Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Газ 69 / систематизирано /

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на Газ 69 / систематизирано /

    Предполагам, че ще има много заинтересовани по темата. Вярно е, че из форума има страшно много написано и мисля, че ще е добре ако го съберем на едно място представяйки възможни варянти и техните плюсове и минуси. Лятото смятам да подложа моя газн69 на такъв тунинг и последните няколко месеца изчетох форума и събрах доста информация по въпроса и мисля че ще е полезно за много хора да бъде систематизирана.
    По късно ще пиша какво съм научил за поставянето на телескопични амортисьори и ще се очаквам включвания.

    П.П. Ако намерите темата за излишна или безсмислена, моля да бъде изтрита. С тази тема имам за цел да избегнем питането на едни и същи въпроси многократно, защото на много хора не им се търси из темите.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

  • #2
    От: Тунинг на Газ 69 / систематизирано /

    Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
    Предполагам, че ще има много заинтересовани по темата. Вярно е, че из форума има страшно много написано и мисля, че ще е добре ако го съберем на едно място представяйки възможни варянти и техните плюсове и минуси. Лятото смятам да подложа моя газн69 на такъв тунинг и последните няколко месеца изчетох форума и събрах доста информация по въпроса и мисля че ще е полезно за много хора да бъде систематизирана.
    По късно ще пиша какво съм научил за поставянето на телескопични амортисьори и ще се очаквам включвания.

    П.П. Ако намерите темата за излишна или безсмислена, моля да бъде изтрита. С тази тема имам за цел да избегнем питането на едни и същи въпроси многократно, защото на много хора не им се търси из темите.
    Подкрепям на 100%. Смятам, че ще е полезно за много хора.

    Коментар


    • #3
      От: Тунинг на Газ 69 / систематизирано /

      1. Телескопични амортисьори


      Оригналните маслени амортисьори или тъй наречените жабки, стоят само за красота на повечето от Газките ни. С годините или са изпуснали или са свършили, скърцат и не подлежат на надежден ремонт. Ходих при няколко човека, които се занимават с амортисьори в Пловдив и всички ми казаха, че ефекта ще е временен. Цената на нови (~45лв/бр) е доста близка до тази на по-модерните маслени или газови телескопични амортисьори, които са доста по-добър заместител. От прочетеното във форума разбрах, че възможните варянти са доста : мерцедесови, газела, уаз, зил 157 и газ 53. Като тези от Газ 53 са най-издръжливи (тези от зил 157 мисля,че също са здрави и имат 5см повече ход). За поставянето на телескопични амове от Газ 53 е неогходим и лек (3-4см) лифт на купето, който се постига с поставянето на матални пластини между моста и ресора. Горното захващане на предните амортисьори става посредством специални конзоли, които се захващат за шасито посредством заваряване или болтова връзка. От Жоро Василев знам, че по добрият варянт е да се заварят конзолите за шасито, тъй като ако се захванат с болтове за стойките на жабките, които са занитени за шасито се късат след време.

      Горно захващане на предни амортисьори:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep 544.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5304572 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пълна промяна 001.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5304573 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:preden most gore.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5304574 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021220091220.jpg
Прегледи:3
Размер:148.8 КБ
ID:5304584 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17042010112.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5304585

      Според мен в зависимост от експлоатацията може да се избере между заваряване и болтова връзка, а може и комбинация от двете.


      Най-подходяш и надежден е заменянето на лапите с такива от уаз 452, които имат палец за захващане на амортисьора. Друг варянт е преработката на наличните лапи или поставяне на допълнителни захвати.

      Долното захващане:


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep 722.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5304575 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04468.JPG
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5304576 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG0406.JPG
Прегледи:3
Размер:27.2 КБ
ID:5304577 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021220091224.jpg
Прегледи:3
Размер:181.5 КБ
ID:5304578 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34.JPG
Прегледи:1
Размер:287.5 КБ
ID:5304586


      Горното захващане на задните амортисьори може да се осъществи по няколко начина: успоредно или напречно. АКо се използват на наличните жабкови стойки е желателно да се подсилят с профил.

      Горното захващане на задните амортисьори
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020985779-big.jpg
Прегледи:1
Размер:202.1 КБ
ID:5304579 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02616.JPG
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5304580 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1337001.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5304581 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Амортизаторы(Вид спереди).jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5304582 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пълна промяна 002.jpg
Прегледи:2
Размер:291.4 КБ
ID:5304583 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:642.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5304587

      Вероятно ще питате под какъв ъгъл трябва да се постарят амортисьорите. По принцип от прочетеното разбирам, че амортисьорът работи най-ефикасно когато е в максимално верикално положение.

      П.П. Написаното от мен е прочетеното във форума и други източници, възможно е да има грешни трърдения. Ако някой има забележки моля да ги изложи в приемлив и обоснован отговор подкрепен със снимков материал (ако е възможен), а не гола критика. Идеята е да се подучим от нашите и чуждите грешки. Ако някой колега има желание нека да публикува своето виждане за различни тунинги, които може да са обект на интерес.


      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #4
        От: Тунинг на Газ 69 / систематизирано /

        Случайно попаднах на едно интересно решение в подфорума Уаз на колегата edobg.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:amort.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5306123
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:amort2.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5306124
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #5
          От: Тунинг на Газ 69 / систематизирано /

          По повод молбата на колегата да пиша за карданната лебедка, ще кажа , че моята е от ЗИЛ 157 - Джуган, същата тежи 106 кг без въжето, което си е доста, но поради леката ми задница мисля , че при мен се получи.
          До сега счупих два редуктора с който експериментирах, така, че колеги, ако не искате да берете ядове, като мен си вземете нещо готово, както, аз вече направих, не си заслужават нервите, разходите и преправянията да я направиш и с първото пробване да гръмне ( буквално ).
          Моят съвет е да си вземете готова лебедка, била тя от ГАЗ 66, ЗИЛ 131, ЗИЛ 157, ГАЗ 63, ПРАГА, БТР или БРДМ .
          Тази лебедка с въже 100 метра се оказа много полезна при първите и тестове на състезанието в НОВИ ИСКЪР, видя се, че много от електрическите лебедки се счупиха, на други им свършиха акумулаторите след продължителното ползване на ел. лебедката, а механичната просто си работеше в такт с мотора и даже помагахме на закъсалите колеги.
          И както каза един от фотографите ние изпреварвахме на лебедка.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Тунинг на Газ 69 / систематизирано /

            Ако мога да бъда полезен с това.Водо и ударо устойчиви.Лично много ми харесаха.

            http://www.teohydrauli.fi/PublishedS...itemcode=15621

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X