Страница 1 от 16 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 308

Тема: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Място
    София
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

На който му е проблем го обръща.
    А състоянието и екстрите(защото за това става дума),а тунинга?
    Качеството е КОРЕННО различно,Гарантирам.
    Лично аз реши да си купя сега автомобил от Германия и само като погледнах дребни нещица като тапицерия,екстри...няма общо със същия модел от Япония.

ПС.другото е че има и врътчици...

Публикации
    1,537
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране Re: Да ви представя новата ми джипка... :)

Обръщанката на волана в Турция е 1000-2000 лв. /в зависимост от модела/ с ВСИЧКО - части+труд.

Място
    София
    Публикации
    2,657
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на poli Преглед на публикациите
    На който му е проблем го обръща.
    А състоянието и екстрите(защото за това става дума),а тунинга?
    Не ме разбирай неправилно! Аз виждам,че колите са подготвени .Но,действително десният волан си е проблем.Така мисля.
    B+

Публикации
    1,537
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на vokel Преглед на публикациите
    Не ме разбирай неправилно! Аз виждам,че колите са подготвени .Но,действително десният волан си е проблем.Така мисля.
    Обръщанката на волана в Турция е 1000-2000 лв. /в зависимост от модела/ с ВСИЧКО - части+труд.

Yaro е офлайн Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    5,707
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на disem Преглед на публикациите
    Севдо,

Прощавай, ама това с обръщането на волана в турцуя за 1000-2000лв. си е малко как да кажа... За колко време ще го направят, как ще го направят и после какво - за най-малкия проблем ... до турция?..

ТЛК-то за Япония е с по-различна (по-богата) комплектация, но чак пък коренна разлика?... Моята не е европейска, а щатска, за където качеството едва ли е на порядъци по-ниско (в случай, че твърдите, че за Европа е такова, в което дълбоко се съмнявам).

Не приемайте думите ми за заяждане, но ако е толкова на далавера, направете една такава кола (с обръщане на дирекцията в Турция) и я продайте тук...

Място
    София
    Публикации
    9,234
    Точки (при гласуване)
    60

Няма такъв филм за такива пари. Най-тънката цена за обръщане на волана на такава Тойота започва от 5 хиляди евро и въобще не съм сигурен че ще стане...

Място
    София
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    9

Тук има два Landcruiser Prado 2002г.,зелен металик с обърнати волани в Турция,човека каза че му излезнало около 7000лв.за двете с новичасти(той държи сервиз за камиони там).
    А тук има обърнат волан на едно Pajero(и не какво да е),и един Nissan(лек автомобил).
    В Румъния има обърнати волани на 4 Паджера(и не какви да са),то и няма разлика,а и при тях си заслужава много,защото цената при продажба направо се удвоява.
    Аз смятам че Българските Майстори не са за подценяване.

Място
    София
    Публикации
    951
    Точки (при гласуване)
    9

Това което може реално да стане , и мисля да го направя е да обърна една тойота 70 . Колата е автоматик . Мисля , че ще се справя в дом. условия но само при наличието на още една за донор (вече гледам ги има по обявите за части втора употреба) . Кормилна кутия , табло , труд- около 2000лв. Като стане ще пиша , за сега е само проект

Публикации
    1,537
    Точки (при гласуване)
    13

Ами понеже аз съм вече с единия крак вътре, ще ви държа в течение за процедурата с обръщането.

Място
    София
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    9

Късмет.

Публикации
    1,537
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на poli Преглед на публикациите
    Късмет.
    Хич не ми викай "късмет"! Ти ме овътри

Място
    София
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    9

Хич не ми викай "късмет"! Ти ме овътри
    Покарай така и ще видиш че няма да има смисъл от този вид заигравка.

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

понеже май само аз от тук пишещите имам опит с японски коли да си кажа думата

мойто паджеро дойде от япония на 10 г и 60000 км всички като го видяха ме питаха дали не е ново, митничатите не повярваха че наистина е 1997 и създадоха сумати проблеми защото мислеха че правим някакви далавери /това падверо се произвежда само през 1997 - 1998/

с обръщането на волана се зае не кой да е а сервиза на владо илиев, които имат богат опит в тази работа. частите за обръщането струваха около 1300 лв, някои от тях бяха втора употреба, други нови. цената за труда няма да я коментирам защото тя е заедно с подготовката за състезания.

при нормални условия целия този процес отнема около 10 дни, без да се бърза и резултата е фантастичен, няма кърпени работи, колата си става съвсем нормална.

няма никакви проблеми с понататъчната поддръжка защото частите са еднакви с познатите ни комплектации.

в карайна сметка колата ми злезе толкова малко пари че с обръжането на волана, подготовката за състезания и всички там салтанати, цената беше чувствително под офертите за бегачки втора употреба от италия, с много по - нисък клас на подготовка.

за хората които не са запознати с това за каква кола говоря, става дума за паджеро еволюшън с ръчни скорости, автомобил произведен в около 1500 бройки, като хомологационна серия за състезанията от световния крос кънтри шампионат. вероятно обръщането на волана на стандартна кола е много по - лесна работа.

