Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    И за труда...т.е за всичко..

    Коментар


    • #62
      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      перфектна е цената стига да свършат всичко качествено

      Коментар


      • #63
        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Здравейте,
        в момента сериозно обмислям варианта за кола от UK.
        И проучвам какво би ми струвало ако реша да обръщам волан.
        Прави впечатление че например Хонда - моделите които ги правят в Англия - Акорд
        например в двг отсек нещата са наобратно на тези за Европа.
        Например при мицубши (галант), мазда (626, 6) са си както за Европа.
        Това значи ли че няма да има нужда от преместване на ел. инсталацията
        и въобще окабеляването.
        Има ли коли при които да се мине само с рейка и табло?
        Нека който знае да сподели при кои марки и модели си заслужава тази смяна.

        Коментар


        • #64
          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Първоначално публикуван от CS Преглед на мнение
          Здравейте,
          в момента сериозно обмислям варианта за кола от UK.
          И проучвам какво би ми струвало ако реша да обръщам волан.
          Прави впечатление че например Хонда - моделите които ги правят в Англия - Акорд
          например в двг отсек нещата са наобратно на тези за Европа.
          Например при мицубши (галант), мазда (626, 6) са си както за Европа.
          Това значи ли че няма да има нужда от преместване на ел. инсталацията
          и въобще окабеляването.
          Има ли коли при които да се мине само с рейка и табло?
          Нека който знае да сподели при кои марки и модели си заслужава тази смяна.
          Здравей ,

          Добре си решил да си вземеш кола от УК .
          Само искам да ти поясня , че ако си решил да я караш на самоход от там , някъде по средата на Белгия ще разбереш , че този ти пост е бил излишен . Тествано е на върли противници на десния волан , с които съм ходил до УК , най-късно в Германия идва репликата (А,ми да ти кажа честно , не е толкова зле , аз му свикнах , не ми пречи-или нещо от сорта) .

          А по темата , карам десен волан от маса време и като се кача на "нормална" си удрям лявата ръка във вратата , особенно ако трябва бързо да превключа предавката .

          Имаше един пост за това как се изпреварва ТИР или два - ами то и с ляв волан не е много лесно особенно ако колата е куца . Колегата със супрата навярно изпреварва много по-успешно от 75% от колите с ляв волан поради простата причина , че изпреварва за доста по-кратко време .

          Като цяло , никой не е застрахован , било то с ляв или десен волан , при наличието на толкова джигити по шосетата , но до голяма степен безопасността по пътищата зависи от самите нас . На който му е неудобен десния волан и хвърля сол през лявото рамо и се зарича , че по криво нещо не е правил - да не се качва на кола с децен и да не кара , на който му е удобен и свиква - да има едно на ум винаги и да кара внимателно .

          Коментар


          • #65
            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            из някоя от темите се говореше за някакви лепенки за фаровете на колите с десен волан но нещо не мога да я открия. Някой знае ли как се водят на английски че да ги пробвам.

            П.С. Ако е карал някой с такива да сподели мнение

            Коментар


            • #66
              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Това за фаровете са пълни глупости те си са регулируеми трябва да човек да е много съкат че да не може да си ги регулира на една стена за 10 мин и си решавате проблема. А за изпреварването не е важно от коя стране ти е волана а дали има нещо в главата на този зад волана. Тъпанара ако щеш го на кавато и кола да го качиш и насред пустиня ще намери дърво в което да се удари.

              Коментар


              • #67
                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Първоначално публикуван от Ghost_rider Преглед на мнение
                Това за фаровете са пълни глупости те си са регулируеми трябва да човек да е много съкат че да не може да си ги регулира на една стена за 10 мин и си решавате проблема. А за изпреварването не е важно от коя стране ти е волана а дали има нещо в главата на този зад волана. Тъпанара ако щеш го на кавато и кола да го качиш и насред пустиня ще намери дърво в което да се удари.
                Абе я пак си помисли за фаровете!

