Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Само пластмасата на таблото за Тойота 80 струва 750лв... Актуална информация! Нова кормилна кутия е ~2500лв... Разните щанги ~2000лв. Отделно се оказа че за промяна на ляво дясно се изисква тотално пре-аранжиране на пространството при двигателя. Мести се акумулатора, сервото и разни елементи от ел. системата. Която от своя страна е съвсем различна... Освен това лявата и дясната врата също трябва да им се сменят корите + естествено ел. системата към тях... В интерес на истината според официалното мнение на Тойота няма начин да се промени лев десен волан... Според мен има, но цифрата която по-горе споменах е много оптимистично изказване от моя страна... Проверих и за "евтиното" обръщане как става... Много просто... Сменят мястото на волана и слагат допълнителни педали като на кола за обучение... (махат основните) т.е. лостова система... Майтап...

    Изводът според мен е: Ако си харесвате колата си я карайте както си е и не и причинявайте това!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Аз продължавам да си мисля ,че ТЛК 70 е разумен компромис и може да се обърне за около 2000лв. Причината е , че си търся четриврата...а те са предимно с десни волани. Те отвътре са си като картинг...както споменаваш по горе

      Коментар


      • #18
        Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        "Обръщането" на 70-ка ще е в пъти по-лесно и евтино. Дискусията по-горе беше за 80-ка за която съм и писал. Различните модели са с принципни отлики и като трудност и като лесно намиране на части и елементи втора употреба което в случая е силно определящ фактор. Специално за 70-ка е много по-лесно да намерите почти всичко на втора ръка...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          във момента обръщам воцхол фронтера със всичките му там работи,смяна на секторна кутия,хебел,кормилни щанги,серво,жила гас преден капак километрж,киче леген,инсталация кош,рамена и лостова система на чистачки,,от вътре,,,педали,ел инсталация,парно със всички въздухо води,табло,всички ключове около волана,ел инсталация във врати ,режат се нови дупки защото воцхол нямат заготовки,местят се захвати,а старите дупки се затварят със ламарина,за първи път ми е но колата стана много добре ,стигнах до заключението че без цяла предница е почти невъзможно,отне ми около 10 дни зада стане както трябва,на клиента му казах 500 лв.но съжалявам ,друк път под1000 няма да го направя,ще пусна снимки
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #20
            Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            леле.... маняк, ама ти имаш всички части та ти е лесно...
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Здравейте,

              Евала на колегата, който е успял и още едно огромно ЕВАЛА за цената, която е поискал, очевидно много редки са такива съвестни майстори!

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                До: Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                отне ми около 10 дни зада стане както трябва,на клиента му казах 500 лв.но съжалявам ,друк път под1000 няма да го направя,ще пусна снимки
                Един колега обръща Пежо 406,срещу 700лв. и каза че втори път няма да се захване с подобна работа,500 наистина е скромна сума за цялото разглабяне,зглабяне и т.н.,но само който се е занимавал с подобни неща ,знае каква е разправия.Поздрави.
                Последно редактирано от Yaro; 03-06-07, 21:42.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #23
                  До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  нашият сервиз е обръщал воланите на 5-6 коли/джипове/бусове цената варира в зависимост от много неща но не под 1000 за труд може да стане и тройна за труд само сега имам тойота супра която продавам но явно заради десния волан няма реален купувач, а на практика е единствения екземпляр който се продава в бг вече обмислям варианта за купуване на нови части и обръщане на волана. от 5 месеца карам 3 коли с десен волан стига около 1 седмица за свикване после не прави впечатление за изпреварването всеки достатъчно разумен и внимателен шофьор ще се справи без проблем

                  Коментар


                  • #24
                    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    в кърнаре се занимават с тия работи ,незнам за пари ,ако някои го интерисува ще попитам
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Ето две статии по въпроса които са писани от хора явно знаещи много...

                      http://toyota-club.net/files/faq/05-...q_contr-pr.htm
                      http://www.akita-motors.ru/New%20site/Adapt-info.htm
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Много добре написана и подредена е статията на toyota-club ru.
                        За мен тя показва конкретни случей с не качетвен транспорт,въртене на километражи,безсъвестини търговци и подобни,където ги има на всякъде.
                        Вярно е и това че трудно се намират части за модели произведени само за японския пазар,но не невъзможно(за това винъги съветвам да не се взима такъв автомобил).90% от автомобилите в япония ползват основа-шаси,ходова част и двигатели популярни и в европа.
                        За реалните километри на автомобилите,до сега не съм видял нито един километраж който да не си отговаря със стоянието на колата.
                        В Япония се продават еждневно от 2000-4000автомобила част от тях остават в Япония,друга част заминава по-цял свят с различни от Япония климатични условия(вярно е че автомобилите от Япония нямат предпазно покритие надъното и би било добре да се покрие),тези които остават в Япония ако не са минали преглед трябва да минат,ако бяха проблемни японците нямаше да ги копуват,а на прегледа се минава и диагностика където излиза на колко км.е колата,а там не остава безнаказано въртенето на километржи.
                        Конкретно до Бъгария не може да има подобен отворен транспорт,просто защото няма директен кораб от Япония,до тук пристигат или в контейнер или RO RO(най-близкото място Истамбул).
                        Има оказиони и търговци които продават технически изправни автомобили и оказиони(предимно се държат от руснаци) за наводнени ударени и оправени автомобили-измамници-и тях ги има на всякъде,от там автомобилите се копуват предим за части.
                        Та както казах по-горе за статията е написана добре написан и е подредена добре с основание.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Колеги,
                          Трябват ми оферти за няколко определени модела (леки автомобили), предполагам, че оферта може да даде само човек, който е правил подобно нещо и знае какви части ще трябва да се купуват.
                          Кажете сервизи, където обръщат волани. До тук някой беше споменал Кърнаре. Някъде другаде?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Първоначално публикуван от ®yMeH Преглед на мнение
                            Колеги,
                            Трябват ми оферти за няколко определени модела (леки автомобили), предполагам, че оферта може да даде само човек, който е правил подобно нещо и знае какви части ще трябва да се купуват.
                            Кажете сервизи, където обръщат волани. До тук някой беше споменал Кърнаре. Някъде другаде?
                            Подкрепям колегата,няма да е зле ако някой знае нещо по въпроса да помогне,и мен ме интересува темата понеже имам джип с десен волан.
                            Предварително благодарен
                            Kawasaki GTR 1400

                            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              нашият сервиз е обръщал воланите на 5-6 коли/джипове/бусове цената варира в зависимост от много неща но не под 1000 за труд може да стане и тройна за труд

                              Ето,ориентировъчна цена за труда,а цената на нужните части е строго пропорционална на марката и модела на МПС-то и на това,дали е възможно,да се намерят втора употреба или ще се копуват нови.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                ето снимки
                                Прикачени файлове
                                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X