Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматичен пожарогасител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматичен пожарогасител

    Колеги, интересува ме откъде може да се закупи или как/къде може да се направи (монтира) система за автоматично пожарогасене.
    Александър

  • #2
    От: Автоматичен пожарогасител

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Колеги, интересува ме откъде може да се закупи или как/къде може да се направи (монтира) система за автоматично пожарогасене.
    Какво ще се гаси?

    Коментар


    • #3
      От: Автоматичен пожарогасител

      http://www.fireboy-xintex.com/FireboyVideo.mov
      http://www.fireboy-xintex.com/fire_extinguishing.html
      Е това ползваме по лодките. При нас е затворено машинно помещение. Преди да започне да пръска се затваря притока на кислород. Това не знам как ще работи под капака на кола /ако говорим за кола де/
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: Автоматичен пожарогасител

        http://www.autoreview.ru/new_site/year2001/n07/fire/fire.htm

        Е
        й за нещо такова иде реч. Има разбира се и варианти на Sparco - http://www.autosporttuning.ru/index.php?id=170, но там цените са... Просто ми се въртят едни неща в главата, но няма да казвам какви, защото ще стане дискусия за нещо съвсем различно. Иска ми се системата да може да гаси евентуални пожари в двигателният отсек и евентуално арматурното табло и задната част на колата. Доста е сложно и ми е интересно дали някой си е монтирал такава (подозирам, че част от колегите които са състезатели знаят за какво става дума).
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Автоматичен пожарогасител

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Колеги, интересува ме откъде може да се закупи или как/къде може да се направи (монтира) система за автоматично пожарогасене.
          Ела да си клюкаме какво искаш да гасиш. Пожароопасността (съответно пожарогасенето) се дели на много класове в зависимост от изискванията към охранявания обект (бил той движим или недвижим)......решенията после.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Автоматичен пожарогасител

            Виждал съм на живо такава система,но се задейства ръчно с тръбопроводи,до предния кош и резервоара.Лошото е че в нивата,трудно ще събереш два 5-килограмови пожарогасителя.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Автоматичен пожарогасител

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              ... Доста е сложно и ми е интересно дали някой си е монтирал такава (подозирам, че част от колегите които са състезатели знаят за какво става дума).
              Чак пък сложно ... Като имаш всичко необходимо не представлява особена трудност. По-трудно може да е да намериш всичко, което ти трябва, ако не искаш да купуваш готов комплект (може да се намери за под 600 лв).
              Трябват ти:
              - пожарогасител с по-голям обем (нашите са по 4.2 л), който да може да се задейства с жило.
              - Скоби за надежден монтаж към пода
              - жило за задействане с достатъчна дължина
              - алуминиева тръбичка 6х8 мм с достатъчна дължина
              - дюзи и съединения
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ico_duese.jpg
Прегледи:1
Размер:1.8 КБ
ID:5304564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ico_l_verbinder.jpg
Прегледи:1
Размер:3.0 КБ
ID:5304565 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ico_t_verbinder.jpg
Прегледи:1
Размер:2.7 КБ
ID:5304563

              Това е за варианта с механично задействане.


              Ама, ако ме питаш мене, не ти трябва много такава противопожарна система на кола, която не е за състезания. Идеята на тази система е по-скоро да даде време на екипажа да напусне колата, отколкото непременно да изгаси пожара.


              Минусът на противопожарната система е (ако тя ти е единственото средство), че дори при един малък пожар в коша на мотора, ще "гасиш" и под таблото, без да има нужда.

