Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

    Искам да ползвам компресора от снимките. Табелката с данните стои, но са изтрити всички надписи с боя и са останали само набитите в метала. Явно разполагам със стойностите, но не знам за какво се отнасят.
    Ще си правя песъкоструй.



  • #2
    От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

    Главинишки е.УК300 или нещо такова, не знам имал съм такъв, в момента тъста ми има такъв ,но не знам какви са му данните ,звънни в Главиница , ето .
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • #3
      От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

      Да си отговоря сам - ето какво чета "
      Продавам компресор ук-50 ( универсален компресор, българско производство) трифазен 7, 5 kw с производителност 840 л/м (литра за минута на входа) с вместимост на резервоара за въздух 400 л.

      Цена: 1 000.00 лв.
      Местонахождение: гр. Любимец
      "

      Коментар


      • #4
        От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

        Ако това е обява за продажба, не може да е тук !

        Коментар


        • #5
          От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

          Не е, човекът се самоцитира.

          Коментар


          • #6
            От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
            Да си отговоря сам - ето какво чета "
            Продавам компресор ук-50 ( универсален компресор, българско производство) трифазен 7, 5 kw с производителност 840 л/м (литра за минута на входа) с вместимост на резервоара за въздух 400 л.

            Цена: 1 000.00 лв.
            Местонахождение: гр. Любимец
            "
            Ако се загледаш в табелката,ще видиш,че е по-скоро УК 25,това поне се е запазило.По-горе колегата е пуснал линк за контакти с производетелите,звъни и питай.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

              Да, на принципа утрото е по-мъдро от вечерта, сега се светнах, че онова "УК" от табелката е заедно със следващото - и става УК 25 А.
              По-горе не съм се цитирал сам себе си, а някаква стара обява, която имаше снимка с компресор като моя. Очевидно е било грешна следа.
              Относно песъкоструя отивам да чета и пиша тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=31784&page=14
              Благодаря за мненията!
              Последно редактирано от lodkar; 24-09-11, 07:02.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                Компресора е български УК 25.Имам го същия но му се разцепи тази голямата шайба,сега търся шайба.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                  Направо чети тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%EB%E5%F2%E8 ,към крайните страници се минава направо на професионална техника.Ще се ориентираш какво ти трябва и ще избегнеш излишни експерименти.
                  Успех.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                    Компресора е стар главинишки има го под означението УК 25 и УК 50 . Това е двустъпален компресор голямото бутало е от ЗиЛ 100 мм малкото мисля че беше жигулово . Като цяло компресора не е толкова лош теоритично дебита му е 500 литра в минута и ако е в добро състояние ги дава . Заводски е с 5 киловата трифазен ел. двитател и пак тръгва трудно без растоварване . Пускал съм такъв и с 3 киловата монофазен двигател но му е трудно над 6 атмосфери .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                      Задължително му трябва разтоварваща система иначе не може да стартира над 5атм. ,с 3кв. двигател дори и трифазен.Не знам на кви пари си го взел колега това нещо , но като знам какво ти трябва за да го подкараш .....В момента работя с такъв но от по новия модел УК525 и трябва да ти кажа че е третия главинишки болкук с който се срещам и проблемите явно са традиционни.Двата са взети в много добро състояние втора употреба (за никакви пари !?), а този третия нов преди 8 години (на баснословна цена).И на трите съм сменял почти всичко ,то биела ,лагери ,бутала комплект ,клапани (ако видиш какво представляват клапаните и в какво състояние ти ги доставят........ а за цената на всяко нещо изобщо няма да ти казвам), пресостати ,противовъзвратни клапани .Изобщо невероятно некачествено производство и на фона на това да се чудиш как си позволяват цена по висока от на Абак !!!! Само за сравнение щото знам какво биха казали някои колеги - в момента имам и един по малък 100л. пак двуцилиндров ,но с по малък дебит 245л. ,но китаец минаващ за италианец и той е на 8 години ,нищо не е пипано по него и пред главинишкия не се чува като работи ,никакви вибрации ,три пъти по лек.
                      В другата фирма имаме два Абак 100л и 200л които при цена съизмерима с на Стройтехника са с по голям дебит с по три !!! извода за консуматор и пак никакви вибрации и излишен шумм и перфектна работа вече 3 години.
                      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Компресора е стар главинишки има го под означението УК 25 и УК 50 . Това е двустъпален компресор голямото бутало е от ЗиЛ 100 мм малкото мисля че беше жигулово . Като цяло компресора не е толкова лош теоритично дебита му е 500 литра в минута и ако е в добро състояние ги дава . Заводски е с 5 киловата трифазен ел. двитател и пак тръгва трудно без растоварване . Пускал съм такъв и с 3 киловата монофазен двигател но му е трудно над 6 атмосфери .
                        За 5 kW компресор 500 литра е малък дебит - зависи и при какво налягане е все пак, но при 10 бара е малко.Всъщност най-добре е да се засече какъв е дебита в момента, защото при стара машина износването може да е повлияло на производителността макар че ако и да има разлика вероятно няма да е голяма.Замервал съм дебита на бутални и на винтови компресори след доста работа и разликата от дебита на нов беше нищожна-винтовия например беше на над 60 000 раб. часа. За да няма проблеми със старта( свирене на ремъци или претоварване на ел.мотора) задължително използвай пресостат който разтоварва налягането от цилиндъра след като компресора изключи.
                        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                          Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                          Задължително му трябва разтоварваща система иначе не може да стартира над 5атм. ,с 3кв. двигател дори и трифазен.Не знам на кви пари си го взел колега това нещо , но като знам какво ти трябва за да го подкараш .....В момента работя с такъв но от по новия модел УК525 и трябва да ти кажа че е третия главинишки болкук с който се срещам и проблемите явно са традиционни.Двата са взети в много добро състояние втора употреба (за никакви пари !?), а този третия нов преди 8 години (на баснословна цена).И на трите съм сменял почти всичко ,то биела ,лагери ,бутала комплект ,клапани (ако видиш какво представляват клапаните и в какво състояние ти ги доставят........ а за цената на всяко нещо изобщо няма да ти казвам), пресостати ,противовъзвратни клапани .Изобщо невероятно некачествено производство и на фона на това да се чудиш как си позволяват цена по висока от на Абак !!!! Само за сравнение щото знам какво биха казали някои колеги - в момента имам и един по малък 100л. пак двуцилиндров ,но с по малък дебит 245л. ,но китаец минаващ за италианец и той е на 8 години ,нищо не е пипано по него и пред главинишкия не се чува като работи ,никакви вибрации ,три пъти по лек.
                          В другата фирма имаме два Абак 100л и 200л които при цена съизмерима с на Стройтехника са с по голям дебит с по три !!! извода за консуматор и пак никакви вибрации и излишен шумм и перфектна работа вече 3 години.

