Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Първоначално публикуван от isaev94 Преглед на мнение
    в Велико Търново има един човек който обраща всякакви видове бусове по 3000лв коли-1000-2000 зависи от модела всичко е включено в цената
    И кой по-точно е този човек

    Коментар


    • От: До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от ranethel Преглед на мнение
      Отвори врати специализиран сервиз за обръщане на дирекцията в град Пловдив!
      Предлагаме цялостна услуга - части, обръщане, стенд, обслужване и пастиране от професионалисти, с други думи - давате ни един очукан автомобил с дясна дирекция - връщаме Ви чисто нов с лява дирекция
      Цените варират, зависи от автомобила, трудът е между 1000 лв. и 1600 лв. , в която цена са включени консумативите по обръщането, стенд, пастиране, цялостно почистване /изпиране ако времето го позволява/ , даваме гаранция за свършения труд!
      Сервизът се намира в град Пловдив срещу гара Филипово.
      Телефон за контакти - 0898697106 - Димитър
      може ли актуален телефонен номер

      Коментар


      • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Здравейте, знаете ли колко ще ми струва да си обърна волана, модела е мерцедес c200 kompressor w203 2004 г.
        Ако знаете някой който прави тези процедури ще съм благодарен ако ми дадете някакви контакти

        Коментар


        • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Извинявам се за ОФ-а, но няма да спра да се чудя защо хората купуват коли с дясна дирекция и след това преминават през всички мъки да преобразят колата и я направят с лява дирекция. Явно основната причина са ниските цени на колите с десен волан правени за острова, а те са такива поради това, че пазара на острова за коли втора употреба е малък. Това ги принуждава да свалят цените/ не че искат/, за да имат купувачи от цяла Европа / най вече източна/. При огромния пазар в цяла Европа на коли с ляв волан някой си избира такава с десен и се започва едно ходене по майстори за да развали колата е това не мога да го разбера. Купуваш десен волан, че карай си я така щом ти харесва колата, има допълнителни огледала , практика и т.н. Не може една кола чиято предница е разглобена основно и след това събрана с части в повечето случаи от моргите да е добра колкото оригинално купената и сглобена в завода. Успех на потърпевшите

          Коментар


          • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Това е някаква особена форма на технически мазохизъм. Ако ще се прави като хората, сумата накрая далеч надхвърля тази за кола с нормален волан в същото състояние. Ако излиза по ефтино със сигурност е кошница с проблеми...

            Това е малката драма. Лошото е, че това се прави и на тежкотоварни автомобили. Там се правят безумия и тези четиридесет тонни торпеда се движат срещу нас, понякога дори и без водачите им да знаят.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
              Извинявам се за ОФ-а, но няма да спра да се чудя защо хората купуват коли с дясна дирекция и след това преминават през всички мъки да преобразят колата и я направят с лява дирекция. Явно основната причина са ниските цени на колите с десен волан правени за острова, а те са такива поради това, че пазара на острова за коли втора употреба е малък. Това ги принуждава да свалят цените/ не че искат/, за да имат купувачи от цяла Европа / най вече източна/. При огромния пазар в цяла Европа на коли с ляв волан някой си избира такава с десен и се започва едно ходене по майстори за да развали колата е това не мога да го разбера. Купуваш десен волан, че карай си я така щом ти харесва колата, има допълнителни огледала , практика и т.н. Не може една кола чиято предница е разглобена основно и след това събрана с части в повечето случаи от моргите да е добра колкото оригинално купената и сглобена в завода. Успех на потърпевшите
              Здравейте, вие лично колко автомобила сте шофирали със сменена дирекция и колко сте обръщали, или просто празни приказки и плюене. За ваше инфо пазарът в ЮК на втора употреба е доста по-голям от българският и автомобилите са евтини, тъй като имат сериозни данъци и гражданска отговорност, които са пряко свързани със стажа, годините ви, ПТП-та причинени от вас и като гражданин на Великобритания всички тези данни са достъпни за властите, отделно си нямате на представа, че дори малко масло да тече от автомобила е, това е равнозначно на солидна глоба. Така че, замислете се в какво състояние са автомобилите на острова и тези на останалите страни, от които внасяме, например Италия. Отделно не си мислете, че техническият преглед се минава лесно, като при нас. Аз съм сменял дирекция и сега го правя. Управлявал съм личният си автомобил 2 години по родните пътища и все още се кара, даже офроуд и не се е разпаднал за разлика от предната ми австрийска кошница, която на паркинга й окапаха ламарините, нищо че беше ляв волан. Успех

