Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Да де, ама я кажи колко пот проляхте с брат ти по тая фронтера и колко остана от другата, дето ти беше донор.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Защо ги местите тия волани , немога да разбера какъв е проблема ?
      Видимост ли не стига, лоста ли го търсите в дясно ? Аз карам Vitara с десен волан, свикнах за 3-4 дни. Навярно човек трябва да покара малко за да види че, не е страшно.
      ++359885252320
      Драго

      Honda CR-V 3 gen.

      Коментар


      • #33
        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        От 5 години насам карам само коли с десен волан в Бг,направо съм забравил какво е да си с ляв.Ако намерите кола донор за тази операция ще ви излезе евтино,но иначе не си заслужава.Малко по нагоре,колегата Кайшин е обръщал волани,има сервиз в Пловдив,обърнете се към него!
        TЛК 80-4.2ТД
        ТЛК 73-2.4ТД
        ...................

        Коментар


        • #34
          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Първоначално публикуван от Драгох2 Преглед на мнение
          Защо ги местите тия волани , немога да разбера какъв е проблема ?
          Видимост ли не стига, лоста ли го търсите в дясно ? Аз карам Vitara с десен волан, свикнах за 3-4 дни. Навярно човек трябва да покара малко за да види че, не е страшно.
          Ей са шти кажа що, щото като изпреварвам колона от няколко автомобила и вече съм се засили хубавичко, изведнъж посредата изскача един такъв урод и едва успяваш да скочиш на спирачките за да не го направиш комби. И после му правиш знаци к`во прави, а той с най-невинния кравешки поглед ти дава знаци "Ааа, аз таковата, нищо не изпреварвам аз, просто исках да погледна.."....
          Неам думи, тоя да го извадиш от това недоразумение и да му драснеш клечката... Що изобщо ги регистрират тук не мога да разбера. Който е чужденец и си е дошъл с тая кола тук - получава номер на временно пребиваващ и готово. Другите аут. Да си ги карат в Австралия.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #35
            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Ей са шти кажа що, щото като изпреварвам колона от няколко автомобила и вече съм се засили хубавичко, изведнъж посредата изскача един такъв урод и едва успяваш да скочиш на спирачките за да не го направиш комби. И после му правиш знаци к`во прави, а той с най-невинния кравешки поглед ти дава знаци "Ааа, аз таковата, нищо не изпреварвам аз, просто исках да погледна.."....
            Неам думи, тоя да го извадиш от това недоразумение и да му драснеш клечката... Що изобщо ги регистрират тук не мога да разбера. Който е чужденец и си е дошъл с тая кола тук - получава номер на временно пребиваващ и готово. Другите аут. Да си ги карат в Австралия.
            Ами не мисля че си прав за тази ситуация,която описа.Ще ти обесня защо:Десния волан няма отношение към видимоста отзад,ако и двете ти огледала са настроени добре и ползваш предимно страничното ляво,просто няма как да не забележиш идваща кола отзад.Извинявам се ако не съм те разбрал и имаш предвид идващ срещу теб такъв водач.Но дори и да е така както казваш на мен ми се случва ситуацията която описваш почти всеки ден и то предимно от нахакани шофиори на скъпи возила последен модел и единственото което можеш да направиш е да набиеш спирачки....
            А такива коли се регистрират в БГ защото това са европейски закони а десните волани са измислени от Англичаните и имайки предвид силното им политическо влияние в европа и цял свят просто няма как да стане тази забрана.Мисля че ако си внимателен и разумен шофиор не би трябвало да имаш инциденти на пътя с десния волан.
            TЛК 80-4.2ТД
            ТЛК 73-2.4ТД
            ...................

            Коментар


            • #36
              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Нямам в предвид идващ насреща, въпреки че това е другия номер, имам в предвид някой ждрольо от средата на колоната, който решил да погледне може ли изобщо да изпревари вървящите пред него 2-3 камиона. Обаче за да го направи водач на автомобил с ляв волан му трябва да се подаде извън колоната 30-50 см, то за този с десен трябва да излезе целия...И накъде да гледа в този момент, назад дали идва някой като мен или напред, дали в този момент не се разминава с някой или колко е дълга колоната... Карах един месец Корвет с десен волан - твърдя че по-опасен автомобил от този с десен автомобил няма и да се твърди обратното е вредно и опасно.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #37
                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Не видях никъде по снимките или написано, че при една такава трансформация се сменят и фаровете и страничните огледала. На много от автомобилите се сменят и дръжките на вратите. Въобще е неприятна работа. Винаги излизат още поне толкова неща колкото си си намислил да сменяш.
                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                Коментар


