Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

    Здравейте на всички.
    От око два месеца вече съм собственик на Самурай. Това време ми беше достатъчно да имам бегра представа от Самурайчето. Четох доста във форума и зная горе долу какво искам:
    1. Ресьоритеса ми са в доста трагично състояние и трябва или да ги шпринговам /+добавяне на допълнителен лист/ или да ги сменя с нови /може и втора употреба от др. автомобили/.
    2. По добре ли ще е да сложа ресьори за офролд, и трябва ли в такъв случай да сменям и амортисьорите.
    3 Бих желал да го кача на по високи гуми, но да не са много широки - да сменям ли джантите с по големи /16/ или да го оставя на 15ки а да сложа по високи гуми
    Мола да споделите вашето мнениеу и опит.

  • #2
    От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

    Допитвах се доста за ресьорите на самурайката и накрая реших да му подложа по един допълнителен основел лист отзад, като в същото време и шпринговах старите листове, доста се дигна задницата но за сега може да се сравнява със твърдото окачване. Друса много.
    Предстои да оправя и предните ресьори, защото и те съ се обърнали на обратно.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

      Всяка подмяна на листове и ресьори с неоригинални, води до промяна твърдостта на возенето в отрицателна посока. По добре повдигни малко с люлки и сложи 215 R 15.
      С една дума търси вариант без да сменяш оригиналните ресьори.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

        Не си прав,познавам човек който монтира ресьори и возията се подобри към по-добро и увеличи хода на окачването. Гумите му са 225/75 R 15

        Коментар


        • #5
          От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

          Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
          Всяка подмяна на листове и ресьори с неоригинални, води до промяна твърдостта на возенето в отрицателна посока. По добре повдигни малко с люлки и сложи 215 R 15.
          С една дума търси вариант без да сменяш оригиналните ресьори.

          Правилно бре.... Нека човека си кара с ресьори на трийсет години - няма нищо по-добро от заводското...... И амортисьори не трябва да пипа.... И антифриза - стига да сме сигурни че е японски.... Същото се отнася и за спирачната течност, и за маслата.... Че с тез ментета на пазаря......

          Това с люлките е добра идея, ама каква файда когато ресьорите са обърнати на обратно от умора? Какво трябва да направи според теб?
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            Правилно бре.... Нека човека си кара с ресьори на трийсет години - няма нищо по-добро от заводското...... И амортисьори не трябва да пипа.... И антифриза - стига да сме сигурни че е японски.... Същото се отнася и за спирачната течност, и за маслата.... Че с тез ментета на пазаря......

            Това с люлките е добра идея, ама каква файда когато ресьорите са обърнати на обратно от умора? Какво трябва да направи според теб?
            Може би да си купи само оригинални ресьори за Самурай?????
            Но ако смятате, че двама -трима, от нас ровещи в отпадъците и събиращи листове от каквато и да е руска, източно германска и т.н. машина, ще направят по- добър ресьор от екип японци и то с много по обширни познания и възможности- евала !
            Аз купих предни от колега "много добри", основен лист от Самик и допълнителни от Трабант и съм крайно разочарован, така друса че изпускам волана на моменти.
            Така че прецени си сам, но мисля по добре оригинални.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

              Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
              Може би да си купи само оригинални ресьори за Самурай?????
              Но ако смятате, че двама -трима, от нас ровещи в отпадъците и събиращи листове от каквато и да е руска, източно германска и т.н. машина, ще направят по- добър ресьор от екип японци и то с много по обширни познания и възможности- евала !
              Аз купих предни от колега "много добри", основен лист от Самик и допълнителни от Трабант и съм крайно разочарован, така друса че изпускам волана на моменти.
              Така че прецени си сам, но мисля по добре оригинални.
              Защо не си върна твоите ресьори щом тези ти друсат ? Ако ме обвиняваш в нещо ...кажи ?

              П.п. Преправял ли си нещо по окачването ,амортисьорите какви са ,размер на гумите ...?
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

                Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                Може би да си купи само оригинални ресьори за Самурай?????
                Но ако смятате, че двама -трима, от нас ровещи в отпадъците и събиращи листове от каквато и да е руска, източно германска и т.н. машина, ще направят по- добър ресьор от екип японци и то с много по обширни познания и възможности- евала !
                Аз купих предни от колега "много добри", основен лист от Самик и допълнителни от Трабант и съм крайно разочарован, така друса че изпускам волана на моменти.
                Така че прецени си сам, но мисля по добре оригинални.
                С един опит не става...