              Коментар


              • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                Здравейте, вие лично колко автомобила сте шофирали със сменена дирекция и колко сте обръщали, или просто празни приказки и плюене. За ваше инфо пазарът в ЮК на втора употреба е доста по-голям от българският и автомобилите са евтини, тъй като имат сериозни данъци и гражданска отговорност, които са пряко свързани със стажа, годините ви, ПТП-та причинени от вас и като гражданин на Великобритания всички тези данни са достъпни за властите, отделно си нямате на представа, че дори малко масло да тече от автомобила е, това е равнозначно на солидна глоба. Така че, замислете се в какво състояние са автомобилите на острова и тези на останалите страни, от които внасяме, например Италия. Отделно не си мислете, че техническият преглед се минава лесно, като при нас. Аз съм сменял дирекция и сега го правя. Управлявал съм личният си автомобил 2 години по родните пътища и все още се кара, даже офроуд и не се е разпаднал за разлика от предната ми австрийска кошница, която на паркинга й окапаха ламарините, нищо че беше ляв волан. Успех
                Колега не си вникнал май в смисъла на поста ми и караш по инерция. Нищо, ще ти поясня. Никъде не съм казал че колите с десен волан от Англия не са добри, напротив - харесвам ги. Против съм да им се сменя дирекцията, защото повечето търсят части и възли по моргите за да им излезе по евтино трансформацията /явно ти си изключение /и по никакъв начин не мога да сравнявам оригиналната заводска изработка на колата с тази след трансформацията , па макар и правена в сервиз, а не в собствения гараж или пък на двора. Второ, сравнявах пазара втора употреба на Англия с този на Европа / ако не си забелязал цяла Европа карат с лява дирекция/, не на България. Прав си, не съм сменял дирекция на моя кола и нямам такива намерения, нито пък да се меря с твоя опит. Няма да коментирам състоянието на колите от различните държави, всеки купува каквото иска или е по джоба му. До сега не е влизала кола в гаража ми , която да не съм я искал, а карам мои коли от 1977г. Няма нищо невярно в това, което съм написал, само трябваше да го прочетеш внимателно. И това беше едно лично мнение не ангажиращо никого. Дори нямаше нужда от коментар.
                Поздрави.

                Коментар


                • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Здравейте на всички, търся човек за обръщане на волана на Freelander 1999 година. Телефон за контакти 0897839236 или на Л.С.

                  Коментар


                  • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Здравейте и понеже форума е най-вече за 4х4 да Ви кажа как беше при мен за Jaguar x-type 2.5 AWD:
                    -табло с всичките въздуховоди (само централната духалка става от RHD), панели и пластмаси около километража, кора за пасажерска врата, рамена за чистачки, рейка от дизел(няма разтоварващ клапан при висока скорост) - всичко от мег......артс - 132лв.
                    -греда зад таблото, целия "тец"(от него се ползва само задната част с вентилатора и долната за връзка с задните седалки), инсталация зад таблото(почти излишно купена моята е с автоматик и навигация), кора под чистачките, пластмасата за поленовия филтър(ползвах си моята от RHD)- 110 лв. от човек...
                    -4 дена труд - мести се "ТЕЦ-а 5-7см в дясно", разменят се местата на поленовия филтър и механизма за чистачките, дупка за рейката, спирачките са като на учебен автомобил - така че се отървавате от превода, малко ТНТМ за връзката със сервото, преправя се и педала за газта (опира в кормилния прът), и другото е ел. инсталацията отне ми повече от ден, от полза е ако имате инсталация шоф. врата от LHD аз си преправих моята от RHD и това е...
                    Има още неща за доискусоряване -мокет, ръчката за отваряне капачката на резервоара, подлакътник(че сега ръчната е до пасаж. седалка, но като погледна и на алфата е там) и дръжка с ключалка(има само от дясно, но си отварям с дистанционното).
                    Най-важното го е написал Стоян-
                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Само НЕ мести мястото на волана!
                    Всичко това се върши след като си регистрирате возилото...

