси Колеги!

        Коментар


        • #5
          Здравейте
          не ги разбирам тези размери на гумите 33х10.5х15 какъв е този размер ? ( 265х75х15 ? 275... и т.н ) искам на терко да му сложа по големи обувки BFGOODRICH MUD TERRAIN T/A KM2 LRC GO 33/10.5 R15 114Q ето такива ми харесват но не чаткам размера

          Коментар


          • #6
            33 инча е височината на гумата, а 10.5 е ширината . По спомен 31/10.5 се равняваше на около 265/75 .

            Коментар


            • #7
              А терко тунингован ли е за такива гуми - повдигане, рязане, окачване, фланци?

              P.P. За да се качат показаните гуми е направен бодилифт 6см.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:af2f34as-960.jpg Прегледи:0 Размер:102.6 КБ ID:6536049

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cb8b4as-960.jpg
Прегледи:484
Размер:108.6 КБ
ID:6536050

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c6b8b4as-960.jpg
Прегледи:687
Размер:117.6 КБ
ID:6536051

              Последно редактирано от коко келеша; 14-12-19, 06:53.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                А терко тунингован ли е за такива гуми - повдигане, рязане, окачване, фланци?

                P.P. За да се качат показаните гуми е направен бодилифт 6см.

                Натиснете снимката за да я уголемите Име:af2f34as-960.jpg Прегледи:0 Размер:102.6 КБ ID:6536049

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cb8b4as-960.jpg
Прегледи:484
Размер:108.6 КБ
ID:6536050

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c6b8b4as-960.jpg
Прегледи:687
Размер:117.6 КБ
ID:6536051








                еми колега сега ми предстои лифт 2''. dobinos +50мм + пружини.
                подложки на носача +35мм. Силова броня ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
                + Минусови джанти 8ж или 10 ж ет-25 ( чуда се за -44 нооо засега се въздържам )

                Коментар


                • stankos
                  stankos коментира
                  Редактиране на коментар
                  Защо цитирате пост със снимки ? За да ги видим два пъти и де не пропуснем нещо ли ?

                • Никола Кузмов
                  Никола Кузмов коментира
                  Редактиране на коментар
                  По лесно ми е

              • #9
                да попитам какво е ''бодилифт'' ? и на втората снимка не разбирам много много

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Никола Кузмов Преглед на мнение
                  да попитам какво е ''бодилифт'' ? и на втората снимка не разбирам много много
                  Бодилифт е повдигането на купето спрямо рамата с помощта на нови тампони/подложки. На втората снимка, това лъскавото е новата подложка.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                    Бодилифт е повдигането на купето спрямо рамата с помощта на нови тампони/подложки. На втората снимка, това лъскавото е новата подложка.





                    от къде ги закупи тези тампони/подложки ?
                    лесно ли се монтират?
                    Каква е цената им ?

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от Никола Кузмов Преглед на мнение
                      ...от къде ги закупи тези тампони/подложки ?
                      лесно ли се монтират?
                      Каква е цената им ?
                      Нямам представа. Снимките са примерни и са от тук https://www.drive2.ru/r/hyundai/terracan/1213132/

                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #13
                        Хора ще слагам обувки на терко.
                        33х10.5 р15
                        или 31х10.5 р15 интересува ме дали трябва да купя джанти с 8ж или 10ж ?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X