Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

    Няма нужда от магнитвентил достатъчен и по сигурен е фабричния при тези противовъзвратен клапан с разтоварващ изход към пресостата.
    А за Абак може и да излезете прави ,ще видим аз казвам как изглеждат нещата досега.
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

    Коментар


    • #17
      От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

      Пресостатите с растоварваща система се появиха преди десетина години . До преди тях се ползваше системата с магнит вентил и още се ползва при голямите компресори .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

        Само да допълня за Абак - високи цени ( и на консумативите ) и клонящ към нула сервиз.Това е моя горчив опит с тази марка.
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • #19
          От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

          Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
          Само да допълня за Абак - високи цени ( и на консумативите ) и клонящ към нула сервиз.Това е моя горчив опит с тази марка.
          То и със и без сервиз новите компресори са практически неремонтируеми . Миналата година ми донесоха за основен ремонт един на ОМА тежката серия 1000 литра нито има ремонтни бутала нито има допуск за шлайфане на цилиндрите . Чугунените ризи са 2-3 мм и около тях е излято алуминиевото оребрение. Всичко се сменя с ново и ремонтния комплект гонеше 1000 лева а нов струваше 1300 естествено хората предпочетоха да си купят нов . Долу горе същото е и с Ингерсол Ранд на един колега му подариха един такъв двустъпален защото нямаше като резервна част малкото нагнетателно бутало . След 5-6 опита успяхме да излеем и обработим буталцето и сега човека си ползва компресора .
          Последно редактирано от sek.1; 24-09-11, 19:47.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            То и със и без сервиз новите компресори са практически неремонтируеми . Миналата година ми донесоха за основен ремонт един на ОМА тежката серия 1000 литра нито има ремонтни бутала нито има допуск за шлайфане на цилиндрите . Чугунените ризи са 2-3 мм и около тях е излято алуминиевото оребрение. Всичко се сменя с ново и ремонтния комплект гонеше 1000 лева а нов струваше 1300 естествено хората предпочетоха да си купят нов . Долу горе същото е и с Ингерсол Ранд на един колега му подариха един такъв двустъпален защото нямаше като резервна част малкото нагнетателно бутало . След 5-6 опита успяпме да излеем и обработим буталцето и сега човека си ползва компресора .
            100% вярно-части има, но ремонта почти винаги е близък до цената на нов компресор, всичко е поправимо САМО с нови части.Например следния куриоз : повреда-задрал лагер на коляновия вал, новия вал вал струваше с доставката повече от машината.Познайте дали го ремонтирахме?
            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