                    Коментар


                    • От: До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Впечатлението ти е заради Курвета, не заради десния волан, той си е опасен за каране (знам го от опит). Аз карам S500 с десен волан от 3 години в България (когато съм си там). По принцип рядко се озовавам някъде във колоната понеже обикновено я изпреварвам цялата без проблем, но ако все пак попадна в ситуация за която говориш просто оставям десетина - двайсе метра повече дистанция от предния автомобил или камион, което позволява ъгълът ми на видимост да стане същия като на кола с ляв волан, в този ред на мисли ми е необходимо да се покажа точно толкова (30-40 см),колкото и левия волан за да имам видимост напред, а за назад предполагам е ясно че няма значение къде стоиш за да видиш в огледалото, въпросните метри дистанция в повече компенсирам с мошността която ми предоставя въпросният автомобил и нямам никакви проблеми. Мисля че не е редно да квалифицирате всички водачи на десни волани в България като "ждролъовци с кравешки поглед" защото сте далеч от истината. Някои от тях може да са изчислили че няма смисъл да дават 40-50к лв. за кола която могат да карат срещу
                      7-8к £ при положение ,че уменията и възможностите им го позволяват Останете със здраве.

                      Коментар


                      • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        В ЮК се нагледах и на коли които никога не са виждали поддръжка, освен когато са принудени от повреда или не им откажат да ги пуснат на преглед и собственика няма на къде и изважда пари за сервиз, така че обобщаването е не много удачно за състоянието на колите по принцип. Само бързи няколко примера, Пежо баничарка става на 3 години и човека ще го връща на дилъра и ще взема ново и се засилва да смени маслото и филтрите преди да го върне, съответно ние задаваме въпрос защо преди връщане ще прави това и отговора е: Ами защото досега(64к мили) никога не е сменяно и може да ми начислят пари ако забележат. Онзи ден някакъв бус на 3-4 години идва за смяна на чорби и разни други дреболии и се установява че го е обслужвал на 20к мили и сега идва на към 60к за второ обслужване. И много други такива случаи има но няма смисъл да се описват всичките, защото не са меродавни за 100% от автомобилите, както и не е меродавно да се каже че всичките са поддържани чудесно щото видиш ли стандарта бил еди какъв си. Страшно много луксозни и скъпи коли се карат с някви подобия на гуми изтрити до неузнаваемост и се сменят само когато не се пусне возилото да мине преглед.
                        Subaru Legacy 2.5
                        Suzuki GS500 E

                        Коментар


                        • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Ако някой е обръщал хонда црв 2007 2,2 дизел моля за малко инфо + цени за части.Предварително да кажа че имам време за губене и ще я правя сам!
                          kia sportage 2000tdi 2001г.
                          reno scenic 1,9dci 2001г.

                          Коментар


                          • От: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Хондите не става да ги обърнеш... т.е. не става да ги обърнеш и да е ОК като цена и като качество. Откъм тенекета трябва да се смени целия щит на двигателя, който пък е между роговете и пасажерският отсек.. някъв кърпеняк може и да се получи, но не си заслужава.
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X