                Коментар


                • #68
                  До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Първоначално публикуван от Ghost_rider Преглед на мнение
                  Това за фаровете са пълни глупости те си са регулируеми трябва да човек да е много съкат че да не може да си ги регулира на една стена за 10 мин и си решавате проблема. А за изпреварването не е важно от коя стране ти е волана а дали има нещо в главата на този зад волана. Тъпанара ако щеш го на кавато и кола да го качиш и насред пустиня ще намери дърво в което да се удари.
                  От мнението ти за фаровете мисля че не си карал много или направо въобще десен волан- да кажем че караш ляв... забелязвал ли си че фаровете ти имат едно скосение в следствие на което дясната част на пътя е осветена на по високо ниво. Така хем не светиш на насрещния хем имаш по добра видимост какво става на банкета- я пешеходец, колело каруца или други животни. Същото скосение има и при десния волан но както може би се досещаш е обърнато и така светиш на насрещния.
                  Мн добре знам как се регулират фаровете и мога да го направя за по малко от 10 мин обаче при тази ситуация само се влошават нещата (поне за мен) за да стигнеш до едно прилично ниво трябва толкова да ги снижиш че по добре като си на къси да си светиш със запалка

                  Та ако може запознатите да се обадят.

                  А за изпреварването аз поне гледам да карам спокойно- изпреварвам само след като съм се уверил че няма нишо доста напред. Не съм състезател и нямам кои знае каква мощ в излишък за екстремни изпреварвания
                  Айде леко и безаварийно

                  Коментар


                  • #69
                    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
                    От мнението ти за фаровете мисля че не си карал много или направо въобще десен волан- да кажем че караш ляв... забелязвал ли си че фаровете ти имат едно скосение в следствие на което дясната част на пътя е осветена на по високо ниво. Така хем не светиш на насрещния хем имаш по добра видимост какво става на банкета- я пешеходец, колело каруца или други животни. Същото скосение има и при десния волан но както може би се досещаш е обърнато и така светиш на насрещния.
                    Мн добре знам как се регулират фаровете и мога да го направя за по малко от 10 мин обаче при тази ситуация само се влошават нещата (поне за мен) за да стигнеш до едно прилично ниво трябва толкова да ги снижиш че по добре като си на къси да си светиш със запалка

                    Та ако може запознатите да се обадят.

                    А за изпреварването аз поне гледам да карам спокойно- изпреварвам само след като съм се уверил че няма нишо доста напред. Не съм състезател и нямам кои знае каква мощ в излишък за екстремни изпреварвания
                    Айде леко и безаварийно
                    +1
                    Абсолютно съгласен с въпроса за фаровете. Дори считам, че това е първото нещо което трябва да направиш, купувайки кола с дясна дирекция. Колегите в Русия отдавна карат такива коли и в техните форуми има доста нагледни материали по този проблем, доработки направо да си кажем. Проблема е и в цокъла, крушката, стъклото на фара...Освен ако не си купиш чисто нови "леви" фарове.
                    Горното е от лично наблюдение - карал съм с такива фарове и знам за какво говоря - никакво регулиране ,колкото и да се опитва човек да "натамани" нещата, все си е почти "огледално".
                    Mitsubishi L200 DobbleCab

                    KTM XC 450 RW 2009
                    KTM 350 SX 2011

                    Коментар


                    • #70
                      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
                      из някоя от темите се говореше за някакви лепенки за фаровете на колите с десен волан но нещо не мога да я открия. Някой знае ли как се водят на английски че да ги пробвам.

                      П.С. Ако е карал някой с такива да сподели мнение
                      Привет колеги,аз бях писал преди време за тези лепенки,лично съм карал с тях и съм нямал проблеми до сега,аз също съм с десен волан от преди 3 години,човек стига да иска и ще свикне.
                      Откакто карам десния волан станах много примерен водач и няма вече рискови изпреварвания,без майтап,прилагам един линк на саит който предлага въпросните лепенки(Headlamp Converters) и още хиляди авто аксесоари и джаджи.
                      Влизате в саита след това Travel &Touring и след това на 2ра страница са въпросните нещица
                      Headlamp Converters and GB Stickers
                      Includes GB sticker and 1 set of headlamp convertors
                      £8.49

                      Поздрави




                      http://www.halfords.com/webapp/wcs/s...0151_langId_-1
                      Kawasaki GTR 1400

                      Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                        Привет колеги,аз бях писал преди време за тези лепенки,лично съм карал с тях и съм нямал проблеми до сега,аз също съм с десен волан от преди 3 години,човек стига да иска и ще свикне.
                        Откакто карам десния волан станах много примерен водач и няма вече рискови изпреварвания,без майтап,прилагам един линк на саит който предлага въпросните лепенки(Headlamp Converters) и още хиляди авто аксесоари и джаджи.
                        Влизате в саита след това Travel &Touring и след това на 2ра страница са въпросните нещица
                        Headlamp Converters and GB Stickers
                        Includes GB sticker and 1 set of headlamp convertors
                        £8.49