                • #38
                  До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                  Не видях никъде по снимките или написано, че при една такава трансформация се сменят и фаровете и страничните огледала. На много от автомобилите се сменят и дръжките на вратите. Въобще е неприятна работа. Винаги излизат още поне толкова неща колкото си си намислил да сменяш.
                  разбирасе че си прав,фаровете са със обратно поле на светене ,огледалата също са със обратни призми, но никои не го прави
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #39
                    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    да попитам.как ще имаш видимост ако изпреварваш тир.или два тира.
                    колко трябва да се подадеш че да видиш има ли възможност за такова изпреварване.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      има много начини гледаш отдясно на тира, изчакваш завой за да видиш обстановката или не се залепваш за камиона а гледаш отдалеч където има видимост или ти трябва изнасяне 20-30 см има едни огледалца които се монтират на калника през които също се виждало , но аз не съм ги ползвал

                      Коментар


                      • #41
                        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                        има много начини гледаш отдясно на тира, изчакваш завой за да видиш обстановката или не се залепваш за камиона а гледаш отдалеч където има видимост или ти трябва изнасяне 20-30 см има едни огледалца които се монтират на калника през които също се виждало , но аз не съм ги ползвал
                        и струва ли си .тия гимнастика само за едно изпреварване.
                        е и колата явно е купена доста по ефтино.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Според мен, ако искаш да караш може да караш и с десен волан, но ако искаш да изпиташ удоволствие от управлението на автомобила, задължително валона трябва да се смени. Аз лично съм смених волана на джипа си за 10 дни работа при положение, че имах всички части.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            ами мойто каране винаги зависи от колата нагаждам се на всякаква, с супрата ми с десен волан взех центъра на Созопол-Пловдив средата на юли в неделя в 12 на обед най-големия трафик за 2 часа и 20 минути като е ограничена на 185 км/ч , иначе с лилавата ще е под час и половина , не казвам че е супер приятно, но се свиква и разумните шофьори нямат грижи

                            Коментар


                            • #44
                              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Аз имам съвсем малък опит с десните волани, но мисля, че имат едно много голямо предимство в града-при паркиране до тротоар направо отваряш и влизаш/излизаш, без да се озърташ дали някой бесен голфаджия няма да те отнесе заедно с вратата. Ако някога си купя джип с десен волан въобще няма да си правя труда да го обръщам.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                                Ей са шти кажа що, щото като изпреварвам колона от няколко автомобила и вече съм се засили хубавичко, изведнъж посредата изскача един такъв урод и едва успяваш да скочиш на спирачките за да не го направиш комби. И после му правиш знаци к`во прави, а той с най-невинния кравешки поглед ти дава знаци "Ааа, аз таковата, нищо не изпреварвам аз, просто исках да погледна.."....
                                Неам думи, тоя да го извадиш от това недоразумение и да му драснеш клечката... Що изобщо ги регистрират тук не мога да разбера. Който е чужденец и си е дошъл с тая кола тук - получава номер на временно пребиваващ и готово. Другите аут. Да си ги карат в Австралия.
                                Не съм съгласен. Нормалният шофьор ще погледне във лявото външно огледало и ще ги види онези състезатели които изпреварват по няколко коли едновременно /и са по-голяма опасност за движението/. Колкото до идващите насреща, малко по-нагоре добре е обяснено.

                                Горната ситуация е възможно най-неприятната, в градски условия където навярно 90% от участниците са с по ниски автомобили от ДЖИПКИТЕ на хората в този форум, това не може да се случи. Натъртвам на джипки защото при леките коли е по-тегаво.
                                От личен опит мога да кажа къде наистина има проблеми.
                                1. Отначало по навик водиш колата твърде в ляво на платното и при разминаване притесняваш хората.
                                2. Навиците които имаш при паркиране на заден ход вече не вършат работа.
                                Но както написах в първият си пост на мен ми трябваха няколко дни за да свикна с тези особености.

                                Извод: десният волан не е от значение, на някои хора и два волана в ляво да им сложиш пак са опасни за себе си и другите
                                ++359885252320
                                Драго

                                Honda CR-V 3 gen.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X