венци, който ти е дал такава цена за обръщане на волан е алчен, не ходи там
    drive alive

Място
    София
    Публикации
    9,234
    Точки (при гласуване)
    60

Сава пак се изказваш неподготвен. Твоето Паджеро е съвсем друг филм и отвътре и отвън е толкова далече от тази Тойота за която говорим че въобще не може да ги слагаш в едно изречение. Първо части втора употреба за Тойота 80 не съществуват, освен ако не си решил да си продаваш твоите автомобили за такива... тук разликата с Паджеро за които има всичко втора ръка и то за без пари е очевидна... Второ с 1300лв за тази Тойота 80 можеш да си купиш само някои дреболии. Въобще не стигам до нова електроинсталация, табло и прочие... И ако сега някой седне да ме убеждава че ще наставя старата електроинсталация и ще стане добре добре въобще да не си губи времето... Ако пък някой ще ме убеди че ще успее да смени инсталация на автомобила дори и за сумата от 1300лв спомената по-горе и ще го направи добре веднага получава безсрочен трудов договор при мен... Когато говорим за бегачка в която има две тенекета на кръст и три жици и въобще не е важно как изглежда е едно, ако говорим за луксозен автомобил е съвсем друго... На последната Тойота която правихме само тапицерията и излезе 10 000лв... Тъй че сумата която споменах от 5000 евро е силно оптимистична ако въобще има някой в България който би могъл да направи подобно нещо... Аз лично се съмнявам...

Между другото който успее да направи такова обръщане за тези пари да вземе да напише тук... И без примери с бегачки които отвътре приличат на картинг

Както и по-горе poli е написал, варианта е ако ви харесват колите да си ги карате така както са... Иначе се вкарвате в голямо приключение...

Публикации
    210
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

ако наистина е такава далавера (разлика в цените) как никой японец/китаец/турчин не е измислил да продава кит-ове за обръщане. бингото ще е тотално ако се систематизира. а и крайната цена ще е наполовина.
    "..there is no substitute for cubic inches.."

Място
    София
    Публикации
    9,234
    Точки (при гласуване)
    60

Само пластмасата на таблото за Тойота 80 струва 750лв... Актуална информация! Нова кормилна кутия е ~2500лв... Разните щанги ~2000лв. Отделно се оказа че за промяна на ляво дясно се изисква тотално пре-аранжиране на пространството при двигателя. Мести се акумулатора, сервото и разни елементи от ел. системата. Която от своя страна е съвсем различна... Освен това лявата и дясната врата също трябва да им се сменят корите + естествено ел. системата към тях... В интерес на истината според официалното мнение на Тойота няма начин да се промени лев десен волан... Според мен има, но цифрата която по-горе споменах е много оптимистично изказване от моя страна... Проверих и за "евтиното" обръщане как става... Много просто... Сменят мястото на волана и слагат допълнителни педали като на кола за обучение... (махат основните) т.е. лостова система... Майтап...

Изводът според мен е: Ако си харесвате колата си я карайте както си е и не и причинявайте това!

Място
    София
    Публикации
    951
    Точки (при гласуване)
    9

Аз продължавам да си мисля ,че ТЛК 70 е разумен компромис и може да се обърне за около 2000лв. Причината е , че си търся четриврата...а те са предимно с десни волани. Те отвътре са си като картинг...както споменаваш по горе

Място
    София
    Публикации
    9,234
    Точки (при гласуване)
    60

"Обръщането" на 70-ка ще е в пъти по-лесно и евтино. Дискусията по-горе беше за 80-ка за която съм и писал. Различните модели са с принципни отлики и като трудност и като лесно намиране на части и елементи втора употреба което в случая е силно определящ фактор. Специално за 70-ка е много по-лесно да намерите почти всичко на втора ръка...

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    9

във момента обръщам воцхол фронтера със всичките му там работи,смяна на секторна кутия,хебел,кормилни щанги,серво,жила гас преден капак километрж,киче леген,инсталация кош,рамена и лостова система на чистачки,,от вътре,,,педали,ел инсталация,парно със всички въздухо води,табло,всички ключове около волана,ел инсталация във врати ,режат се нови дупки защото воцхол нямат заготовки,местят се захвати,а старите дупки се затварят със ламарина,за първи път ми е но колата стана много добре ,стигнах до заключението че без цяла предница е почти невъзможно,отне ми около 10 дни зада стане както трябва,на клиента му казах 500 лв.но съжалявам ,друк път под1000 няма да го направя,ще пусна снимки
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,381
    Точки (при гласуване)
    17

леле.... маняк, ама ти имаш всички части та ти е лесно...
    no signature no problems

Страница 1 от 16 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. участие в шампионата-колко струва
    От mitkov във форум Избор на мотор
    Отговори: 62
    Последно мнение: 19-03-07, 23:32
  2. Колко може да струва ремонта
    От Тедо /LJ73/ във форум Корозия, обработка, боядисване, защита и купета
    Отговори: 24
    Последно мнение: 30-01-07, 10:06
  3. Колко струва Нисан Патрул 1986 г.
    От Макавеев във форум Архив
    Отговори: 11
    Последно мнение: 17-01-07, 20:50
  4. Колко ви струва поддръжката на джипа ?
    От v0id във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 27
    Последно мнение: 26-08-06, 05:31
  5. Отговори: 6
    Последно мнение: 09-05-06, 23:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •