Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    На който му е проблем го обръща.
    А състоянието и екстрите(защото за това става дума),а тунинга?
    Качеството е КОРЕННО различно,Гарантирам.
    Лично аз реши да си купя сега автомобил от Германия и само като погледнах дребни нещица като тапицерия,екстри...няма общо със същия модел от Япония.


    ПС.другото е че има и врътчици...

  • #2
    Re: Да ви представя новата ми джипка...

    Обръщанката на волана в Турция е 1000-2000 лв. /в зависимост от модела/ с ВСИЧКО - части+труд.

    Коментар


    • #3
      Re: Да ви представя новата ми джипка...

      Първоначално публикуван от poli Преглед на мнение
      На който му е проблем го обръща.
      А състоянието и екстрите(защото за това става дума),а тунинга?
      Не ме разбирай неправилно! Аз виждам,че колите са подготвени .Но,действително десният волан си е проблем.Така мисля.
      B+

      Коментар


      • #4
        Re: Да ви представя новата ми джипка...

        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
        Не ме разбирай неправилно! Аз виждам,че колите са подготвени .Но,действително десният волан си е проблем.Така мисля.
        Обръщанката на волана в Турция е 1000-2000 лв. /в зависимост от модела/ с ВСИЧКО - части+труд.

        Коментар


        • #5
          Re: Да ви представя новата ми джипка...

          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          Обръщанката на волана в Турция е 1000-2000 лв. /в зависимост от модела/ с ВСИЧКО - части+труд.
          Обръщанката на волана в Турция е 1000-2000 лв. /в зависимост от модела/ с ВСИЧКО - части+труд.
          Севдо,

          Прощавай, ама това с обръщането на волана в турцуя за 1000-2000лв. си е малко как да кажа... За колко време ще го направят, как ще го направят и после какво - за най-малкия проблем ... до турция?..

          ТЛК-то за Япония е с по-различна (по-богата) комплектация, но чак пък коренна разлика?... Моята не е европейска, а щатска, за където качеството едва ли е на порядъци по-ниско (в случай, че твърдите, че за Европа е такова, в което дълбоко се съмнявам).

          Не приемайте думите ми за заяждане, но ако е толкова на далавера, направете една такава кола (с обръщане на дирекцията в Турция) и я продайте тук...

          Коментар


          • #6
            Re: Да ви представя новата ми джипка...

            Няма такъв филм за такива пари. Най-тънката цена за обръщане на волана на такава Тойота започва от 5 хиляди евро и въобще не съм сигурен че ще стане...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Re: Да ви представя новата ми джипка...

              Тук има два Landcruiser Prado 2002г.,зелен металик с обърнати волани в Турция,човека каза че му излезнало около 7000лв.за двете с новичасти(той държи сервиз за камиони там).
              А тук има обърнат волан на едно Pajero(и не какво да е),и един Nissan(лек автомобил).
              В Румъния има обърнати волани на 4 Паджера(и не какви да са),то и няма разлика,а и при тях си заслужава много,защото цената при продажба направо се удвоява.
              Аз смятам че Българските Майстори не са за подценяване.

              Коментар


              • #8
                Re: Да ви представя новата ми джипка...

                Това което може реално да стане , и мисля да го направя е да обърна една тойота 70 . Колата е автоматик . Мисля , че ще се справя в дом. условия но само при наличието на още една за донор (вече гледам ги има по обявите за части втора употреба) . Кормилна кутия , табло , труд- около 2000лв. Като стане ще пиша , за сега е само проект

                Коментар


                • #9
                  Re: Да ви представя новата ми джипка...

                  Ами понеже аз съм вече с единия крак вътре, ще ви държа в течение за процедурата с обръщането.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Да ви представя новата ми джипка...

                    Късмет.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Да ви представя новата ми джипка...

                      Първоначално публикуван от poli Преглед на мнение
                      Късмет.
                      Хич не ми викай "късмет"! Ти ме овътри

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Да ви представя новата ми джипка...

                        Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                        Хич не ми викай "късмет"! Ти ме овътри
                        Покарай така и ще видиш че няма да има смисъл от този вид заигравка.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Да ви представя новата ми джипка...

                          понеже май само аз от тук пишещите имам опит с японски коли да си кажа думата

                          мойто паджеро дойде от япония на 10 г и 60000 км всички като го видяха ме питаха дали не е ново, митничатите не повярваха че наистина е 1997 и създадоха сумати проблеми защото мислеха че правим някакви далавери /това падверо се произвежда само през 1997 - 1998/

                          с обръщането на волана се зае не кой да е а сервиза на владо илиев, които имат богат опит в тази работа. частите за обръщането струваха около 1300 лв, някои от тях бяха втора употреба, други нови. цената за труда няма да я коментирам защото тя е заедно с подготовката за състезания.

                          при нормални условия целия този процес отнема около 10 дни, без да се бърза и резултата е фантастичен, няма кърпени работи, колата си става съвсем нормална.

                          няма никакви проблеми с понататъчната поддръжка защото частите са еднакви с познатите ни комплектации.

                          в карайна сметка колата ми злезе толкова малко пари че с обръжането на волана, подготовката за състезания и всички там салтанати, цената беше чувствително под офертите за бегачки втора употреба от италия, с много по - нисък клас на подготовка.

                          за хората които не са запознати с това за каква кола говоря, става дума за паджеро еволюшън с ръчни скорости, автомобил произведен в около 1500 бройки, като хомологационна серия за състезанията от световния крос кънтри шампионат. вероятно обръщането на волана на стандартна кола е много по - лесна работа.

                          венци, който ти е дал такава цена за обръщане на волан е алчен, не ходи там
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Да ви представя новата ми джипка...

                            Сава пак се изказваш неподготвен. Твоето Паджеро е съвсем друг филм и отвътре и отвън е толкова далече от тази Тойота за която говорим че въобще не може да ги слагаш в едно изречение. Първо части втора употреба за Тойота 80 не съществуват, освен ако не си решил да си продаваш твоите автомобили за такива... тук разликата с Паджеро за които има всичко втора ръка и то за без пари е очевидна... Второ с 1300лв за тази Тойота 80 можеш да си купиш само някои дреболии. Въобще не стигам до нова електроинсталация, табло и прочие... И ако сега някой седне да ме убеждава че ще наставя старата електроинсталация и ще стане добре добре въобще да не си губи времето... Ако пък някой ще ме убеди че ще успее да смени инсталация на автомобила дори и за сумата от 1300лв спомената по-горе и ще го направи добре веднага получава безсрочен трудов договор при мен... Когато говорим за бегачка в която има две тенекета на кръст и три жици и въобще не е важно как изглежда е едно, ако говорим за луксозен автомобил е съвсем друго... На последната Тойота която правихме само тапицерията и излезе 10 000лв... Тъй че сумата която споменах от 5000 евро е силно оптимистична ако въобще има някой в България който би могъл да направи подобно нещо... Аз лично се съмнявам...

                            Между другото който успее да направи такова обръщане за тези пари да вземе да напише тук... И без примери с бегачки които отвътре приличат на картинг

                            Както и по-горе poli е написал, варианта е ако ви харесват колите да си ги карате така както са... Иначе се вкарвате в голямо приключение...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              ако наистина е такава далавера (разлика в цените) как никой японец/китаец/турчин не е измислил да продава кит-ове за обръщане. бингото ще е тотално ако се систематизира. а и крайната цена ще е наполовина.
                              "..there is no substitute for cubic inches.."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X