Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

    Първоначално публикуван от dan40o Преглед на мнение
    Колега ,закъсахме го вчера със същия компресор.Какво му разплисква маслото,и до къде му е нивото,защото когато маслото е на мах. нищо не го докосва и хвърли втулките на буталните болтове.

    нула 8 осем 9 58 15 19
    На вътрешната биела се заварява една ламаринка и се сгъва като лопатка по посоката на въртене да загребва от средната преграда в картера може и на двете да се заварят пластинки . Маслото трябва винаги да е на максимума може и малко отгоре .Събира до максимума 2 литра. Сипете му по хубаво масло. При ремонта на тия компресори има доста тънкости .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

      Мерси за инфото!аз се бях усъмнил че има нещо заварено и отчупено на едната биела,но при последния ремонт не съм присъствал.сложиха му някви бутала от някъде,набиха нови ризи,идва месеца е работил по 1-2 часа на ден и накрая се упраси.а ако се занимаваш тези неща,изпрати ми номера си на SMS (по горе съм си оставил номера),защото постоянно някои бояджия е закъсал.

      Коментар


      • #48
        От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

        Още поддържам 4 - 5 такива компресора по фирми на познати и приятели пуснах им ги преди петнайсетина години мене ме търсят защото никой вече не иска да ги прави . Човека който над 20 години е поддържал наще в работата като ме види да мъкна такъв изчезва със скороста на светлината Няма части завода в Главиница отдавна не произвежда нищо за тях . Направени са малко като в час по трудово един път като отвиеш нещо после не пасва мъка е особено пасването на испускателните тръби на място . Преди години си произвеждах и резервни части клапанни плочи и биели съм правил добре че поне буталата са от ЗиЛ и още ги има .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Още поддържам 4 - 5 такива компресора по фирми на познати и приятели пуснах им ги преди петнайсетина години мене ме търсят защото никой вече не иска да ги прави . Човека който над 20 години е поддържал наще в работата като ме види да мъкна такъв изчезва със скороста на светлината Няма части завода в Главиница отдавна не произвежда нищо за тях . Направени са малко като в час по трудово един път като отвиеш нещо после не пасва мъка е особено пасването на испускателните тръби на място . Преди години си произвеждах и резервни части клапанни плочи и биели съм правил добре че поне буталата са от ЗиЛ и още ги има .
          А за УК25 малкото бутало с какво се заменя? Моето е счупено и е от чугун. Ако сложа алуминиево , няма ли да окаже влияние върху баланса. И още - колко са оборотите на двигателя - виждам на табелката 4кв , а ма за оборотите нищо не пише.

          Коментар


          • #50
            От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

            Здравейте, колеги!
            Знае ли някой, от къде мога да си купя ремъчната шайба за УК 50? До колкото разбрах, тя е с диаметър 420 мм. за 2 ремъка. Има нови заменими... но те са алуминиеви. Разговарях с един възрастен мъж, който е бил подръжка на българските компресори "УК" (в някакъв завод) и човека ме посъветва да си намеря оригиналната шайба от чугун (!) ...защото чугунената шайба предава необходимата инерция на Компресора, за разлика от алуминиевата.
            Поздрави и късмет на всички!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X