Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Укрепване с външни колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Укрепване с външни колони

    Някой можели да ме посъветва за укрепване на къща с външни колони -вис 4м. и с трегер трябва ли ми някакъв проект или разрешение от общината? Иначе технически ми е ясно как става и майстор си имам но дали укрепващите колони може да се окажат незаконни ? Благодаря Предваритерно.

  • #2
    От: Укрепване с външни колони

    Да могат.
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: Укрепване с външни колони

      Понеже съм го правил - могат и да не са незаконни.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Укрепване с външни колони

        С една дума - дай скица на имота и покажи къде смяташ да слагаш тези колони и по каква причина. Може и да не са незаконни, но поне едно становище на инженер конструктор вероятно ще трябва да представиш в общината.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Укрепване с външни колони

          Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
          Някой можели да ме посъветва за укрепване на къща с външни колони -вис 4м. и с трегер трябва ли ми някакъв проект или разрешение от общината? Иначе технически ми е ясно как става и майстор си имам но дали укрепващите колони може да се окажат незаконни ? Благодаря Предваритерно.
          Къщата твоя ли си е ?
          Еднофамилна или не?
          Има ли хора чието разрешение трябва да поискаш?
          Ако всичко си е твое - ако колоните са залепени са съществуващата стена (ъгли), ако няма да е пристройка ......ако с тях не нарушаваш отстоянието до границата на имота - то тогава няма как да са незаконни такива (укрепващи) колони.
          Ако идеята е "тънка" - сега колони утре надстрояване .....пристрояване .....там може да нагазиш лука (само по сигнал от добър съсед).
          В България имаме навика да питаме бюрократа дори за законните неща - ДАЛИ той (бюрократа) няма нещо против......

          Коментар


          • #6
            От: Укрепване с външни колони

            Наистина е нужна малко повече информация, за да получиш верен отговор. Дори надстрояване в някакви граници може да е законно, но това по-скоро са изключения.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Укрепване с външни колони

              Ами да, то все едно да питаш може ли да си сложиш 33" гуми, ама да не кажеш на каква кола. Е принципно може, ама...

              Иначе според мен за да ти е мирна главата - минимум конструктивно становище, а най-добре и едно архитектурно такова - особено ако си близко до странична или улична регулация. Конструктора ще погледне и ще каже дали това укрепване е удачно, защото нека колегите инженери да ме поправят ако греша, но по-голяма глупост от това да подпреш еркер в края с колона, едва ли би могъл да направиш, освен ако последният не е преосигурен със съответната армировка да поеме новопоявилите се натоварвания с непривична за него посока и големина на вектора. За регулацията - ами ако си на странична регулация и сложиш колони автоматично навлизаш в сервитутната зона, в която нито ти, нито съседа ти имате право да се разполагате. После остава той да се усети и да пусне едно оплакване в общината и после започват да те изнудват, защото нямат сметка да пратят ДНСК и да ти бутнат колонките, нали няма да има за какво да те изнудват после. Почва се едно мотаене, протакане - знам го, видял съм го и още ме е яд, защото човека си даде парите на вятъра да прави проект след дъжд качулка, а аз нямах никаква опора, на която да повдигна тежкият общинарски дирник с какъвто и да е лост. Това е - проучи си нещата, отиди на консултация и поискай колегата да ти покаже къде и какво (член, алинея) в закона и наредбите пише, а пък после ще го обсъдим в темата, да е от полза на всички.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Укрепване с външни колони

                Къщата е моя еднофамилна 1 етаж +тавански стаи далече съм от регулация нямам проблем със съседи .За бъдещо надстрояване мисля тавана да се надгради без да се изнасят стените върху трегерите или да се ремонтира покрива така че да се отвори повече светлина но за това със сигурност ще трябва проект.Ако може някой да ми препоръча инж. конструктор от София

