Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Първоначално публикуван от Драгох2 Преглед на мнение
    Но както написах в първият си пост на мен ми трябваха няколко дни за да свикна с тези особености.
    Като караш по тъмно колко време им трябва на движещите се в насрещното да свикнат с това, че фаровете ти са като за ляво движение?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Като караш по тъмно колко време им трябва на движещите се в насрещното да свикнат с това, че фаровете ти са като за ляво движение?
      Аааа, те това Чаво не е проблем, фаровете се рерулират а не мисля светят грубо и опасно в другата лента, инак всички десняци щяха да ги бият масово на континента

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Аааа, те това Чаво не е проблем, фаровете се рерулират а не мисля светят грубо и опасно в другата лента, инак всички десняци щяха да ги бият масово на континента
        Хайде сега да видим какво мислят английските другари по въпроса с карането на коли с ляв волан във Великобритания!

        From: Christine Mills
        LHD Headlights
        My car, a Renault Twingo, is LHD and previously registered in Spain. I have fitted AA approved masks to the headlamps to stop glare from the dipped beam, will they be acceptable for the MOT?

        Answer: Right hand dip headlights can be temporarily altered for use in the UK by fitting masks or converter kits which remove the beam kick up to the right,a long term solution is to replace your existing lights. Your local Renault dealer will be able to assist I’m sure.
        http://www.ukmot.com/next.asp?ID=25

        Това, че в България малко хора обръщат внимание на това къде им светят фаровете и им е през **** дали не заслепяват насрещните е съвсем друга история.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Като караш по тъмно колко време им трябва на движещите се в насрещното да свикнат с това, че фаровете ти са като за ляво движение?
          В интерес на истината за това не съм се замислял, но обещавам да взема мерки.
          ++359885252320
          Драго

          Honda CR-V 3 gen.

          Коментар


          • #50
            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Аз също съм собственик на автомобил с десен волан. Много лесно свикнах с управлението му, но наистина е малко кофти да се изпреварва, затова моля ако някой може да даде координати на фирми, или сервизи, които се занимават с обръщане на волани, да ги сподели. Прочетох, че също така имало някакви огледала които се монтирали на калника, ако някой може да каже откъде могат да се намерят ще му бъда много благодарен.

            Коментар


            • #51
              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Никой не се заслепява с фарове за десен волан,ако са ти настроени на правилната височина.От дълго време карам и никой не ми е присветнал нито веднъж.Обикновено шофьорите които карат ударени и автомобили и особено онези с ксеноните са много по голям проблем отколкото автомобили с десен волан.А какво мислят англичаните ги остави,живял съм с тях достатъчно дълго и съм видял още по големи абсурди от това.А ако някои иска да си настрои фаровете да светят към лявата лента вместо дяснaтa,в зависимост от фара може да го направи с ръчна настройка.
              TЛК 80-4.2ТД
              ТЛК 73-2.4ТД
              ...................

              Коментар


              • #52
                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Колеги фаровете са най малкия съществуващ проблем по колата с десен волан и той се коригира срещу сумата от 6 паунда,това са две лепенки които се лепкат на фаровете и забравяш за проблеми със нощното каране,продават се в почти всички авто магазини и магазинчета.
                Изпробвано е вече 2 пъти,кофтито е че като се прибера в Англия трябва да ги махам
                Kawasaki GTR 1400

                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                Коментар


                • #53
                  До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Първоначално публикуван от Stefan Yordanov Преглед на мнение
                  Аз също съм собственик на автомобил с десен волан. Много лесно свикнах с управлението му, но наистина е малко кофти да се изпреварва, затова моля ако някой може да даде координати на фирми, или сервизи, които се занимават с обръщане на волани, да ги сподели. Прочетох, че също така имало някакви огледала които се монтирали на калника, ако някой може да каже откъде могат да се намерят ще му бъда много благодарен.
                  Имам опит върху обръщене на волана, трудността при обръщането зависи много от модела и екстрите в автомобила, при наличие на части за десетина дни може да стане. Има много подробности за които трябва да помислиш предварително, като например отварянето на капака, страничните огледала, управлението на ел.стъклата, екстрите на седалките.....обърни се на vladi_el1975@abv.bg мога да ви помогна.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Скоро се надявам да има такъв специализиран сервиз за обръщане на волани.Както и много екзотични модели с ляв волан.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Благодаря много за инфото

                      Коментар


                      • #56
                        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Здравейте.
                        С извинение, че използвам темата, но отдавна чета форума и ви поздравявам за многото и изчерпателна информация.
                        Та сега по същество - интересува ме, някой занимавал ли се е с операция по обръщане на волана на Фрилендър?
                        Имам познати, който внасят от Англия автомобили и ми твърдят, че за момента няма по-изгодни оттам. Единствения проблем е ясен на всички - обратната дирекция. Та, те внасят само такива, при които преустройството става в разумни ценови граници. Вземат ги от някакви търгове, аукциони и т.н. и са супер изгодни. В момента имат няколко фрилендър-а и все повече ме изкушават. Значи те ми твърдят, че таблото на фрилендъра е двуделно или нещо подобно, разделено от средната конзола и реално не е нужно закупуването на ново табло. Единственото ново нещо, според тях, е кормилната рейка, която ако е нова била доста скъпа, около 2000лв, вариант бил и втора ръка (ако успее да се намери, естествено). Е, имало и някакво преаранжиране на вентилации, кабели...но уж не било сериозно.
                        Бих бил благодарен, ако някой има някакви впечатления да сподели. Дали се получава както трябва промяната (абстрахирайки се от това, че зависи и кой ти го прави...).
                        Има вероятно нещо съмнително, понеже ми казват, че ако не настоявам да направят те манипулацията, ще ми го дадат много изгодно...
                        Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, моля да сподели.
                        Поздрави !
                        п.с. Свалил съм си RAVE CD-то и като гледам там нищо двуделно не виждам в таблото, а доколкото имам технически познания, заиграването ще е голямо.....

                        Коментар


                        • #57
                          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          обръщали сме фреелендър таблото не се налага да се купи всички детайли пасват от двете страни, единствено 3 декоративни гумички се купуват отделно за да не се забелязва вообще че е обръщано отделно инсталацията се удължава защото не стига и се преработват въздуховодите и парното . кормилна рейка се намира втора ръка требички за АБС-а по-дълги и др.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Благодаря !
                            Значи не ме лъжат много...
                            А всичко за около 1000-1500лв нормално ли ти се струва?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              за частите ли

                              Коментар


                              • #60
                                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                някой може ли да посочи кои части сьвпадат и не е нужно да се набавят за смяната на волана за паджеро 2?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X