                Сега като си взел тези ресьори помисли за броня, лебедка, по-гуми,(защото ше натежи предницата и подресроната маса), усилен демпфер(да не те бие волана, защото сега с новите ресори си променил ъгъла на кормилната щанга) и най-важното подходящи амортисьори и нещата ще дойдат на място,
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

                  Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                  Може би да си купи само оригинални ресьори за Самурай?????
                  Но ако смятате, че двама -трима, от нас ровещи в отпадъците и събиращи листове от каквато и да е руска, източно германска и т.н. машина, ще направят по- добър ресьор от екип японци и то с много по обширни познания и възможности- евала !
                  Аз купих предни от колега "много добри", основен лист от Самик и допълнителни от Трабант и съм крайно разочарован, така друса че изпускам волана на моменти.
                  Така че прецени си сам, но мисля по добре оригинални.
                  Екип японци са измислили толкова много че няма нито един тунингов комплект японско производство.Колкото до ровещите се в скрапта и аз съм един от тях и искам да ти кажа че за три години унищожих 4 самурайски ресьора предни но нито един от Трабант или Газ 69,отделно дето успях да накарам Самурая да е управляем с ресорно окачване о изненада и не беше японско.Само дето тука има сумати народ дето си купуват Самурай и си мислят че за два три лева ще имат супер джипа,да,да ама не първо Самурай не вози меко,второ ресорното окачване в оригиналния му вид е здраво но само толкова.Ако целиш качества трябва подобрения и те не включват Самурайски оригинални листове.Още повече ако искаш реални качества значи ресора не е за теб там място имат пружини,койловъри и ершокове не ресори и да ти кажа точно този човек дето ти не му хареса ресорите има такъв Самурай и ако искаш питай всички които бяха на офроуд събора дали случайно не показа по добри ходове от тунингован еквивалентно че и повече Вранглер.Още да продължавам ли,няма нужда ако искаш отскочи до Хасково виж пипни сравни може да наминеш и към Копривщица след някои друг месец и ще разбереш че има по добро от японския каруцарски ресьор и че много от тея дето се ровят в скрапта знаят какво правят.Желая ти успех в избора на джанти и гуми за малката машинка но имам съмнения че с подобни изказвания няма да стигнеш до правилни избор.Упех!
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

                    Колеги ,каква возия търсите от 800 кила желязо на ресьори? или пружини или 3тона на ресьри , избирате едно от двете и оставате доволни ,а ако искате да вози идеално меко (както казва колегата Славин) вкъщи на дивана
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

                      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                      Колеги ,каква возия търсите от 800 кила желязо на ресьори? или пружини или 3тона на ресьри , избирате едно от двете и оставате доволни ,а ако искате да вози идеално меко (както казва колегата Славин) вкъщи на дивана
                      Може би най-правилното мнение в тази тема.За пореден път казвам стига сте търсили возия от Сузуки Самурай твърде лек,с прекалено малко междуосие и с ресорно окачване за да има возия на Кадилак.На Самурая силата му е другаде ако се търси возия от джип по добре се ориентирайте към друго за да няма неприятно изненадани.
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

                        Ако прочетете внимателно, човека търси вариант за малко по големи гуми, като не казва , че са му малки ходовете, или че ще подготвя Самика за състезания!
                        Специално за ресорите които купих, продадох ги като обясних на колегата какво не ми хареса, явно него го устройват!
                        Не искам да влизам в спорове, черпя опит от всички Ви и Ви уважавам, но някои изказвания ме обиждат, всеки във форума може да изрази мнението и опита си, колегата който е започнал темата сам ще реши какво да направи. Или не съм прав и само някой може да изразява мнение и всички джипове трябва да се правят по неговия начин.
                        Ако погледнете темата ще видите че никой от вас не му предложи някакво решение, всички се захванахте с моето мнение, аз за себе си съм решил- двигател Омега и пружинно окачване, помогнете на колегата със съвет не на мен!
                        И за подготвените джипове, или по добре ще отворя тема да не спамиме тук.
                        Успех колега дано съм помогнал!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

                          Колеги извинявам се, че след като открих темата не съм писал толкова време.
                          На Самураят му подложих по един допълнителен лист, като за предницата използвах чисто нов и усилих основният рекьор.
                          Отзад използвап лест от мини бус, но за марка не мога да Ви кажа, като къщо ги подможих за основни ресьори.
                          Наоитина самурайката започна да друса Мааалко повече но откакто подрожих допълнителните листове вече мостовете не се удрят в рамата /което е още по неприятно/ тъй като нямах тампони.
                          А относно избора на гуми - искам да сложа тесни гуми 185/16 но не мога да намеря джанти на които да ги монтирам
                          А гумите са от лада Нива

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на гуми, джанти и ресьори за Самурай

                            Първоначално публикуван от gaden76 Преглед на мнение
                            Колеги извинявам се, че след като открих темата не съм писал толкова време.
                            На Самураят му подложих по един допълнителен лист, като за предницата използвах чисто нов и усилих основният рекьор.
                            Отзад използвап лест от мини бус, но за марка не мога да Ви кажа, като къщо ги подможих за основни ресьори.
                            Наоитина самурайката започна да друса Мааалко повече но откакто подрожих допълнителните листове вече мостовете не се удрят в рамата /което е още по неприятно/ тъй като нямах тампони.
                            А относно избора на гуми - искам да сложа тесни гуми 185/16 но не мога да намеря джанти на които да ги монтирам
                            А гумите са от лада Нива
                            Гумите К-156-1 185/75-16,които мислиш да слагаш са ми до болка познати и ще ти дам един приятелски съвет:Забрави за тях.
                            Диаметър-66см.,клиренс под мостовете на Самурая с тях-19см.,проходимост-НИКАКВА.
                            След като искаш тясна и сравнително висока гума,16-ка търси Ласа ОК-144,малкия размер-/6.00-16/,високи са 72см. и са несравнимо по-добри от твоя избор.
                            Прикачени файлове

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X