              По-добре си имай под ръка 1-2 хубави пожарогасителя по 2 кг. То поне един пак е хубаво да си имаш, дори и да сложиш противопожарна система.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Автоматичен пожарогасител

                Дано не греша, но си мисля, че два по 2 кг ще стигнат за задната част и за двг., а 1 кг за таблото . Задействането е относително лесна работа - датчици разни и схеми за свързването им. И разбира се копчета някъде на удобно място за ръчно задействане и изключване на системата. Проблема на такава система ще бъде разбира се надежността - кабелите трябва да са добре защитени и разбира се да не се задейства от само себе си... Трябва да седна да прочета малко повече в този руския сайт и после ще видим. Засега само проучвам, на етап намерение...
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Автоматичен пожарогасител

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Дано не греша, но си мисля, че два по 2 кг ще стигнат за задната част и за двг., а 1 кг за таблото . Задействането е относително лесна работа - датчици разни и схеми за свързването им. И разбира се копчета някъде на удобно място за ръчно задействане и изключване на системата. ...
                  3 пожарогасителя, отделни зони ... То хубаво, ама в колата ще ти остане ли място за пътници и багаж? А колкото по-сложна е системата, толкова повече мегдан нещо да не сработи (или да сработи, когато не трябва).
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматичен пожарогасител

                    На този етап в колата в повечето случаи има повече място отколкото трябва и е пълно с боклуци... Мястото между задната и предните седалки съм му замислил една лебедка така или иначе в даден момент. В момента събирам информация, а какво ще направя си е друг въпрос. За сработването на системите - в момента ми се въртят в главата разни неща като например няколко нива на работа - ръчно, с шок сензор задействащ датчиците за дим (полуавтоматично един вид) и напълно автоматично.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматичен пожарогасител

                      Ако не е за състезателни цели си направи сам системата.Трябват ти две жила.Вътрешно и външно.
                      Руснаците пак са направили нещо дето да прилича на пресовка артилерийски гръм.
                      Спаркото не е лошо но едно пълнене на системата струва 1000 лв. И се пълни в Италия..
                      Тази дето е 92520 рубли е с пиро патрон и автономно захранване.Има и предпазител от лоши пръстчета както и проверка за състоянието на системата.
                      Скъпа е но е уникална.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автоматичен пожарогасител

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        ... с шок сензор задействащ датчиците за дим (полуавтоматично един вид) ...
                        Шок сензор? Тази кола караш ли я в гората?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автоматичен пожарогасител

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          На този етап в колата в повечето случаи има повече място отколкото трябва и е пълно с боклуци... Мястото между задната и предните седалки съм му замислил една лебедка така или иначе в даден момент. В момента събирам информация, а какво ще направя си е друг въпрос. За сработването на системите - в момента ми се въртят в главата разни неща като например няколко нива на работа - ръчно, с шок сензор задействащ датчиците за дим (полуавтоматично един вид) и напълно автоматично.
                          Може и да праща сигнал до най близката пожарна.И GPS кординатите на колата..

                          Не се занимаваи с глупости,може да има пушек и без нещо да гори.
                          Или искаш да ходиш вечно с бял прах по вратът.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автоматичен пожарогасител

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Шок сензор? Тази кола караш ли я в гората?
                            Хихи и аз това си помислих - при всяко друсване ще се задейства. Не бе, мисля си разни неща. Шок сензора задейства сензорите за пожар - идеята е при сериозен удар да се задействат сензорите за пожар и ако такъв възникне, да се задейства системата. Иначе общо взето най-лесният вариант е да си направя сам нещо което колегата по-горе спомена - изцяло с ръчно задействане. За състезания няма да ми трябва, за ежедневно ползване да - най-вече ако реша да сменя агрегатното състояние и вида на горивото, а защо не и за допълнителна сигурност. Като за начало ще посетя няколко специализирани магазина за средства за пожарозащита (сещам се за един, но съм отворен за идеи).

                            П.П. Кой вид пожарогасители са най-щадящи от гледна точка на измиване след употреба?
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автоматичен пожарогасител

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              ...

                              П.П. Кой вид пожарогасители са най-щадящи от гледна точка на измиване след употреба?
                              Тези на моя link. Не оставят нищо след себе си. Старото име на съставката беше Халон. Новите са на линка. Действат на всичко що гори- дърво, горива, пластмаси, електрики... Задейства се като се нагрее ампулата до 80 градуса. Или с жило на таблото. Тия с белия прах са ужас, залепва и измиването е... Наприскаш ли по електронни уреди, май уредите се хвърлят след това. Виж видеото от линка.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X