                Коментар


                • #9
                  От: Укрепване с външни колони

                  Покрива от какъв материал ще бъде - дърво, бетон , метал ?
                  Че ако ти препоръчам конструктор на дървени, а ти искаш бетон....
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Укрепване с външни колони

                    Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
                    Къщата е моя еднофамилна 1 етаж +тавански стаи далече съм от регулация нямам проблем със съседи .За бъдещо надстрояване мисля тавана да се надгради без да се изнасят стените върху трегерите или да се ремонтира покрива така че да се отвори повече светлина но за това със сигурност ще трябва проект.Ако може някой да ми препоръча инж. конструктор от София
                    Ако не намериш ще те пратя при инженера с когото работя - засега съм изключително доволен от него.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Укрепване с външни колони

                      Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
                      Къщата е моя еднофамилна 1 етаж +тавански стаи далече съм от регулация нямам проблем със съседи .За бъдещо надстрояване мисля тавана да се надгради без да се изнасят стените върху трегерите или да се ремонтира покрива така че да се отвори повече светлина но за това със сигурност ще трябва проект.Ако може някой да ми препоръча инж. конструктор от София
                      Щом ще укрепваш значи си на гредоред. Така ли е ?
                      Ако е така - в какъв режим е къщата . Да не е в режим на търпимост ?
                      Там има други разпоредби .....и законно няма да ти позволят ........

                      Коментар


                      • #12
                        От: Укрепване с външни колони

                        Колега, я пусни няколко снимки и обясни какво искаш да правиш, че ми стана интересно. Вземи пусни и някакво копие на скицата, може да изтриеш адреси и др. притеснителни информации.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Укрепване с външни колони

                          Снимки не мога да пусна къщата има сутерен плоча етаж пак плоча итавански стаи проблема е в това че основите са на 60-70см.върху чернозем който не е устойчив трябвало е да се копае до като се стигне до кафява земя.Имаме постоянно високи подпочвени води и един забравен олук които текъл покрай основите 6-7год. и затова има напукване по стените.Знам как става но все пак малко се променя външния вид.Друг начин съм виждал като се вадят от стената тухли и се излива в стената колоната но е по опасно влза много мръсотия в къщата но не променя външния вид.А режим на търпимост не знам какво значи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Укрепване с външни колони

                            Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
                            ...............ал като се вадят от стената тухли и се излива в стената колоната но е по опасно влза много мръсотия в къщата но не променя външния вид.А режим на търпимост не знам какво значи.
                            Не ти трябва и да знаеш....... това е когато къщата е оставена на кадастралния план само с молив и на доизживяване..... т.е докато се самосрути......и после я няма.
                            Това е грубо казано, но в такъв случай нямаш право (законно) на укрепване със стоманобетон.
                            Това е. Твоя случай не е такъв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Укрепване с външни колони

                              Първоначално публикуван от kkiosev Преглед на мнение
                              Снимки не мога да пусна къщата има сутерен плоча етаж пак плоча итавански стаи проблема е в това че основите са на 60-70см.върху чернозем който не е устойчив трябвало е да се копае до като се стигне до кафява земя.Имаме постоянно високи подпочвени води и един забравен олук които текъл покрай основите 6-7год. и затова има напукване по стените.Знам как става но все пак малко се променя външния вид.Друг начин съм виждал като се вадят от стената тухли и се излива в стената колоната но е по опасно влза много мръсотия в къщата но не променя външния вид.А режим на търпимост не знам какво значи.
                              Според това което пишете,действително имате нужда от намесата на опитен конструктор,дори и да не ви е приоритет законноста на реконструкцията./Ще трябва да му се направят разкривки на 2 или повече места,за проследяване на почвата и състоянието на основата/.Опитния инженер ще Ви реши оптимално материалите, без да влизате в преразход.Трябва да се помисли и върху подпочвените води.Колегата axlastro Ви е предложил вече съдействие.Аз също мога да Ви свържа с някой от проектантите с които работим.Не разчитайте на понятия като "кафява земя" и мнения на кварталните специалисти по всичко.Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X