Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

    http://www.bbc.co.uk/russian/science/2011/09/110922_collider_experiment_speedoflight.shtml


    А
    ко не се окаже грешка на някой часовник, имаме нов праг в познанието.

    Дали флогистона и пределната светлинна скорост вече са на едно място
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

    Интересно...
    Веднага се сетих за "Пътеводител на галактическия стопаджия", помните ли го?!
    " Скороста на светлината - трудностите възникват, ако поискаш да я превишиш. Не можеш. Нищо не се движи по-бързо от светлината, с изключение може би на лошите новини, подчиняващи се на свои собствени закони."...

    А пък то не се знаело... какво още има да откриваме ние хората?!..

    "
    Хората - произлезли от маймуната форми на живот - и са така изумително изостанали, че все още смятат електронните часовници за доста хитроумно изобретение. Мнозина изказваха мнението, че поначало човечеството е допуснало голяма грешка като е слязло от дърветата. А някои твърдяха, че дори и крачката към дърветата е била погрешна и че изобщо не е трябвало да напускат океаните. "

    Коментар


    • #3
      От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      .... Нищо не се движи по-бързо от светлината, с изключение може би на лошите новини, подчиняващи се на свои собствени закони."...
      "
      хихи, май имаме доказано от ЦЕРН кой е физическият носител на лошите новини
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

        http://forum.offroad-bulgaria.com/co...-ot-svetlinata
        www.offnews.bg

        Коментар


        • #5
          От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

          Аз пък не виждам защо трябва да се държим за теорията на Айнщайн и други теорий на физици от миналия век и да ги приемаме за крайни . Нали за това се вложиха милиарди да построят тоя колайдер за да проверим достоверноста на много теорий .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

            Отдавна е известен феноменът, че в присъствието на цигани железият рязко губи своята маса. Доказва се емпирично при наблюдение на цигане бягащо с желязна релса, тежаща поне два пъти неговото собствено тегло.

            Ерго, теорията на Алберт издиша.

            Та тия в ЦЕРН, едно че са доста по-млади от нашия столичен ускорител, ма явно и сиганета не са виждали
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

              Първото следствие вече е ясно - рязко ще се вдигнат заплатите на часовникарите. Статистическата физика е крайно досадно нещо, сега сигурно и за тях ще има минута радост. На астрофизиците също, ще се увеличи търсенето на гравиметри, ако не намерят проста техническа грешка в сверяването на часовниците.
              В единичен експеримент засадата може да е в какво да е, така че не знам каква е работата. Освен ако не е рекламна хватка, за която никак няма да им се сърдя.

              Коментар


              • #8
                От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                Ако не е грешка (въпреки 15 000 опита), то тогава специалната теория на относителността заминава със скорост по-голяма от тази на светлината в коша и се започва кажи речи от нулата да се търси коя е най-високата скорост във Вселената. Остава и да се намери, че скоростта на светлината във вакуум се изменя, например забавя около тела с голяма гравитация, и съвсем ще стане шарено.Тогава ще дойде въпросът: А дали наистина Вселената, в която живеем е приблизително 13,7 млрд. светлинни години в диаметър или има нещо гнило в Дания?
                Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                Коментар


                • #9
                  От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                  Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                  Ако не е грешка (въпреки 15 000 опита), то тогава специалната теория на относителността заминава със скорост по-голяма от тази на светлината в коша и се започва кажи речи от нулата да се търси коя е най-високата скорост във Вселената. Остава и да се намери, че скоростта на светлината във вакуум се изменя, например забавя около тела с голяма гравитация, и съвсем ще стане шарено.Тогава ще дойде въпросът: А дали наистина Вселената, в която живеем е приблизително 13,7 млрд. светлинни години в диаметър или има нещо гнило в Дания?
                  От откритието фотоефект до Айнщайновата теория - 20год.

                  Има шанс да доживеем евентуално обяснение.
                  Виж па тва колко сме дърти, тепърва ще се смята наново

                  но неутриното яко ме кефи. перка си през скалите по-бързо от светлина!
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                    Сори ама така и не разбрах къде са пристигнали , или е леко объркано заглавието ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                      Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                      Сори ама така и не разбрах къде са пристигнали , или е леко объркано заглавието ?
                      Тук:
                      http://operaweb.lngs.infn.it/spip.php?rubrique41

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                        Наскоро гледах някакъв документален филм, където се обясняваше, че например мястото, където се допират двата ножа на една дълга шивашка ножица, може да се движи със скорост по-висока от скоростта на светлината. Имаше и още един пример с подобно нематериално нещо. Всъщност, май не беше точно филм, а беше лекция на Ричард Фейнман.

                        Едит :
                        Те малко матрЯл от мриежътъ :
                        http://math.ucr.edu/home/baez/physics/Relativity/SR/scissors.html
                        http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20090821070629AAmfbLT
                        http://everything2.com/user/Venkman/writeups/How+to+move+something+faster+than+the+speed+of+light
                        http://www.letsrun.com/forum/flat_read.php?thread=3459209
                        http://www.thestudentroom.co.uk/show....php?t=1004646

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                          Баси, според чутото от новините неутриното се е движило със скорост 1/60 000 000 000(дано правилно да съм изписал една шейсетмилиардна) част по-бързо от светлината. И това е само разликата.
                          Много ми е чудно как са успели да измерят с такава поразителна точност разликите в двете скорости.
                          Според мен всичко е все още в областта на дивата теория, и сегашното вълнение е само рекламно.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                            Още по Тодор Живково време един БЪЛГАРИН каза и доказа, че теорията на Айнщай за относителността е невярна или непълна.
                            Тя си е вярна до степен която ползваме. Тогава се шумя известно време и после този човек изчезна от средите на УЧЕНИТЕ. Дори не знам как се казва ......
                            И дойде време да се отчете, че и тогава един Българин е бил прозорлив, имен и УЧЕН.
                            Нашето голямо участие в създаването на ЦЕРН според мен има доста общо с учени направили подобни изследвания в България (или Българи).
                            Доста голяма почит и уважение има към нашите учени ..... ама не го показват много... много щото да не им падне самочувствието.
                            Интересно става ......

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЦЕРН - пристигнаха по-бързо от светлината !

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Баси, според чутото от новините неутриното се е движило със скорост 1/60 000 000 000(дано правилно да съм изписал една шейсетмилиардна) част по-бързо от светлината. И това е само разликата.
                              Много ми е чудно как са успели да измерят с такава поразителна точност разликите в двете скорости...
                              Пускаш светлината и неутриното. Даваш старт. След достатъчен брой обиколки на колайдера, гледаш кой води с една обиколка, на кое "кръгче" се е случило това и смяташ...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X