                          Според мен Абак също не са читави, вече два бр. ни се строшиха във фирмата(замениха два Ингерсол Ранд които служиха вярно близо 10г. денонощо) и ги заменихме с аналогични машини от Мава, вноситела на Kaeser в БГ.Цената беше около цената на Абак, но качеството е много нагоре.
                          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                            Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                            . За да няма проблеми със старта( свирене на ремъци или претоварване на ел.мотора) задължително използвай пресостат който разтоварва налягането от цилиндъра след като компресора изключи.
                            Знам им всичките проблеми на тия кютуци . Те са си с заводски монтиран магнит вентил за растоварване . В момента поддържам няколко от по голямите УК 100 . Те са със 7.5 двигател и направо им идва слаб над 7 атмосфери . Миналата година смених на единя където го поддържам мотора с 10 киловатов защото стария изгоря и определено е много по добре . Преди време им бях пуснал почти серийно резервните части правех плочите за клапаните само че от неръждавейка и голяма част от поблемите идващи от корозията изчезнаха . На времето имах лента от стомана 65Г широка 10 и дебела 1 мм доставена някога от завода в Главиница за клапаните но одавна свърши и сега режа от лента за банциг . Хубавото на тоя компресор е че за него има всичко и е ремонтопригоден две бутала от 100 мм от ЗиЛ един шлайф или набиване на нови ризи и компресора е нов за никъкви пари .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                              Става и с магнитвентил-на двете машини за които писах е така - оригиналните на Ингерсол Ранд бяха малко по-шантави и ги смених след като дефектираха.Монтирах Festo вентили и клапани за автоматично отделяне на конденза и вече нямам проблеми.
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X