            Коментар


            • #21
              От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

              На повечето места където съм попадал дефекта не е в компресора а в помещението . Обикновенно затварят компресорите в някъква ламаринена барака без приток на въздух за охлаждане наливат къквото масло им попадне и после компресора бил скапан. На едно място имам един УК 100 на който му направих основен ремонт хората си изградиха помещението според моите изисквания сложих му един допълнителен вентилатор който се включва с двигателя работи само с пълна синтетика на Мотул и така вече 6 години без проблеми . УК са по шумни харчат повече ток но това е компресор проектиран преди повече от 40 години и една голяма част от произведените тогава още работят .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                В моя случай компресорите са на открито, под нещо като навес, не ги вали дъжд и сняг.Обслужвани са единствено с оригиналното предписано от производитела масло- по спомени около 15-20 лв. за литър, не знам марката, пишеше Ингерсол Ранд на тубичката.И въпреки това Абак бързо си заминаха.
                Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  На повечето места където съм попадал дефекта не е в компресора а в помещението . Обикновенно затварят компресорите в някъква ламаринена барака без приток на въздух за охлаждане наливат къквото масло им попадне и после компресора бил скапан. На едно място имам един УК 100 на който му направих основен ремонт хората си изградиха помещението според моите изисквания сложих му един допълнителен вентилатор който се включва с двигателя работи само с пълна синтетика на Мотул и така вече 6 години без проблеми . УК са по шумни харчат повече ток но това е компресор проектиран преди повече от 40 години и една голяма част от произведените тогава още работят .
                  Страхотна поддръжка, принудителното вентилиране на помещението(подходящ околен климат) се прави обикновено на винтовите компресори, че те извън определен температурен обхват даже не работят, нали са "умни" машини.Качествените консумативи и поддръжката с "акъл" при теб са дали положителен и траен резултат.
                  Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                    Всяка машина си иска своето . Няма компресор на който да му е добре прегрял и със завряло масло . Преди няколко години изграждахме ново ЦВС на един голям фирмен сервиз с полипропилен защото от старото със стоманени тръби през филтрите минаваше финна ръжда и гайковери на Факом и Юсаг заминаваха за 2 - 3 месеца и в крайна сметка им бяха свалили гаранцията . Та там първо бяха монтирали два шведски винтови компресора заедно с ресиверите електрически исушители и всичко необходимо . Компресорите бяха затворени в шкафове и даже не успях да видя какво представляват предполагам че вътре в шкафа има система за температурен контрол. Таблата им бяха с дисплей и всички необходими параметри се задават и следят от тях. Фирмата която ги продава тя си ги сервизира и обслужва от клиета се искаше само да си плати и да натисне копчето . Преди 15 - 20 години за старите компресори нямаше специални масла работеха с М 10 Д или М 8 Ц и всякъкво друго машинно масло и за това бързо заминаваха . В стария завод на варелите пишехме с голями букви компресорно масло а от петрол зареждахме 10Д . Тая гимнастика беше защото ако пише къкво е не можехме да го опазим и три дни с кучета и въоръжена охрана .
                    Последно редактирано от sek.1; 25-09-11, 08:23.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Всяка машина си иска своето . Няма компресор на който да му е добре прегрял и със завряло масло . Преди няколко години изграждахме ново ЦВС на един голям фирмен сервиз с полипропилен защото от старото със стоманени тръби през филтрите минаваше финна ръжда и гайковери на Факом и Юсаг заминаваха за 2 - 3 месеца и в крайна сметка им бяха свалили гаранцията .
                      С водопроводни тръби ли изградихте инсталацията?Има ли някакви особенности,че и мен ме чака подобна операция в не далечно бъдеще.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Всяка машина си иска своето . Няма компресор на който да му е добре прегрял и със завряло масло . Преди няколко години изграждахме ново ЦВС на един голям фирмен сервиз с полипропилен защото от старото със стоманени тръби през филтрите минаваше финна ръжда и гайковери на Факом и Юсаг заминаваха за 2 - 3 месеца и в крайна сметка им бяха свалили гаранцията . Та там първо бяха монтирали два шведски винтови компресора заедно с ресиверите електрически исушители и всичко необходимо . Компресорите бяха затворени в шкафове и даже не успях да видя какво представляват предполагам че вътре в шкафа има система за температурен контрол. Таблата им бяха с дисплей и всички необходими параметри се задават и следят от тях. Фирмата която ги продава тя си ги сервизира и обслужва от клиета се искаше само да си плати и да натисне копчето . Преди 15 - 20 години за старите компресори нямаше специални масла работеха с М 10 Д или М 8 Ц и всякъкво друго машинно масло и за това бързо заминаваха . В стария завод на варелите пишехме с голями букви компресорно масло а от петрол зареждахме 10Д . Тая гимнастика беше защото ако пише къкво е не можехме да го опазим и три дни с кучета и въоръжена охрана .
                        Всички винтови компресори са в "сандъци"-даже не могат да работят ако са отворени, прегряват.Системата за температурния контрол не е в шкафа.Блока за управление следи температурата на компресора, също и на околния въздух(както и още много параметри на машината).При температури под 3 или 5 градуса не могат да работят.
                        Последно редактирано от l.m; 25-09-11, 09:01. Причина: занака пред температурата не е -
                        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          С водопроводни тръби ли изградихте инсталацията?Има ли някакви особенности,че и мен ме чака подобна операция в не далечно бъдеще.
                          С полипропиленови тръби няма никакъв проблем да се изпълни инсталацията, само че вземи под внимание че тези тръби са много дебелостенни и реалното вътрешно сечение е по-малко от аналогична желязна тръба със същия цолаж.За да осигуриш необходимия пад на налягането в системата трябва да монтираш РР тръби с един размер нагоре отколкото ако е с метални тръби.
                          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                            Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                            С полипропиленови тръби няма никакъв проблем да се изпълни инсталацията, само че вземи под внимание че тези тръби са много дебелостенни и реалното вътрешно сечение е по-малко от аналогична желязна тръба със същия цолаж.За да осигуриш необходимия пад на налягането в системата трябва да монтираш РР тръби с един размер нагоре отколкото ако е с метални тръби.
                            То,в момента няма никакви.Смятам да изградя някаква тнсталация за в бъдеще.Първо трябва да намеря голям ресивер обаче(нещо +500 л),че засега имам само компресора.10-тина,15 метра ще е тръбния път.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              То,в момента няма никакви.Смятам да изградя някаква тнсталация за в бъдеще.Първо трябва да намеря голям ресивер обаче(нещо +500 л),че засега имам само компресора.10-тина,15 метра ще е тръбния път.

                              Какво ще е работното налягане и разхода на въздух?
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв е този компресор - български, двуцилиндров - виж снимките

                                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                                С водопроводни тръби ли изградихте инсталацията?Има ли някакви особенности,че и мен ме чака подобна операция в не далечно бъдеще.
                                С най обикновен чешки топъл полипропилен . Магистралата от 25 мм 3/4 а разклоненията от 20мм 1/2 . Най дългата отделна магистрала храни към 15 работни места . Спокойно можеше и всичко да е 20 мм сечението е по малко но и съпротивлението също и като сложиш че тези тръби не събират ръжда всичко си е на мястото но клиента го искаше така . Старите като ги рязахме вътре на места нямаха и 6 мм . На всяко работно място има пневмогрупа с кондензоуловител и омаслител за гайковерите отделно на всякъде връзката съм я правил с тройник под него тръба към 100 мм и кран за источване на конденз . Полипрорилена е сладка работа нито замръзва зимата нито пуска боклуци . Преди десетина години за това бакувах старото стоманено ЦВС в работата зимата до обяд с горелката не можех да пусна въздуха и то реално за две машини които харчат много малко въздух . Тогава събрах два малки компресора за тях които са си непосредствено до машините и така си работи всичко до ден днешен . Едно УК 100 с два ресивера ме чака някой ден да ми дойде ищаха за работа и да му направя основен ремонт ама той все не идва .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X