Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - хладилна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направи си сам - хладилна кутия

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    А колко е горе-долу разхода на газ и колко са големи такива хладилници?
    Ей тука го има: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...88#post1572788

    Разхода е между 6 и 10 гр. на час. Има три степени на горене. С една туристическа бутилка 2кг. изкара близо 2 седмици. Това при околни температури 30 - 12 градуса. Там където основно го ползвам диапазона е малко по-особен. 1500м. над морето е и сутрин и нощем е студено. И понеже няма терморегулатор , когато работи на газ, вътрешната температура варира. Но и при над 30, вътре е под 5 градуса. Понякога сутрин е и отрицателна -1- 1.5. Сложил съм му ел. термометър и го наблюдавам често, та да му прихвана мурафетите.
    Габаритите са 50/50/42

    Коментар


    • #17
      От: Направи си сам - хладилна кутия

      Специално за събора си направих кутия от 5 см фибран.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0362 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5304554

      С две бутилки от 2 литра замразени във фризера държи бирата и месата студени 3 дни. На третия ден вечерта имаше още малко лед в бутилките, и бирата си беше студена. После пак замразихме вода във фризера на едно барче, и още малко във фризера на Вальо Вълков(кетъринга на събора), и така изкарахме 6 дни. И винаги се радвах на студена бира, а и доставях "хладилни услуги" на някои колеги.

      Е, бирата си я вземахме студена де, не се налагаше да я изстудяваме в сандъка. При това положение май нямаше да изкараме и два дни с тези замразени бутилки.
      Последно редактирано от Кольо; 21-09-11, 19:52. Причина: Първия път нещо се сбъгяса, и не можах да кача снимката.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Направи си сам - хладилна кутия

        [QUOTE=demo_1;1626712]Имам такива даже 2 броя , същата работа върши и 2 замразени бутилки вода [/QUOTE
        Не съм казал че не вършат работа шишетата просто тези охладители заемат по-малко място в кутията.Аз ползвам 4 .
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #19
          От: Направи си сам - хладилна кутия

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Само бира ли.....за водка не става ли?М-у другото продават се охладители които заемат малко място и са много ефективни.Това са едни съдове с размер около 20/10/2см, пълни с някаква течност държат се във фризера.Мисля че беше към 2,5лв единия.
          Излишно заемат място. Замразените шишета стават и са пиене и за лед във джина/уискито/.
          Замразените пържоли и други замразени вкусотии, също помагат.

          Коментар


          • #20
            От: Направи си сам - хладилна кутия

            Хладилната кутия върши работа за един ден. Доказа се на гроздобера. Е имаше и пазач на ключа; само дето след втората бира загуби интерес към ключа и кутията.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1741.jpg
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5311606Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1745.jpg
Прегледи:1
Размер:243.8 КБ
ID:5311607
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X