                        Поздрави
                        Супер си. Като се завърна в България и аз ще си лепна. Без GB само

                        А за стила на каране- същия случай съм и аз.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          да де ''щот не е опасно'' даже е забранено да караш кола с десен волан без коригиращи лепенки на фаровете в Европа.това че типично по български сте карали без да проверите законите и ви е вързало не значи че е така както вие мислите.много държави (главно бивши соц.) вече забраниха вноса на коли със обратен волан. ама това след добиване на горчив опит от ПТП та....
                          а това да си смениш позицията на волана в стил ТНТМ е направо смехотворно и безотговорно.ама нали сме в БГ та 'секи е голям тарикат.я го сменете в германия и вземете ТЮВ.... и това че нямало проблем.... не ми се говори.смехотворно и безотговорно.направо е опасно какво пишат някои хора тук.заради такива мнения сигурно е такава печална статистиката по нашите пътища.
                          сори че съм остър ама направо не мога да повярвам...
                          за сведение живял съм дълго в Англия. и никога не бих си купил кола със десен волан за Европа.направо е страшно.
                          а най лошото е че невинни хора ще са срещу вас докато ''само поглеждате'' какво става срещу вас....
                          аз съм твърдо ЗА забрана на внос на коли със обратен волан. или регистрация след Технотест (без корупционна схема от там де).
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • #73
                            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Абе и на мен не ми е много ясно как така ще си караш с дясна дирекция и "ще се поизнесеш" пък така ще "надзърнеш леко" и ще изпревариш. Особенно ако си зад някой камион... А за тактики от типа "ще изчакам първия завой или първия хълм или дол"... Ама заради пустите пари, лъжат се хората, колкото и да е парадоксално въпреки над десет пъти по-големия стандарт на "осторвитяните" колите им са два ,че и повече пъти по-евтини от тези в България, пък и състоянието им е много добро. Въпреки това аз не бих се качил в такава кола да я карам пък и да се возя /лично мое мнение/

                            Коментар


                            • #74
                              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              От един месец,сьм собственик на Гранд Чероки.Джипьт е автоматик и е сьс десен волан.За едно нещо сте прави,цената е много по ниска от левият волан.Аз не сьм голям сьстезател и гона там кадето мога.Пьрвите 3-4 дена ми беше "терсене",докато свикна с габарита.Но сьс този автомат е лесно,вьртиш си волана и си гледаш пьтя.Не е толкова трудно,вьпрос е на време.Помислете има толкова други машини на които волана не им е от-лявата страна.
                              Jeep Grand Cherokee Limited 4.0L 1999г.
                              Тодор Събчев

                              Коментар


                              • #75
                                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Не съм фен на десния волан но пък и не ми пречи поне до сега в практиката ми на шофер а това че колите си имат различия е факт кои са положителни кои отрицателни факт но замислете се колко критични ситуации ви се случват секи ден и в колко от тях колите са с десен волан. Искам да кажа че не е важно къв е волана а как кара човека зад него. И да говорим за закони в някви си руски бивши републики е несириозно при положение че сме вече европеиска страна и никъде в европа не е забранено регистрирането на такова МПС с десен волан. Но мисленето на някои хора ме кара да си мисля че все още сме ориеналска държава а не европеиска. А и да направят закон нашите "мозъци" то тои ще е за да се напълнят гушите на някои хора от власта. А обръщането на волана се равнява на ремонт по колата което ще рече трябва ли като карам мерцедес да ходя непременно в балканстар щото ше ми падне двигателя например от "недобре" сменени тампони на самия двигател в сервиз Х да попитам? А подобренията по джиповете не са ли промяна в конструкцията на колата което в германия се прави в оторизирани сервизи за конкретния тунинг за това сравнения за ТЮФ и германия не мисля че са сериозни нищо че сме тръгнали на там има още доста да вървим докато ги стигнем а закона за забрана само ще ни върне при републиките.
                                ПС. Тва си е лично мнение не ангажирам никои със него. Все пак това е форум.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X